hydroxychloroquine kamagra kaletra lopinavir ritonavir kaletra aldactone aldara aldipin alendron alesse aleve alges x algifor allegra allergodil allo 300 tablinen allo basan allopur altace alutan alzar amanol amaryl amilo basan amilorid comp amiloride hct amiodar amlo eco amlopin amlovasc amoxi basan amoxi cophar amoxi mepha amoxil amoximex anafranil sr anafranil antabus antabuse antalgit antamex antisacer antra antramups anvitoff apcalis oral jelly

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » KIMSEYE SÖYLEME

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 1 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
KIMSEYE SÖYLEME

34 Mesaj -

En Son On: 22.08.2008 - 20:56
Cinsiyeti: Erkek 
KIMSEYE SÖYLEME

Bir zamanlar,Nabek ve Dagar isminde iki arkadas ve komsu,büyük bir cölün kenarinda yasarlardi.Nabekin cok güzel,paha bicilmez cins bir ati vardi.Atin rengi,durusu,kosmasi görenleri hayran birakiyordu.
Dagar da bu ati cok begeniyor ve gece-gündüz ona sahip olmanin hayalini kuruyordu.Nabek arkadasioldugu halde,bu düsünceye bir türlü engel olamiyordu. Sonunda,bir gün Nabekin yanina gidip ati ona
satmasini istedi. Dünyadaki bütün altinlari ve elmaslari bana getirsen,bu ati yine de satmam diyen arkadasi,Dagarin teklifini reddetti.Bu cevapla hayal kirikligina ugrayan Dagar,ne olursa olsun
o ati ele gecirmeye karar verdi. Bir gün,bir dilenci kiligina girdi,yüzünü örttü ve Nabekin her gün gectigi yolun kenarinda oturup beklemeye basladi.Nabek yaklastigi sirada,sizlanma sesleri
cikararak yardim istedi.Ac ve susuzmus gibi davrandi.Nabek,adim atacak gücü olmadigini dusundugu bu fakir dilenciye aciyarak durdu.Onu köye kadar göturmek ve yiyecek-icecek vermek üzere atina bindirdi,kendisi atin yaninda yürümeyi tercih etti.
Dagar ata biner binmez dizginleri eline gecirdi ve atimahmuzlayarak dört nala kosturmaya basladi.Bir taraftan da,arkasina dönüp bagirdi: Ben Dagarim.
Bu ati bir daha asla göremiyeceksin Nabek!
Nabek,Dagarin ardindan kosmadi.Onun yerine bagirarak söyle dedi:
Dagar!Bir dakika dur!Senden bir sey isteyecegim.
Arkadasinin yürüyerek kendisini yakalayamayacagindan emin olan Dagar ati durdurdu ve onun konusmasini bekledi.
Nabek Dagara söyle seslendi:
Evet,atimin sahibi artik sensin .Ama lütfen o ati nasil ele gecirdigini kimseye söyleme .

Neden? diye sordu dagar.
Eger insanlar senin beni nasil kandirdigini ögrenecek olurlarsa ,yolda kalmislara,dilencilere,zor durumdaki insanlara yardim etmek icin durmayacaklar.Atlarinin calinmasindan
korkacaklar.Ve bu yüzden bircok masum insan cölde kalip ölecekler. Insanlar yolda karsilastiklari kisilere artik güvenmez hale gelecekler. Dagar bu sözleri dinledi ve uzun bir süre bir sey söylemedi.Sonra attan indi ve onu komsusuna geri verdi.Daha sonra,birlikte Nabekin cadirina gidip orada bir baris
sözlesmesi yaptilar ve sonsuza dek arkadas kalmak icin yeminettiler.
Ekleme Tarihi: 27.01.2006 - 01:00
Bu mesajı bildir   mehman06 üyenin diğer mesajları mehman06`in Profili mehman06 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 631 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
***Murat*** (48), behlul (50), hatice57 (44), GaZZe (60), erveysel (61), Abdulkadir22 (31), samyeli13 (47), candeniz (24), balacan (54), abdulkadir (31), babam veben (55), askbumu (43), sahra_yagmur (37), halit42 (39), Babacan52 (56), gurbetcigenc (33), Fikret1972 (52), NuR_EFSAN (39), jopp777 (47), pempe1987 (37), Nur baçesi (28), seyhzadem (36), Mustafa Alptug (41), gunes_akca (35), KanKaZ (36), hsusal (72), olimp_ (45), ufkumuzvar (42), gakkosfatih (42), HIKKI (51), Selale1 (49), Yasin Tural (36), nebitdag (45)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.53653 saniyede açıldı