ivermectin fluvoxamine generique colchicine budesonide ivermectine 3tc abilify aceon acepril acerpes achromycine aciphex acivir acnecolor acnefuge acticin actigall actisite active pack actonel actoplus met actos acular adalat cc adalat adapress adartrel adcirca addyi adipur advair diskus advair rotahaler aerius aerodiol aggrenox agofenac agoprim agopton agorex airol airomir akneroxid aknex aknin n aknoral albenza

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » K İ T A P / K Ü L T Ü R / S A N A T » BİLMECE / BULMACA » Hiç 64, 65'e eşit olur mu?

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 4 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Hiç 64, 65'e eşit olur mu?

437 Mesaj -

En Son On: 06.04.2007 - 13:06
Cinsiyeti: Erkek 

düsün düsün düsün
Ekleme Tarihi: 31.01.2006 - 01:20
Bu mesajı bildir   CENNETyolu üyenin diğer mesajları CENNETyolu`in Profili CENNETyolu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Âsim-ulemin su an offline Âsim-ulemin  

32 Mesaj -

En Son On: 09.04.2006 - 13:19
Burada bir yerde göz yanıltılması var ama nerde?

Selam-u aleykümtelaşlı

Bu mesaj 1 kez ve en son Âsim-ulemin tarafından 31.01.2006 - 10:49 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 31.01.2006 - 10:46
Bu mesajı bildir   Âsim-ulemin üyenin diğer mesajları Âsim-ulemin`in Profili Âsim-ulemin Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
omer furkan su an offline omer furkan  

401 Mesaj -

En Son On: 09.02.2007 - 10:56
Selamun aleykum ..
ALLAHin selami kardeslerimin üzerine olsun..

Kardesim cennetyolu bu soruda asim ulemin kardesimin dedigi gibi bir göz yanılması var..
Eger elimize 8 cm eninde 8 cm boyunda bir kagıt parcası alırsak ve sekilde gosterildigi gibi kesip diger sekildeki gibi birlestirmeye calıstıgımızda bu goz yanılması daha ıyı anlasılacak..cunku kesilen parcalar goruntude oldugu gibi tam olarak bir araya getirilemez. arada tam olarak 1 cm karelik bir alanin goz yanıltısı ıle bu sekle dahil edildigi daha iyi anlasılcak.. bu nasıl dahil ediliyor diyecek olursak tavsiyem elinize bir cetvel bir kalem bir de kagıt alırsanız goreceksınız .. simdi diyeceksin ki sen yaptın mı ? sevinçli saka deil gercekten yaptım .. bir alanın toplamı 65 metrekare gelebilmesi icin

3*15 = ( 8*8 )+ (1*1 ) lik bir alana esit olması gerek..
bu sekilde dikkat etcek olursak 3*15 gibi bir diktortgen sekil ortaya cikabilmesi icin 1 metrekarelik alana daha ihtiyac var.. sekle ilk bakınca bu alan varmıs gibi görunuyor ama gercekte bu alan eksik..

ama burada soyle bir sonuc cikartabiliriz.. cay bardagının ıcındeki caykasıgına ilk baktıgınızda cay kasıgını kırık bı vazıyette goruruz ama gercekte cay kasıgı kırık deildir..
göz insanı her zaman dogruya ulastırmaz.. bu sebeple zaten rabbimiz bizlere akıl nimetini de vermis deil mi
göz kırpma
paylasım icin tesekkur ederim kardesim

selam ve dua ilesin ..
Ekleme Tarihi: 07.02.2006 - 15:08
Bu mesajı bildir   omer furkan üyenin diğer mesajları omer furkan`in Profili omer furkan Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
CENNETyolu su an offline CENNETyolu  

437 Mesaj -

En Son On: 06.04.2007 - 13:06
Alıntı
Orijınalı omer furkan

göz insanı her zaman dogruya ulastırmaz.. bu sebeple zaten rabbimiz bizlere akıl nimetini de vermis deil mi
göz kırpma

ALEYKÜM SELAM
Canim Kardesim ÖMER FURKAN, alkıs alkıs cok güzel anlattin, tebrik ederim, ellerine saglik. Vay ben kendim bile bilmiyordum bu nasil oluyor göz kırpma yani göz yaniltilmasi var oldugunu biliyordum ama kendim bile böyle güzel güzel bir hesap yapmadim. Rica ederim, asil ben tesekkür ederim bu güzel anlatma icin sevinçli Saol Kardesim.
Bide, evet haklisin göz insani her zaman dogruya ulastirmaz, ve dedigin gibi RABBIM bizlere akil nimeti vermis, ve Insa-Allah aklimizi daima hayirli isler icin kullaniriz..

Selam ve Dua ile sevinçli
Ekleme Tarihi: 07.02.2006 - 20:02
Bu mesajı bildir   CENNETyolu üyenin diğer mesajları CENNETyolu`in Profili CENNETyolu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 839 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
***Murat*** (48), behlul (50), hatice57 (44), GaZZe (60), erveysel (61), Abdulkadir22 (31), samyeli13 (47), candeniz (24), balacan (54), abdulkadir (31), babam veben (55), askbumu (43), sahra_yagmur (37), halit42 (39), Babacan52 (56), gurbetcigenc (33), Fikret1972 (52), NuR_EFSAN (39), jopp777 (47), pempe1987 (37), Nur baçesi (28), seyhzadem (36), Mustafa Alptug (41), gunes_akca (35), KanKaZ (36), hsusal (72), olimp_ (45), ufkumuzvar (42), gakkosfatih (42), HIKKI (51), Selale1 (49), Yasin Tural (36), nebitdag (45)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57435 saniyede açıldı