chloroquine generique plaquenil ivermektine colchicine stromectol detrol detrusitol dexantol dexone diamox diflucan dilantin dilatrend dilzem dinostral diocimex diovan hct diovan diprolene diuresal diurix dostinex doxy basan doxycline droxia dulcolax duodopa duphaston duricef duspatalin dynexan nouvelle formule ecopan efavirenz effexor xr effexor elantan elavil eldepryl elmetacin elocon elpradil eltroxine elyzol ena basan enasifar endoxan

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » İBRET TABLOLARI » sahibsiz mi zannettin ?

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 2 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Themenicon    sahibsiz mi zannettin ?

Admin
945 Mesaj -

En Son On: 22.11.2011 - 19:31
Cinsiyeti: Bayan 
Allah (c.c) Azrail'e sorar bir gün.

'Bu güne kadar sayısız can aldın, bunu yaparken hiç zorlandığın oldu mu?'

'Allah'ım, emir Sen'den geldiği için tereddütsüz yerine getirdim. Yalnız biri vardı ki, işte onun canını almak çok zor geldi bana.'

Allah alacağı cevabı bilmesine rağmen, hangisi olduğunu sorar.

'Hani köyde iki küçük çocuğuyla yalnız yaşayan bir kadın vardı. Çok yağmur yağmış, fırtına çıkmıştı ve sular yükseliyordu. Kadın iki küçük çocuğunu alıp hızla köyden uzaklaştı. Dağa tırmanacak, sular çekilinceye kadar orada kalacaktı ama önüne sel sularıyla azgınlaşan bir akarsu çıktı. Sular her tarafta hızla yükseldiğinde geçmek zorundaydı. Çocuklardan birini bir ağac kovuğuna yerleştirip diğerini kucağına aldı, bin bir güçlükle karşıya geçip çocuğunu ordaki başka bir ağaç kovuğuna yerleştirdi. Diğer çocugunu almak için geri dönerken, tam suyun orta yerinde o kadının canını almam emredildi. İşte en zor aldığım can o oldu Rabbim. Hava soğuk, sel her yanı basmış ve iki küçük çocuk nehrin iki ayrı tarafında yalnız. Açlık, susuzluk, soğuk ve vahşi hayvanlar... Ne olacak bu çocukların hali diye düşündüm. İşte o kadının canını alırken çok zorlandım Allah'ım.'

'Sen o çocukları sahipsiz mi sanmıştın ey Azrail?'
Ekleme Tarihi: 28.12.2005 - 12:45
Bu mesajı bildir   Hasret üyenin diğer mesajları Hasret`in Profili Hasret Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
mertcan@ su an offline mertcan@  

10 Mesaj -

En Son On: 11.11.2006 - 17:55
Cinsiyeti: Erkek 
İnanç Tarihi dersimin öğrencilerinden biriydi Tommy. Uzun saçlı, değişik bir gençti. Sınıfta benimle en çok tartışan öğrenci oydu. Tanrı'ya kayıtsız şartsız inanmayı kabullenmiyordu. Mezun olurken bana imalı, imalı;

- "Günün birinde Tanrı'yı bulacağıma inanıyor musun hocam? " dedi.

- "Hayır" dedim, yavaşça.

- "Yaaa" dedi. "Oysa senin, bu derste Tanrı'yı pazarladığını sanıyordum hocam..."

Kapıdan çıkıp gitmek üzereyken arkasından bağırdım:

- "Tanrı'yı bulabileceğini düşünmüyorum. Ama o seni mutlak bulacak bir gün, eminim." Tommy, omuzunu silkip yürüdü...
Ekleme Tarihi: 07.01.2006 - 13:42
Bu mesajı bildir   mertcan@ üyenin diğer mesajları mertcan@`in Profili mertcan@ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 838 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
hümeyra24 (43), güllüm (41), alitufan (48), semsuddin (39), f_erturk (39), zafercezlan (54), benbuamellerimi.. (53), seyma_05 (39), yenilmezburuk (46), mhmmdky (37), sivaslihakan (46), sunam6 (41), konya28 (37), mardinlimemo (44), @hasan@ (39), _huzurislamda_ (39), Seda_ (35), BOPPON (43), faziltopal (55), ahmetserkankaya (43), eLsina (38), AZRA66 (37), sulukapo (34), HAKANCETIN (46), mentese (48), palanxdöken (53), ADEM BAKIRHAN (60), ceyhan (71), ReSuLe_HaSrEtt (38), Forever_Love (40), mutlu69 (55), islam yusuf (54), sofi32 (49), yesil_bahar19 (37), makhorsa (48), erihna (41), veysi irdam (88), abdullah özkul (27), nur58 (60), fedayi (55), RAMAZAN69 (37), seyyidali47 (50), gocer (55), suleyman yildiz (57), vuslat_wien (41), KASIM EROL (50), isanurun (39), koeroglu (48), ardaci (49), ardaburda (50), gunesgunes (42), Burcu89 (35), BMW (43), ZLH (), hafiz_34 (68), bestebuse (51), Aysegül (36), seroar (55), hacirizeli (53), sonmezNL (53), zeko (), CILGIN KURT (51), BERGE00 (42), sevki (51), fth (41), muhammetmustafa (44), bsapmaz (59), siyah_gül (36), ekrem144 (), Cicekci (37), rooster79 (45), mehmetx (44), furkan42 (42), yunus ata (61), GangstAdem (39), orhan06 (44), kamuran (51), dinimiseviyorum (39), esm (40), buzmavisi61 (58)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55220 saniyede açıldı