ivermektine kamagra hydroxychloroquine generique kaletra generique plaquenil aldactone aldara aldipin alendron alesse aleve alges x algifor allegra allergodil allo 300 tablinen allo basan allopur altace alutan alzar amanol amaryl amilo basan amilorid comp amiloride hct amiodar amlo eco amlopin amlovasc amoxi basan amoxi cophar amoxi mepha amoxil amoximex anafranil sr anafranil antabus antabuse antalgit antamex antisacer antra antramups anvitoff apcalis oral jelly

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » KADIN & AiLE » hanimlarin ve beylerin beklentileri nelerdir ???

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 2 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Themenicon    hanimlarin ve beylerin beklentileri nelerdir ???

2 Mesaj

En Son On: 17.02.2006 - 02:44
Cinsiyeti: Erkek 
BEYLERIN HANIMLARINDAN ISTEDIKLERI NELERDIR ?

Su iki günlük dünyada belki en güzel sey, aile huzurudur.
Mutlu bir ailenin degeri neyle ölcülebilirki ???

Iste bir Aile reisinin hanimindan bekledikleri:

1) Macera yasamak veya evcilik oynamak degil, ahirete uzanacak bir evlilik yapmak idealindeyim !!!

2) Her insan apayri bir fitrat üzere yaratildigindan, en kücük teferruatina kadar mizacima ait bütün özelliklerim taninsin ve ona göre muamele edilsin.

3) Kafami iyice sisirmek yerine, bedeni ve zihni ferahligim saglansin.

4) Didismek icin degil, huzur bulmak icin evlendigim unutulmasin.

5) Esim bana cariye olmali ki bende ona köle olayim. O bana yer olmaliki bende ona gök olayim.

6) Her sözde ve davranista mutlaka iyi niyet beklerim.

7) Is stresi geregi eve asik suratla dönmüs olabilirim, ama ben esimde somurtkan bir cehre görmek istemem

8) Kusursuz insan olmaz, benim de kusursuz olamayacagim pesinen bilinmeli.

9) Mutluluk icin büyük bir sabir gerektigi unutulmamali. Esim, erkeklerin sert ve kaba kabuklarinin altindadaima aldanmaya hazir saf bir cocugun varligini bilmeli.

10) Dünyada yasiyoruz, sosyal hayat cok bozuk, problemler elbette olacaktir. Yeter ki büyütülmesin.

11) Esim bana her aklina geleni veya her istedigini söylerse, yani sesli düsünmeyi adet edinirse, benden de istemedigi seyleri isitir.

12) Esim benimle anlasabilmeye gayret göstermelidir, tartisma cikarip kavga etmeye degil.

13) Beni tenkit edip suclamadan önce samimi olarak kendisini o konuda sorguya cekmesini beklerim.

14) Saygi, sevgiyi besler ve genisletir. Saygidan mahrum bir sevginin ölü oldugu unutulmamali.

15) Esim bana kendisini sevdirmek istiyorsa tatli dilli, güler yüzlü ve güzel davranisli olmalidir.

16) Aile reisi özelligimle ben mutlu ve huzurlu olamazsam, bundan en cok zarari cocuklarimiz görecektir.

17) Bazen esimi üzdügüm olabilir, ama buna benim de cok üzüldügüm unutulmamali.

18) Esimin asla yapmamasi gereken sey, benimle sinir harbi baslatip galip cikmaya calismasidir.

19) Sadece kendisini düsünen bir es istemem. Kiskanclik sevgi ifadesidir ve güzel seydir, ama asirisi mutlulugumuzu engeller.

20) Hoslanmadigim bir konuda iknaya zorlanmak istemem.

21) Benim anlattiklarimi dinler gibi görünüp kafasinda kendi söyleyecegi cümleleri kuran bir es, fevkalade sinir bozucudur.

22) Bir meseleyi tartisirken, „ Sen hatalisin!“ pesin hükmü yerine, „ Acaba benim hatam nedir ?“ diye düsünebilmek, cözümü kolaylastirir.

23) Az, öz ve yerinde konusabilen kadin, Allah’in en büyük nimetlerinden biridir.

24) Fedakarligin ve hosgörünün mümkün oldugu yerde problemin üstüne gitmek cok gereksizdir.

25) Gelip gecici duygular ve imkanlar üzerine kurulu bir evlilik kalici olmaz.

26) Esimin bildigi veya yeni ögrendigi ilmi, bana baski unsuru olarak kullanip bilgelik taslamasi ve bu sekilde üstün cikmaya calismasi hic hazmedilir sey degil.

27) Öfke gelince akil bastan gider, insan deli gibi olur. Bu yüzden sinirim gecene kadar esim susup sabredebilirse kavga cikmaz. Yani ben deliysem, o veli olmali.

28) Esimin beni, bir cok kusurunu görmedigi baska aile reisiyle kiyaslayip dört dörtlük bir koca hayal etmesi fekalade huzursuzluk sebebidir.

29) Inatcilikta israr eden ve bunu aliskanlik haline getiren, dediginin olmasindan baska bütün yollari kapayan bir kadina tahammül etmek zordur.

30) Kendi durumundan daha iyi olanlari sürekli gündeme getirip icinde bulundugu nimetlere sükürsüzlük eden kadin, kocasini cileden cikartir.

31) Su söz hic unutulmamali:“ Güzele kirk günde doyulur, güzel huyluya kirk yilda doyulmaz. “

32) Yaptigim güzel seylerin takdiri ve iltifat, beni mutlu eder.

ASIM UYSAL’dan ALLAH RAZI OLSUN !!!
Ekleme Tarihi: 17.01.2006 - 23:11
Bu mesajı bildir   trabzonlu41 üyenin diğer mesajları trabzonlu41`in Profili zum Anfang der Seite
trabzonlu41 su an offline trabzonlu41  

2 Mesaj

En Son On: 17.02.2006 - 02:44
Cinsiyeti: Erkek 
HANIMLARIN BEYLERINDEN ISTEDIKLERI NELERDIR ?
Yalniz kocanin hanimindan degil, hanimin da kocasindan bekledikleri vardir.
Cünkü evlilikte bir paylasma sözkonusudur.

Görevler karsilikli olarak yerine getirilirse, huzur ve mutluluk daha kolay elde edilir.

Iste hanimin kocasindan bekledikleri:

1) Esine karsi mükellefiyet, mesuliyet ve vecibelerini bilip ona göre yasayan bir koca, hanimini da böyle

davranmaya mecbur eder.

2) Anlayis, fedakarlik ve hosgörü karsilikli olmalidir.

3) Kocam, kadinlarin erkeklere göre daha hissi bir yapiya sahip olduklarini unutmamali.

4) Kocamdan, onun hayatindaki yerimin önemini bana sürekli hissettirmesini beklerim.

5) Yabanci kadinlara olan tavri konusunda kocamin benden degil, Allah’tan korkup titremesi gerekir.

6) Ev icinde kendisi icin giyinip süslendigimde bunu hemen farkedip bana iltifatta bulunmasini isterim.

7) Yaptigim güzel seylere iltifat ve tesekkür beklerim.

8) Benden beklediklerini bagirip cagirarak veya emrederek degil, tesvik edici güzel sözlerle söylesin.

9) Bana itimad etsin, ruhen beni desteklesin. Yakin akrabalar arasinda da riyaya kacmadan takdirkar sözler

sarfetsin, fakat bunu yabanci erkeklere asla yapmasin.

10) Arasira da olsa ev islerinde bana yardimci olsun. Peygamberimizin (s.a.v.) Hz. Aise’ye (r.a.) ev islerinde

yardimda bulundugunu, yirtik elbiseleri dikip ayakkabilari tamir ettigini unutmasin.

11) Iyilikle halledebilecegimiz bir meselede zora basvurmasin.

12) Sahsiyetime saygisizlik etmesin.

13) Bir babanin cocuklarina yapabilecegi en büyük iyilik, onlarin annesini sevmektir.

14) Benden bekledigi tatli dil, güler yüz ve güzel davranislari o da bana göstersin.

15) Bencil olmasin, haniminin ve cocuklarinin da teneffüse ve gezip dinlenmeye ihtiyac duyduklarini

unutmasin.

16) Asiri kiskancligin ve diktatörlügün aileyi mutsuzluga ittigini aklindan cikarmasin.

17) Esinin ve cocuklarinin sevgisini kaybetmek istemiyorsa asla onlara kötü söz söylemesin, sövüp saymasin.

18) Iyilik etmek istiyorsa, önce ailesini düsünsün. Böylece dünyada ve ahirette karli cikar.

19) Meraklarini, zevklerini ve fikirlerini benimle paylassin.

20) Hergün esiyle sohbete zaman ayirsin, cünkü bütün gün onu bekliyorum.

21) Hatalarim ve kusurlarimla beni sevsin. Böyle yaparsa eksikliklerimi azaltmaya daha cok gayret ederim.

22) Kocamla özel anlarimiz olsun. Mesela haftada bir defa gezilip görülmeye deger yerlere gidelim.

23) Eve patlayacak bomba gibi degil, mütebessim bir cehreyle gelsin.

24) Özel günlerde ve arada bir kücük hediyelerle gönlümü hos etsin.

25) Annesine, babasina ve yakinlarina göstermemi bekledigi saygiyi, kendisi de benim yakinlarima göstersin.

26) Calismalari ve mesguliyetleri fazla diye beni ihmal etmesin.

27) Gec vakitlere kadar disarida kalmayi aliskanlik haline getirmesin.

28) Uzak yolculuga cikarken gidip gelecegi zamani bildirsin ve zaman zaman arasin.

29) Benden gizli isler yapmasin, son sözü yine kendisi söylesin ama benimle de istisare etsin.

30) Kazancina süpheli veya haram karistirmasin, evine helal kazanc getirsin.

31) Beni baskalarinin icinde azarlamasin, ailemizle ilgili bir problemi ima yollu da olsa ücüncü sahislara

acmasin.

32) Bana dünyalik bir hayat arkadasi gibi bakmasin, onu cennetteki hurilerden bile kiskanacak kadar cok

sevdigimi bilsin.

KISACA: ESIMDEN SEVGI, SAYGI, ILGI, PAYLASIM VE GÜVEN ISTIYORUM !!!

ASIM UYSAL’dan ALLAH RAZI OLSUN !!!
Ekleme Tarihi: 17.01.2006 - 23:12
Bu mesajı bildir   trabzonlu41 üyenin diğer mesajları trabzonlu41`in Profili zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 886 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ibrahim45 (46), ebabil54 (51), _EM!NE_ (36), talat (55), nerfa (58), yakupbozseki (59), NeWBaHaR (37), Akbulut (52), vahdet_ahmet (44), saripapatyam (50), bilo78 (46), gurbetten_silay.. (39), Rabbia (52), akaya20 (38), El- Metin (43), rapidhack (42), muazbinismail (40), SANDOKAN (56), SANKOCINK (56), efuli2 (50), hollanda (46), braskim (45), benreceb (42), ergin32 (55), Ozlem (42), suheyla cabuk (52), selman77 (47), kenankara (39), bilalxx (40), iskenderpasa (46), mstfakin (42)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.54737 saniyede açıldı