fluvoxamine stromectol colchicine generique plaquenil kaletra seretide inhaler seretide rotacaps seretide serevent serocryptin seromycin serophene seropram seroquel servambutol servanolol servicillin serviclofen servispor servitet silagra sildalis sildenafil silvitra simcora simvasine simvast sinemet cr sinemet sinequan singulair sirdalud skinoren smap sortis spersanicol spiroctan sporanox starlix stocrin strattera stromectol suhagra force suhagra sumycin super avana

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » İBRET TABLOLARI » 17 YAŞINDA ÖLÜM...

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 8 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
17 YAŞINDA ÖLÜM...

113 Mesaj -

En Son On: 28.12.2005 - 09:12
Cinsiyeti: Bayan 
17 YAŞINDA ÖLÜM...

Istırap içindeyim.Artık ben bir istatistiğim.Buraya ilk geldiğim zaman kendimi çok yalnız hissettim.Çok kederliydim ve bana ilgi ve anlayış gösterilmesini bekliyordum.

Bu olmadı.Sadece,vücutları en az benimki kadar kötü berelenmiş binlerce başka insan gördüm.Bana bir numara verildi ve trafik kazasında ölenler bölümüne gönderildim.

Öldüğüm gün,okulda sıradan bire gündü.Otobüse binmiş olmayı ne kadar isterdim!Ama otobüsü küçümsüyordum.annemden arabayı nasıl zorla aldığımı hatırlıyorum.Bütün çocuklar okula arabayla geliyorlar.Saat 2:50'de zil çaldığı zaman,kitaplarımı dolabıma attım.Ertesi sabaha kadar özgürdüm.Park yerine koştum.Arabayı kullanacak ve kendi kendimin patronu olacak olmam bana çok heyecan veriyordu.

Kazanın nasıl olduğu önemli değil.Avarelik ediyor,hızlı gidiyor,çılgın hareketler yapıyordum.Ama özgürlüğün tadını çıkarıyor ve eğleniyordum.Hatırladığım en son şey çok yavaş ilerleyen yaşlı bir kadının önüne geçtiğimdi.Sonra bir çarpışma sesi duydum ve müthiş bir sarsıntı hissettim.Her yer cam ve çelik parçaları ile dolmuştu.Bedenimin sanki içi dışına çıkmıştı.Birisi haykırıyordu.Bu galiba bendim.

Sonra,birden uyandım.Etraf çok sessizdi.Bir polis memuru başımda duru ordu.Derken bir de doktor gördüm.Bedenim paramparçaydı.Her tarafım kan içindeydi.

Bir sürü yerime cam parçaları saplanmıştı.Çok tuhaftı,çünkü hiçbir şey hissetmiyordum.Ayy,durun neden o çarşafı yüzüme örtüyorsunuz?Ölmem mümkün değil.Daha henüz 17 yaşındayım.Bu gece bir kızla randevum var.Önümde upuzun bir hayat var.Daha ben ne yaşadım ki?Hayır,ölmüş olamam.

Sonra,beni bir çekmeceye yerleştirdiler.Ailem beni teşhis etmeye geldi.Neden beni böyle görmek zorunda kaldılar.Neden ,annem hayatında başına gelen en korkunç şeyi yaşarken onun gözlerine bakmak zorundaydım?Babam birdenbire ihtiyarlamış gibiydi.Sorumlu kişiye, 'Evet,bizim oğlumuz' dedi.

Cenaze töreni çok garipti.Bütün akrabalarım ve arkadaşlarım tabutumun yanına geldiler ve bana hiç görmediğim kadar üzgün gözlerle baktılar.Arkadaşlarımın bazıları ağlıyordu.Bazı kız arkadaşlarım ise elime dokundular ve hıçkırarak uzaklaştılar.

Lütfen,birisi beni uyandırsın.Beni burdan çıkarın.Annemi ve babamı bu kadar üzgün görmeye dayanamıyorum.Büyükannem ve büyükbabam o kadar bitkinler ki yürüyemiyorlar.Kız ve erkek kardeşlerim hayalet gibi dolaşıyorlar.Herkes bir şaşkınlık içinde.Robot gibi hareket ediyorlar.Herkes beni dinlesin.Kimse buna inanamıyor.Ben de inanamıyorum.

Lütfen beni gömmeyin!Ben ölmedim!Benim daha yapacak çok şeyim var.Tekrar gülmek ve koşmak istiyorum.Şarkı söylemek ve dans etmek istiyorum.Lütfen beni toprağa vermeyin.Tanrım,sana söz veriyorum,bana bir şans daha verirsen,dünyanın en dikkatli sürücüsü ben olacağım.Tek istediğim bir şans daha verilmesi.Lütfen tanrım,daha 17 yaşındayım.

ÖLÜMÜN YAŞI YOKTUR!!!!!
Ekleme Tarihi: 02.12.2005 - 12:05
Bu mesajı bildir   ebrar83 üyenin diğer mesajları ebrar83`in Profili zum Anfang der Seite
Nazligul su an offline Nazligul  

1113 Mesaj -

En Son On: 10.01.2009 - 17:18
bu yazi bana cok seyi hatirlatti...

ibret olsun herkese..

sagol ebrar kardesimağlarağlarağlarağlar

Ekleme Tarihi: 02.12.2005 - 13:21
Bu mesajı bildir   Nazligul üyenin diğer mesajları Nazligul`in Profili Nazligul Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
misafir99 su an offline misafir99  

21 Mesaj -

En Son On: 02.04.2007 - 21:46
yaa olumun ne zamn gelecegi belli olmazmis nerde olursaan ol yasin kac olursa olsun..
ecel geldimi alip gidiyo iste..
hz.Allah hayirli olumler nasib eylesin insallah
Ekleme Tarihi: 02.12.2005 - 15:09
Bu mesajı bildir   misafir99 üyenin diğer mesajları misafir99`in Profili misafir99 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Yusuflu su an offline Yusuflu  
Her Insan Olecek Yastadir

428 Mesaj -

En Son On: 25.11.2007 - 20:27
Cinsiyeti: ----- 
Her Insan Olecek Yastadir

Güzel bir sey yap kardesim. Dünyaya kirk kerre gelinmez. Madem yasiyorsun, sihhatli nefesler aliyorsun... Bir sey yap.
Bir sey yap... Güzel olsun.
Çok mu zor?
O vakit güzel bir sey söyle.
Dilin mi dönmüyor?
Güzel bir sey gör.
Veya:
Güzel bir sey yaz.
Beceremez misin? Öyleyse,
Güzel bir seye basla.
•••
Herkesin üstesinden gelecegi bir sey mutlaka olmali. O gayretten uzak duramayiz. Vakit geçiyor. Vaktin geçisi ömrün besinci vitese takili oldugunu gösterir, unutma.
Zafer Dergisi'nde beynimi sarsan bir cümle okudum. Üç gün mü, bes gün mü önceydi kestiremem. Ama okudum. Ama sasirdim, cümleyi bir türlü unutamadim. Söyle diyordu:
"HER INSAN ÖLECEK YASTADIR"
Buyurun, biraz da sizler sarsilin.
•••
Bu müthis; dag duruslu, dev dürtüslü cümlenin deyicisi Cüneyd Suavi... Ahh Cüneyd, simdi yerlerdeyim. Yikilmaz sandigim sabrimi, dirâyetimi, zihnimi yerlerde ariyorum.
Döküldüm.
Demek öyle ha?
Her insan ölecek yasta...
Bir de kalkar savasiriz. Kavgalasir, kuyular kazariz.
Az sonra ölecek olan bizler... Ne kadar da cahiliz.
•••
Bu cümleyi gördükten sonra içimde "Büyük Patlama"yi duydum. Edecek iki çift sözüm olmaliydi.
Insanlara, insanliga bir seyler demeliydim. Sonunda ard arda ve simsek hiziyle bagirdim. Beynimden yüregime dogru bir haykiristi bu. Yüregimden dalga dalga cevaplar yetisti:
Bir sey yap.
Zor ise:
Bir sey söyle.
Beceremiyorsan:
Bir seyler gör.
Birseyler yaz.
O da mi güç?
Bir seylere basla.
Ama hep güzel seyler olsun.
•••
Çünkü:
"HER INSAN ÖLECEK YASTA"
Geç kalmayasin!
•••
Koca Mimar Sinan... yapmis da gitmis.
Yunus Emrem... söylemis de gitmis.
Seyh Edebali... görmüs de gitmis.
Fuzulî, Nedim, Seyh Galip... yazmis da gitmis.
Nene Hatun, Sütçü Imam, Antepli Sahin... baslamis da gitmis.
•••
Kimse kimseden eksikli degil.
Büyük degil, küçük degil, farkli hiç degil. Düsünebilen kisinin, üstesinden gelecegi görevler mutlaka vardir.
Tekrarliyorum:
Güzel bir sey yap,
Güzel bir sey söyle,
Güzel bir sey gör,
Güzel bir sey yaz, veya
Güzel bir seye basla.
•••
Geç kaliyorsun... geç. Cüneyd durmadan sesleniyor baksaniza:
"Her insan ölecek yastadir!"

Gurbuz Azak
Ekleme Tarihi: 02.12.2005 - 16:42
Bu mesajı bildir   Yusuflu üyenin diğer mesajları Yusuflu`in Profili Yusuflu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
badem su an offline badem  

32 Mesaj -

En Son On: 02.01.2013 - 17:18
Yazılan yazı beni çok duygulandırdı çünkü bir yıllık eşimi bir trafik kazasında 27 yaşında kaybettim bana onunda bu duyguları yaşadığını hatırlattı..çok üzücü allah hepimize o yolda kolaylık versin
Ekleme Tarihi: 03.01.2006 - 14:27
Bu mesajı bildir   badem üyenin diğer mesajları badem`in Profili badem Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
gorkem yildiz su an offline gorkem yildiz  

141 Mesaj -

En Son On: 10.01.2012 - 13:34
olum olum birgun gelecek sanada gulum
ne yaparsan yap ne ekkersen onu bicersin
demeki olumun yasi yokmus
olumden kormuyorum ama amelimden korkuyorum
cenabi hak iyi ameller islemeyi nasip etsin
cumlemize
amin
Ekleme Tarihi: 03.01.2006 - 15:22
Bu mesajı bildir   gorkem yildiz üyenin diğer mesajları gorkem yildiz`in Profili gorkem yildiz Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
acil su an offline acil  

19 Mesaj -

En Son On: 10.12.2010 - 17:47
Gerçekten ibretlik bir hikaye...
Ölüm gelmeden hayatın kıymetini bilemiyoruz. Ölüm genç yaşlı demeden bizi buluyor. Rabbim hastalık gelmeden sağlığın, yaşlılık gelmeden gençliğin, ölüm gelmeden hayatın kıymetini bilenlerden eylesin...
Allah razı olsun arkadaşım...

Ekleme Tarihi: 03.01.2006 - 21:07
Bu mesajı bildir   acil üyenin diğer mesajları acil`in Profili acil Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Ermis2006 su an offline Ermis2006  
TANRI YERINE A L L A H YAZSAYDIN IYI OLACAKTI.

20 Mesaj -

En Son On: 02.05.2006 - 01:42
Cinsiyeti: Erkek 
[quote]Orijınalı ebrar83

17 YAŞINDA ÖLÜM...

Istırap içindeyim.Artık ben bir istatistiğim.Buraya ilk geldiğim zaman kendimi çok yalnız hissettim.Çok kederliydim ve bana ilgi ve anlayış gösterilmesini bekliyordum.

Bu olmadı.Sadece,vücutları en az benimki kadar kötü berelenmiş binlerce başka insan gördüm.Bana bir numara verildi ve trafik kazasında ölenler bölümüne gönderildim.

Öldüğüm gün,okulda sıradan bire gündü.Otobüse binmiş olmayı ne kadar isterdim!Ama otobüsü küçümsüyordum.annemden arabayı nasıl zorla aldığımı hatırlıyorum.Bütün çocuklar okula arabayla geliyorlar.Saat 2:50'de zil çaldığı zaman,kitaplarımı dolabıma attım.Ertesi sabaha kadar özgürdüm.Park yerine koştum.Arabayı kullanacak ve kendi kendimin patronu olacak olmam bana çok heyecan veriyordu.

Kazanın nasıl olduğu önemli değil.Avarelik ediyor,hızlı gidiyor,çılgın hareketler yapıyordum.Ama özgürlüğün tadını çıkarıyor ve eğleniyordum.Hatırladığım en son şey çok yavaş ilerleyen yaşlı bir kadının önüne geçtiğimdi.Sonra bir çarpışma sesi duydum ve müthiş bir sarsıntı hissettim.Her yer cam ve çelik parçaları ile dolmuştu.Bedenimin sanki içi dışına çıkmıştı.Birisi haykırıyordu.Bu galiba bendim.

Sonra,birden uyandım.Etraf çok sessizdi.Bir polis memuru başımda duru ordu.Derken bir de doktor gördüm.Bedenim paramparçaydı.Her tarafım kan içindeydi.

Bir sürü yerime cam parçaları saplanmıştı.Çok tuhaftı,çünkü hiçbir şey hissetmiyordum.Ayy,durun neden o çarşafı yüzüme örtüyorsunuz?Ölmem mümkün değil.Daha henüz 17 yaşındayım.Bu gece bir kızla randevum var.Önümde upuzun bir hayat var.Daha ben ne yaşadım ki?Hayır,ölmüş olamam.

Sonra,beni bir çekmeceye yerleştirdiler.Ailem beni teşhis etmeye geldi.Neden beni böyle görmek zorunda kaldılar.Neden ,annem hayatında başına gelen en korkunç şeyi yaşarken onun gözlerine bakmak zorundaydım?Babam birdenbire ihtiyarlamış gibiydi.Sorumlu kişiye, 'Evet,bizim oğlumuz' dedi.

Cenaze töreni çok garipti.Bütün akrabalarım ve arkadaşlarım tabutumun yanına geldiler ve bana hiç görmediğim kadar üzgün gözlerle baktılar.Arkadaşlarımın bazıları ağlıyordu.Bazı kız arkadaşlarım ise elime dokundular ve hıçkırarak uzaklaştılar.

Lütfen,birisi beni uyandırsın.Beni burdan çıkarın.Annemi ve babamı bu kadar üzgün görmeye dayanamıyorum.Büyükannem ve büyükbabam o kadar bitkinler ki yürüyemiyorlar.Kız ve erkek kardeşlerim hayalet gibi dolaşıyorlar.Herkes bir şaşkınlık içinde.Robot gibi hareket ediyorlar.Herkes beni dinlesin.Kimse buna inanamıyor.Ben de inanamıyorum.

Lütfen beni gömmeyin!Ben ölmedim!Benim daha yapacak çok şeyim var.Tekrar gülmek ve koşmak istiyorum.Şarkı söylemek ve dans etmek istiyorum.Lütfen beni toprağa vermeyin.Tanrım,sana söz veriyorum,bana bir şans daha verirsen,dünyanın en dikkatli sürücüsü ben olacağım.Tek istediğim bir şans daha verilmesi.Lütfen tanrım,daha 17 yaşındayım.

ÖLÜMÜN YAŞI YOKTUR!!!!!
savrvb.
çok duygulu bir yazi Allah razi olsun ancak "TANRI yerine ALLAH"yazsaydin daha iyi olacakti.çunku Allah'in 99 isminin içinde "TANRI" diye bir sey yok!!!!!ARO.ağlar
Ekleme Tarihi: 03.01.2006 - 22:11
Bu mesajı bildir   Ermis2006 üyenin diğer mesajları Ermis2006`in Profili Ermis2006 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 610 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
***Murat*** (48), behlul (50), hatice57 (44), GaZZe (60), erveysel (61), Abdulkadir22 (31), samyeli13 (47), candeniz (24), balacan (54), abdulkadir (31), babam veben (55), askbumu (43), sahra_yagmur (37), halit42 (39), Babacan52 (56), gurbetcigenc (33), Fikret1972 (52), NuR_EFSAN (39), jopp777 (47), pempe1987 (37), Nur baçesi (28), seyhzadem (36), Mustafa Alptug (41), gunes_akca (35), KanKaZ (36), hsusal (72), olimp_ (45), ufkumuzvar (42), gakkosfatih (42), HIKKI (51), Selale1 (49), Yasin Tural (36), nebitdag (45)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.58080 saniyede açıldı