ivermektine dexamethasone stromectol lopinavir ritonavir ivermektine seretide inhaler seretide rotacaps seretide serevent serocryptin seromycin serophene seropram seroquel servambutol servanolol servicillin serviclofen servispor servitet silagra sildalis sildenafil silvitra simcora simvasine simvast sinemet cr sinemet sinequan singulair sirdalud skinoren smap sortis spersanicol spiroctan sporanox starlix stocrin strattera stromectol suhagra force suhagra sumycin super avana

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » DİĞER KONULAR » ÖNERİLERİNİZ » İLK ÖNERİ!...

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 12 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
İLK ÖNERİ!...

Misafir

En Son On:
Cinsiyeti: ----- 
Önerilerle ilgili açılan forum tüm kardeşlerime hayırlı olsun.Uzun zamandır aklımda olan bir öneriyle bu formun açılışını yapalım inşallah.

Benim önerim siz değerli kardeşlerimiz katılımları ile bir günlük foru oluşturup bunu çevremize ulaştıralım.Ne olsun günlük hadis,ayet ,ibret verici bir hikaye ,çarpıcı bir güzel söz.Nedersiniz varmı?Gönüllü olan ?
Ekleme Tarihi: 11.02.2006 - 23:38
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite
Gast murat mutlu  

Misafir

En Son On:
s.a ahmet hocam
konuyu tam anlayamadım
bekledim kimsede bir konu asmadı foruma
biraz daha açıklarmısınız
hakkınızı helal edin...

selam saygı ve dua..
...gül...

Ekleme Tarihi: 12.02.2006 - 01:49
RuZGaR su an offline RuZGaR  

Moderator
1295 Mesaj -

En Son On: 19.03.2012 - 21:30
Cinsiyeti: Bayan 
çok güzel olur bence. murat kardeşim, hani oluyor ya günün hadisi, günün duası gibi. hatta böylece günlük hadis, ayet de ezberleyebiliriz, çok güzel olur.sevinçli
Ekleme Tarihi: 12.02.2006 - 20:06
Bu mesajı bildir   RuZGaR üyenin diğer mesajları RuZGaR`in Profili RuZGaR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gast ahmet gunay  

Misafir

En Son On: 19.03.2012 - 21:30
Evet ben beraberce yapalım diyorum.Bir gurup oluşturalım araştırıp beraberce çıkartalım.
Ekleme Tarihi: 12.02.2006 - 20:43
Mehmet38 su an offline Mehmet38  
slm a.

19 Mesaj -

En Son On: 07.10.2006 - 13:46
Cinsiyeti: Erkek 
ALLAH razi olsun kardesim.guzel bir dusunce. ogreten ve ogrenenden ALLAH razi olsunsevinçli
Ekleme Tarihi: 12.02.2006 - 20:46
Bu mesajı bildir   Mehmet38 üyenin diğer mesajları Mehmet38`in Profili Mehmet38 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
SaHRa su an offline SaHRa  

1183 Mesaj -

En Son On: 07.04.2009 - 22:51
Allah razi olsun Ahmet abi , cok güzel bir düsünce bende katilirim biiznillahi teâlâ...
Ekleme Tarihi: 12.02.2006 - 20:49
Bu mesajı bildir   SaHRa üyenin diğer mesajları SaHRa`in Profili SaHRa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Begum su an offline Begum  

621 Mesaj -

En Son On: 10.10.2012 - 20:34
Cinsiyeti: Bayan 
Selamün aleyküm,
hocam cook güzel bir konu.. ilk grupta olup verilen konuyu arastirmak isterim..
Haydin ne duruyoruz??sevinçli

Selam ve dua ile..
Ekleme Tarihi: 13.02.2006 - 08:47
Bu mesajı bildir   Begum üyenin diğer mesajları Begum`in Profili Begum Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
vehbi70 su an offline vehbi70  
RE: İLK ÖNERİ!...

919 Mesaj -

En Son On: 04.01.2015 - 20:05
Alıntı
Orijınalı ahmet gunay

Önerilerle ilgili açılan forum tüm kardeşlerime hayırlı olsun.Uzun zamandır aklımda olan bir öneriyle bu formun açılışını yapalım inşallah.

Benim önerim siz değerli kardeşlerimiz katılımları ile bir günlük foru oluşturup bunu çevremize ulaştıralım.Ne olsun günlük hadis,ayet ,ibret verici bir hikaye ,çarpıcı bir güzel söz.Nedersiniz varmı?Gönüllü olan ?

SELAMUNALEYKÜM hocam ben varım elimden geldiği kadar katkı yaparım İNŞALLAH...

SEVGİ SAYGI VE DUA İLEgül
Ekleme Tarihi: 13.02.2006 - 09:32
Bu mesajı bildir   vehbi70 üyenin diğer mesajları vehbi70`in Profili vehbi70 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

919 Mesaj -

SELAMUNALEYKÜM Kardeşlerim ilk katkı bsnden olsun...gül

Risale-i Nur u okudular, Müslüman oldular

Hollanda da İslamiyet hızla gelişiyor. Öğrenci sayısı 300;ü bulunca Hollanda kanunlarına göre İslamî okul açma hakkına sahip olunabiliyor. Bu okulların yerini, binasını Hollanda Devleti verdiği gibi öğretmenlerin maaşlarını da yine devlet veriyor. Müdür ve yöneticiler Müslümanlardan olup belli şartlar içinde diledikleri gibi gençlere İslamiyet i öğretebiliyorlar.

Şu anda Hollanda;da açılan İslamî ilköğretim okullarının sayısı 46;ya yükselmiş durumda. Öğrenciler diledikleri kıyafetle öğretim görebildiği gibi, dinlerini de öğrenebiliyorlar. Bu okullara İslam âlimlerinin ve İslâmî kavramların isimleri verilmiş. Bazılarının adları şöyle: İbn-i Haldun, İbn-i Sina, Gazali, Nun, Furkan, Diyalog. Bu okulların bazılarında 350, bazılarında 900 e varan öğrenci eğitim görüyor. Artan Müslüman nüfus sayısı sebebiyle 2015 yılında Hollanda;da öğrenci sayısının yüzde 60;ını Müslüman öğrencilerin teşkil edeceği belirtiliyor.

Onuncu Söz beni çok etkiledi

Hollandalı üç bayanla Ramazan ayında Rotterdam İslam Üniversitesi salonunda görüştük. Onlar, her geçen gün sayıları artan Avrupalı Müslümanlardan sadece üçü. Üçünün ortak özelliği Hollanda da yaşamaları ve Risale-i Nurlarla tanışmaları.

Çalıştıkları için ancak iftar sonrası bir zamanda randevulaştık. Tercümanımızla birlikte salona girdiğimizde önce gelen bayan Kim le karşılaştık. Beş dakika arayla diğer iki bayan da geldiler. Biz önce bayan Kim le sohbete başladık.

Bayan Kim, eşinden ayrı ve bir erkek çocuk sahibi. On bir yaşlarında olan oğlu Nick de beraberindeydi. Bayan Kim fotoğrafçılıkla uğraşıyor.

Müslümanlığına giden yolu bize şöyle anlattı:

İnternet aracılığıyla Pakistanlı bir gençle tanıştım. Konu İslam;dan açıldı. Maillerde merak ettiğim şeyleri soruyor, cevap alıyordum. Pakistanlı genç bana Kur ân;ın İngilizce tercümesini gönderdi. Önce pek anlayamadım. Yine internete müracaat ettim. Bana Kur;ân ı açıklayacak birini aradım. Karşıma Ayşe çıktı. Ayşe bir Türk kızıydı. Daha sonra onun tavsiyesiyle Rotterdam İslam Üniversitesi nin açılış törenine katıldım. Asıl beni etkileyen ve bana Risale-i Nurları tanıtan Nezahat Hanım la Mart 2005 te orada tanıştım. Henüz Müslüman olmamıştım. Nezahat Hanım ın üniversitede cumartesi günleri yaptığı derslere katıldım. Onuncu Söz beni çok etkiledi.

O sırada ciğerlerimden bir rahatsızlık sebebiyle hastaneye yattım. Allah a dua ediyordum. Doktor mucizevi iyileşme olduğundan söz edince Rabbime söz verdim. Hastaneden çıkarken kelime-i şehadet getirdim.

Bayan Kim orucunu tuttuğu gibi, namazlarını da hiç kaçırmıyor. Hatta namazla ilgili olarak bize şunları anlattı:

Özellikle problemli olduğum zamanlarda namaz, ruhumun sakinleşmesine sebep oluyor. Sanki Allah la konuşuyor gibi oluyor, rahatlıyor, tarif edilemeyecek bir mutluluğa erişiyorum.

Rüyamda öldüğümü gördüm

İkinci bahtiyarımız da Chivra, ama o şimdi kendine Şerife denmesinden hoşlanıyor. Rotterdam’da İletişim Fakültesi ikinci sınıfta okuyor. Aslen Surinam olan bayan Chivra nın anne ve babası ateist. Surinamlılar, Hindistan dan Güney Amerika ya yerleşmiş olan siyahî vatandaşlardır. Bunların çoğu Müslüman. Hollanda nın sömürgesinde kalmışlar. Daha sonra Hollanda ya gelip yerleşme hakkı elde etmişler. Bayan Şerife nin büyük annesi Müslümanmış.

Chivra ya daha doğrusu Şerife ye de nasıl Müslüman olduğunu sorduk. Bize şunları anlattı:

Sinan isimli bir Türk genciyle nişanlandım. Sinan dan İslamiyet hakkında duyduklarım ilgimi çekiyordu. Kendimi bu konuda geliştirmek için kitaplar okudum. Henüz Müslüman olmadığım halde oruç tutuyor, Sinan ın arkasında namaza duruyordum.

Bir gün gördüğüm bir rüya üzerine Müslüman olmaya karar verdim. Aynı gece nişanlım da aynı rüyayı görmüştü. Rüyamda öldüğümü gördüm. Aynı gece Sinan da benim öldüğümü görmüş. Bunun üzerine beni bir endişe kapladı. Ya gerçekten ölüp de Cennete gidemezsem diye düşünmeye başladım ve bunun üzerine Müslüman oldum.

Chivra ya Risale-i Nur la nasıl tanıştığını sorduk.

Nişanlım bana okurdu ama anlamazdım. Anlamasam da ruhumda çok güzel etkiler bıraktığını hissediyordum. Sonra üniversitedeki cumartesi derslerine katılmaya başladım. Yedi arkadaşla Nezahat Hanım ın derslerine devam ediyoruz, çok istifadeli oluyor.

Risale-i Nur imdadıma yetişti

Üçüncü bahtiyarımızın adı Patricia. Bayan Patricia Müslüman olduktan sonra ismini Sümeyye olarak değiştirmiş. Sümeyye Hanım Hollanda da bir bankada memur olarak çalışıyor. Anne-babası birbirinden ayrı yaşıyor ve ikisi de ateist. Annesi Hollandalı, babası ise Fransız asıllı. Ancak annesi son yıllarda Allah a inanmaya başlamış.

Patricia, küçüklükten beri Müslüman arkadaşlar arasında büyümüş. Onlara neden domuz eti yemedikleri gibi küçük küçük sorular sormaya başlamış. Daha sonra bunları büyük sorular takip etmiş.

Patricia 2000 yılında Fas a tatile gitmiş. Orada bir Faslı gençle tanışmış. Fakat bu genç Müslüman olduğu halde İslam ı yaşamayan biriymiş. Ailesiyle tanışmış. Fas ta camiye girdiğinde çok etkilenmiş, zaten araştırmalarıyla epeyce yol almış olan Patricia Hanım, orada Müslüman olup kelime-i şehadet getirmiş.

Patricia ondan sonraki hayatını şöyle anlatıyor:

Faslı delikanlı Müslümanlığı yaşamayınca aramızda tartışma çıktı. İnandığı halde yaşamaması beni üzdü. Çünkü ben dinde ilerlemek istiyordum. O bana engel olmaya başladı. Sonunda ayrıldık.

Faslılar arasında kaldım. Bir yandan onların çok katı tutumları ve İslamî anlayışları sebebiyle, diğer taraftan ailemin bırak o hayatı, gel eğlenelim demeleri sebebiyle, hayli bocaladım. Ve İslâm dan ayrılmayı bile düşündüm. Tam bu sırada Risa-le-i Nur imdadıma yetişti. Nezahat Hanım ın sohbetlerine katıldım. Eskiyi kapatıp, hayatımda yepyeni bir sayfa açtım. Şimdi mantıklı dengeli bir İslâmî yolda ilerliyorum. Çok mutluyum.

sevgi saygı ve dua ile

Bu mesaj 1 kez ve en son vehbi70 tarafından 13.02.2006 - 11:27 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 13.02.2006 - 09:40
Bu mesajı bildir   vehbi70 üyenin diğer mesajları vehbi70`in Profili vehbi70 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
omer furkan su an offline omer furkan  
RE:

401 Mesaj -

En Son On: 09.02.2007 - 10:56
selamun aleykum
RABBİMİN SELAMİ mümin kardeslerimin üzerine olsun .. O bizleri kendi yolundan ayırmasın..

Alıntı
Orijınalı ahmet gunay

Evet ben beraberce yapalım diyorum.Bir gurup oluşturalım araştırıp beraberce çıkartalım.

ahmet hocam ALLAH razı olsun guzel bir oneri..zamanım kısıtlı olsa da ben de rabbim izin verdigi muddetce katılmak isterim bu onerinize.. yapılan calısmaları cevremize ulastırmak ayrı bir guzellik.

vehbi70 kardesim yazını okudum ALLAH razı olsun fakat alıntı yaptıgın icin bazi yazılar bozuk cıkmıs.. yazını buraya atarken duzeltmeleri de yaparsan sevinirim kardesim sevinçli
katkın icin tesekkurler

selam ve dua ile..
Ekleme Tarihi: 13.02.2006 - 10:30
Bu mesajı bildir   omer furkan üyenin diğer mesajları omer furkan`in Profili omer furkan Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE: RE:

919 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı omer furkan

selamun aleykum
RABBİMİN SELAMİ mümin kardeslerimin üzerine olsun .. O bizleri kendi yolundan ayırmasın..

Alıntı
Orijınalı ahmet gunay

ahmet hocam ALLAH razı olsun guzel bir oneri..zamanım kısıtlı olsa da ben de rabbim izin verdigi muddetce katılmak isterim bu onerinize.. yapılan calısmaları cevremize ulastırmak ayrı bir guzellik.

vehbi70 kardesim yazını okudum ALLAH razı olsun fakat alıntı yaptıgın icin bazi yazılar bozuk cıkmıs.. yazını buraya atarken duzeltmeleri de yaparsan sevinirim kardesim sevinçli
katkın icin tesekkurler

selam ve dua ile..

ömer furkan kardeşim uyarın için ALLAH RAZI OLSUN...

SEVGİ SAYGI VE DUA İLE
Ekleme Tarihi: 13.02.2006 - 11:29
omer furkan su an offline omer furkan  
ahmet gunay hocam'a..

401 Mesaj -

En Son On: 09.02.2007 - 10:56
selamun aleykum
RABBİMin selami kardeslerimin üzerine olsun..

Alıntı
Orijınalı ahmet gunay

AHMET GUNAY HOCAM belirtmis oldugunuz bu guzel öneri konusunda bir calisma hazırlıgı var midir ?

bilgilendirirseniz sevinirim hocam..

selam ve dua ile..
Ekleme Tarihi: 12.03.2006 - 13:37
Bu mesajı bildir   omer furkan üyenin diğer mesajları omer furkan`in Profili omer furkan Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 861 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
gocmenkuslar (56), fatihalperen (40), cumababa (64), osman karaca (59), selim444 (33), furkan2005 (44), sena_66 (56), sebo1963 (61), manolya (59), sertkaya (54), sofigardas (44), MEHMET_1960 (64), dursun ali (68), cepkamil (51), romen (42), selim_wien (42), awsaroglu (49), tekin58 (59), sahabegulu (47), hintavi (47), sivassporlu (38), hakký özka.. (59), Hayriye Esra (38), eylem (49), nurdane_unlu (58), tüncay (46), uzaktaki (48), Goblin (37), aliyasar (60), ozturk yasin (61), iborrr (59), Elbistan (44), s_a_r_a_ (36), HABÝBE (39), sefaiscan20 (35), YAKAMOZ42 (44), p_rens (69), metin007 (47), P_kardes (51), mehmetturkmen (46), Bayramalptekin (60), sitemkar (44), ATEKER (51), muco_15 (39), hicran (37), beyondvision (38), Konyali_Yakup (38), Hayat-i (55), Ece (38), Meviza29 (51), meaksa (39), Pfantom (63), INCE (52), musab27 (46), vuslaterimi (39), nisa06 (53), nisan3aknur (49), KabirYolcusu (40), ates_2001 (40), Gundepster (44), BiLMARUF (51), haroun66 (38), benmuzo27 (46), ahmet349 (39), O NA KAVUÞMAK (37), kadir_1818 (49), kadir_kadir (49), siblako (51), kökan (51), ünsal (46), hasanözen (54), y-o-l-c-u (45), EFSANE35 (50), nbalâ has.. (32), yusufla (45), tomi56 (34), yavuzselim (48), huseyin22 (50), insanlýk.. (36), code10 (49), Barbaros tas (65), mahinur40 (49), kerbela_ (38), furkan71 (53), macfurkan (48), Atomcan (49), bukey musab (39), benlikolmas&yac.. (37), serdaroglu1 (79), comert_harun (39), Musabbukey (39), rduman07 (39), erolxyz (46), prenses82 (42), mErVe.. (38), sakinliman (57), sofi180 (38), msene (50), yavuz1d (42), Muhammed74 (50), travaci (51)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.56745 saniyede açıldı