dexamethasone ivermectin generique luvox generique luvox stromectol detrol detrusitol dexantol dexone diamox diflucan dilantin dilatrend dilzem dinostral diocimex diovan hct diovan diprolene diuresal diurix dostinex doxy basan doxycline droxia dulcolax duodopa duphaston duricef duspatalin dynexan nouvelle formule ecopan efavirenz effexor xr effexor elantan elavil eldepryl elmetacin elocon elpradil eltroxine elyzol ena basan enasifar endoxan

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » BÜYÜK ŞAHSİYETLER » MÜNAFIGIN HİLESİ

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 2 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
MÜNAFIGIN HİLESİ

Misafir

En Son On:
Cinsiyeti: ----- 
İçten inkarcı,dıştan inanlı görünen münafıklardan biri, Peygamberimizin azatlı kölesi ve evlatlıgı Zeyd b. Haris Hazretlerine ortaklık teklifinde bulundu. O da onun hakiki müslüman oldugunu zan edip beraber ticaret yapmayı kabul etti.
Para münafıktan olmak kaydı ile, beraber mal getirip satmak üzere anlaşı Taif şehrine gitmek üzere yola çıktılar.
Yolda münafık, Hz. Zeyd'e:
-Yorulduk. Şu magraya girelimde bir müddet istirahat edelim, dedi. Oda kalbinde hiç bir kötülük olmadıgı için, bu teklifi kabul edip magraya girdiler.
Münafık Hz. Zeyd'e suikast hazırlamıştı.
orada uyutup , elini ayagını bagladıktan sonra öldürücekti. Biraz sonra Zeyd uyudu, münafıkta planını takbike başladı.
Zeyd'in ellerini ayaklarını sıkıca bagladıktan sonra, onu uykudan uyandırdı. Zeyd uykudan uyandı ki, elleri ve ayakları baglanmış. Kendini ne için bagladıgını sordu.
O da:
-Siz bundan bir kaç sene evvel MUHAMMED' le Taif'e gitmiştiniz.
Orada O'nu öldürmek istediler. Fakat sen kendini siper yaparak O'nun hayatını kurtardın.
Ama şimdi ben seni öldürecegim. Çünkü sen o zaman MUHAMMED'i kurtaramasaydın, bu gün aramıza bu fitne girmeyecekti ve Arap milleti bu zamana kadar iman edegeldigi putlarına ibadet etmeye devam edeceklerdi, dedi ve hançerini çekip Zeyd'in üzerine yürüdü.
Hz. Zetd canından çok sevdigi RASULULLAHTAN ayrılacagını ve birdaha dünya gözüyle göremeyecegini düşünerek çok üzülüyor ve göz yaşları ile (YA RAHMAN!) diye nida ediyordu.
Oanda gaipten bir ses:
-Dokunma!
Bu sesi duyan munafık, mağranın agzındakendilerini gören birisiolduğunu zannederek,dışarı çıkıp baktı ki,kimse yok.Herhaldebana öyle gelmiştir.Kimse yokmuş diye düşünerek,tekrar içeri Zeyd'in üzerine yürüdügünde, Zeyd yine: YA RAHMAN! diye nida ediyor.
O ses bu sefer daha gür şekilde:
-Dokunma!diye bagırıyor.
Daha fazla heyecanakapılan munafık, tekrar dışarıçıkıp bakıyor ki,kimse yok.
ALLAH ALLAH!...Üçüncü defa öldürmek için hale yaptığındaba sefer:."DOKUNMA!." nidası mağranın ağzında duyuluyor.
heyecanla mağranın dışına çıkan münafık, tam techizatlı bir adamla karşılaşıyor.
Neye ugradıgını şaşıran münafıgın dili bogazına akıyor ve silahlı zat, münafıgın kellesini sorgusuz sualsiz kesiyor.
Silhlı zat, bu sefer içeri girip Hz. Zeyd'in ellerini ayaklarını çözüp bir istegi olup olmadıgını soruyor. Zeyd b. Haris, o zata:
-Sen kimsin, nerden geliyorsun? Sesin birincide çok uzklardan geliyordu, ikincide ve üçüncüde daha yakınlaştın ve beni kurtardın! dediginde, O:
-Ben seni kurtarmak için vazifelenmiş bir melegim. Sen birinci defa nida ettiginde, ben yedinci kat semada idim. İkinci nida ettiginde ikici kat semada idim. Üçüncüde ise, magranın agzına gekmiştim.....
Kefirin kellesini kesip canını cehenneme yollamakla, benim vazifem bitmiş oldu. ALLAH'a ısmarladık, MUHAMMED'E selam söyle, deyip ayrılıyor. Zeyd, bu hadiseyi Peygamberimize ve ashabına anlattıgıb zaman, bütün müminler göz yaşlarını tutamayıp ağlıyor ve ALLAHA şükür ediyorlar....
Ekleme Tarihi: 16.03.2006 - 13:46
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite
~HiLaLaY~ su an offline ~HiLaLaY~  

2765 Mesaj -

En Son On: 04.12.2007 - 11:08
Cinsiyeti: Bayan 
Allah razı olsun güzel bir konu...
Rabbim bizleri münafığın şerrinden korusun.
Rabbimizi her an, anan ve zikreden kullardan eylesin inşallah..

Selam ve Dua ile..
Ekleme Tarihi: 16.03.2006 - 14:46
Bu mesajı bildir   ~HiLaLaY~ üyenin diğer mesajları ~HiLaLaY~`in Profili ~HiLaLaY~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 538 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
Atak74 (50), bkaan50 (28), hballi44 (43), emrah3946 (41), safari (55), 1 yolcu (48), hballi (43), adamisali (34), YaSinYuSuf (57), sayha (54), nigdeliemre (35), ocaku08 (49), furkan_safa (28), ilbeyizmir (46), manarin (49), mekizgin (56), cihangir (52), KADRI (53), gluck (47), hha19 (42), firat7 (40), ZEYNEPRABIA (46), vivaa (37), konhair (47), ERTASCH (50), byy (42), sibbelll (38), yolcu-01 (43), KANADALI (46), engina (41), ubeydullahoztur.. (44), MeMo-X (37), fatih1980 (44), darknessman (41), My_hos (36), hkanca (56), cetintas (35), Berra&Sare (48)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.54363 saniyede açıldı