generique stromectol ivermektin ivermectine ivermectine stromectol naprosyn natyl nebilet neggram negram nemexin neo stediril neoral neurolithium neurontin neurotop nexium nimotop nivaquine nizoral cream nizoral nolvadex nootropil norflocine norlutate noroxin norsol nortrilen norvasc norvir novonorm nyolol ocuflox oculastin oftan olmetec plus olmetec omix omnicef onymax optivar orelox orfiril osiren otrivin rhume des foins oxsoralen

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » Ş İ İ R L E R & Ş Î R L E R İ N  » gecelere sarıyorum hüznümü

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 2 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
gecelere sarıyorum hüznümü

41 Mesaj -

En Son On: 08.03.2006 - 16:57
Cinsiyeti: ----- 
GECELERE SARIYORUM HÜZNÜMÜ

Gizemli mısralar dökülürken esrarlı gecenin dilinden, ben yine yalnızlığı yaşıyorum tüm benliğimle. Tufanlar çağıldayan, fırtınalar kopan ruhum yine bir günün yorgunluğuyla kendinden geçmiş. Geçip giden zaman ve hala vuslat hasretiyle yanan, gözyaşı döken gönlüm yine hasret ve ızdırap deryasında.

Ve gece.

Yalnızlığımın sırdaşı olan gece.
Nedir bu sıkıntı ?
Neyi haber veriyor bu vakalar ?
Yezidin zulmüne başkaldıran Hüseyin bir ışıksa benim yoluma,ben Kerbelada Hüseynin susuzluğunu yaşıyorum sanki. Karanlıklardan yol bulup çıkmak istiyorum aydınlığa. Kanla dolmuş vadiler, kanlı elbiseleri giyen dünya halkları hala devrimin ne olduğunu bilmeden katledilmeye devam ediyor.

Nedir bu ızdırap ?
Nedir bu çile ?

Göz yaşlarım damlarken gözlerimden ben hala yalnızlığıma ağlarım. Yitik sevda uğruna dökülen gözyaşları öyle mi ?
"Ağlasam sesimi duyar mısın" sessiz çığlıklarımda,
bir gül uzatsam bir tebessüm sunsam sana, hissedip kabul eder misin sevgimi.
Bir seher vaktinde oturup dağ yamaçlarına yıldızlardan seni sorsam, saba rüzgarında seni arasam. Neredesin ?

Bir dağ köyünde başlayan kıyamdan ilham almıyorsa bir kısım müsveddeler, hain gözler karanlık görüyorsa aydınlığı...
Zincirlerini şakırdatarak hür olduğunu zanneden zavallılar gerçek özgürlüğü nereden bilsinler ?

"Değersiz dallarda beni asmanızdan pervam yoktur benim ölümüm Allah içindir" diye zulmet diyarına haykıran bir yiğidin izinden gitmek gerekiyorsa bana, evet ben öyle yapmalıyım.

Çün hüzün kaplı kan gölü coğrafyam.
Mazlum ve ezilen insanlar hesap soruyorlar elleri yakamda,
Adı bile bize yasak olan Selahaddin'in emaneti kan gölü.
Yanan evler, sönen ocaklar, solan yüzler.
EMANET, yeniden Said'i özlüyor.
Bir kıvılcım bekliyor belki de dünya.

Tüm yalnızlığımla sitem ederken sensizliğe, özlemimde yine sen varsın.
Gözümden gönlüme akan hasret ve ızdırap denizleri, mutlu çağın çağıltısını bekler oldu.
Sen yoksun diye türkülerim mahzun kaldı, şarkılarım söylenmez oldu dillerde. Hangi yokluğun zindanı aldı seni ?

Ben şimdi hüznümü gecelere sarıyorum.
Geceler ah geceler gözyaşımı bir siz anlarsınız belki. Ey gecenin sır dolu karanlığı, beni de al Hira yüklü şefkatli bağrına. Ey saba rüzgarı benim gözyaşlarımı benim özlemimi ona ilet.

Destanlar okuyan Bedirden rüzgarlarınla.
Hissedemez olmuşsam sıkıntıları; kendi ızdırabımdan.

Umutlarımın bittiği yerde başlayacak İsra'lar.
Bekler mi? bizi de Kudüs dolu özlemler. Bir ışık huzmesi düşmeli tükenmiş yüreklere. Damla damla yağmur gibi, ölü toprağı dirilten yağmur gibi yağmalı umutlar. Bir Hayber serinliği bekleyen gözbebeklerime. Her yeni gün bir müjde olmalı bedbaht gönüllere.

Kavgalara meydan arar yüreğim.
İnanmak var olmaktır bilirsin.

Gelir mi beklenen muştular. Hira'da torağa düşen haberden.
Gelir mi, sevgi ve merhamet damarları perçinlenen Medine ufkundan.

Ben şimdi gecelere sarıyorum hüznümü.
Ve bekliyorum,
Kan rengi kızıl karanfillerimizle, umutlara kucak açacağımız,
Ellerimizde bildirilerimiz,
sokaklarda boy göstereceğimiz, günlerin arefesinde ,
yıldızlar ötesinde bir yolda,
tüm acıların son bulduğu bir çağda,

hasretle

ben

Seni bekliyorum.

alıntı
Ekleme Tarihi: 06.02.2006 - 12:29
Bu mesajı bildir   .KELAM. üyenin diğer mesajları .KELAM.`in Profili zum Anfang der Seite
((( ... ))) su an offline ((( ... )))  

2338 Mesaj -

En Son On: 03.08.2006 - 02:19
Cinsiyeti: ----- 
Kan...

Dondu..

Dondum.. üşüyorum hüznün eteğinde..

Ekleme Tarihi: 06.02.2006 - 14:31
Bu mesajı bildir   ((( ... ))) üyenin diğer mesajları ((( ... )))`in Profili ((( ... ))) Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 809 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
***Murat*** (48), behlul (50), hatice57 (44), GaZZe (60), erveysel (61), Abdulkadir22 (31), samyeli13 (47), candeniz (24), balacan (54), abdulkadir (31), babam veben (55), askbumu (43), sahra_yagmur (37), halit42 (39), Babacan52 (56), gurbetcigenc (33), Fikret1972 (52), NuR_EFSAN (39), jopp777 (47), pempe1987 (37), Nur baçesi (28), seyhzadem (36), Mustafa Alptug (41), gunes_akca (35), KanKaZ (36), hsusal (72), olimp_ (45), ufkumuzvar (42), gakkosfatih (42), HIKKI (51), Selale1 (49), Yasin Tural (36), nebitdag (45)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.54500 saniyede açıldı