generique stromectol lopinavir ritonavir generique kaletra lopinavir ritonavir ivermectin fludapamide fludex forzest fosamax frumil fulcin furacin furadantin furo basan furodrix gabantine gastroprazol geodon glaupax gli basan glibenese glibenorme glimerax glimeryle glucobay gluconormine glucophage xr glucophage glucotrol xl glucotrol glucovance gracial grifulvin gris peg grisol grisovin gyne lotrimin hard on oral jelly hard on helvecin helvevir hypnorex hytrin bph hytrin hyzaar ilosone

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » TARİH / SİYASET / EKONOMİ » TÜRKİYE VE DÜNYADA SİYASET » Sezerin başörtüsü ile ilgili tavrı Türk kadınını aşagılıyor

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 7 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Sezerin başörtüsü ile ilgili tavrı Türk kadınını aşagılıyor

76 Mesaj -

En Son On: 13.01.2018 - 17:17
Cinsiyeti: Erkek 

Meclis Başkanı Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in Çankaya Köşkü'nde verdigi resepsiyonlara eşleri başörtülü olan milletvekillerini davet etmemesine tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı'nın tavrını Türk kadınını aşa ılayıcı' diye nitelendiren Arınç, kendisinin hiçbir zaman böyle bir davranışın içinde olmayaca ını söyledi. Meclis'teki başörtüsü tartışması TBMM Başkanlı ı bütçesinin görüşmeleri sırasında yaşandı. CHP'li Birgen Keleş, Türkiye'yi dışarıda temsil edenler buna uygun kıyafet giymelidir. Çünkü Türkiye'yi temsilen oraya gidiyorlar. Bu kişilerin ya da Türkiye'de önemli kuruluşları temsil edenlerin Türkiye Cumhuriyeti'nin niteliklerini ve ilkelerini do ru yansıtmaları gerekir. Aksi halde Türkiye'yi temsil etmiş olmazlar ve Türkiye'nin ilkeleri ve nitelikleri konusunda yanlış izlenim verirler. Buna da kimsenin hakkı yoktur. dedi. Bunun üzerine söz alan Arınç, Keleş'in eşi Münevver Arınç'ı kastetti ini belirterek şu açıklamayı yaptı: Benim eşimin giydi i kıyafet sizinki kadar ça daştır. Yurtdışında en üst düzeyde kabul görmüştür. Eşim Avusturya ve BM'deki toplantılarda başındaki örtüsüyle Türkiye'yi ve Türkiye Cumhuriyeti ilkelerini en iyi şekilde temsil etmiştir.

Cumhurbaşkanı Sezer'in resepsiyonlardaki tutumunu da eleştiren Arınç, Sezer'in kurallarını Meclis'te uygulamayacaklarını vurguladı: Meclis başkanlı ı koltu unda oturdu um sürece do ru bulmadı ım bu uygulamayı hiçbir şekilde uygulamayaca ım. Sezer'e saygısı oldu unu hatırlatan Meclis Başkanı, resepsiyonlarda uyguladı ı hukuki olmayan kuralları çok yanlış buldu unu belirtti. Sezer'in tutumunu Türk kadınına yapılmış bir aşa ılama' olarak de erlendiren Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü:

Bir Türk kadınına karşı, ister benim eşim olsun, ister bir parlamenterin eşi olsun, ayrımcılık yapılmasını bütün Türk kadınlarına yapılmış bir aşa ılayıcı muamele olarak görüyorum. Ve inanınız ki, Sayın Cumhurbaşkanımızın bugün uyguladı ı bu kurallar benim yaşabildi im sürece ne Sayın Özal'dan ne bundan önceki Cumhurbaşkanı Sayın Demirel tarafından uygulanmamış kurallardır. Ve bundan sonra da Sayın Sezer'in görev süresi bittikten sonra seçilecek her Cumhurbaşkanı böyle bir uygulamayı yapmayacaktır. Bundan adım kadar eminim. Dolayısıyla siz, hâlâ eşlerimizin kıyafetlerini söz konusu ederek bundan laiklik, cumhuriyet, rejimler adına bir şey çıkarmaya çalışıyorsanız lütfen bundan vazgeçin.

Arınç, CHP'li milletvekillerinin sözlerine tepki göstermesi üzerine başkanlıktan söz alarak konuşmasına devam etti. CHP'lilerin Sezer'e yönelik 'sitayiş' dolu sözlerini aynen katılarak dinledi ini söyleyen Arınç, Eger bunu bir eleştiri olarak kabul ediyorsanız, Cumhurbaşkanı da bir insandır, konumunun, makamının dışında uygulamaları sebebiyle eleştirilebilir. Ben bu hakkımı kullandım. açıklamasını yaptı. Arınç ve Keleş'in karşılıklı sözlerinin ardından Plan Bütçe Komisyonu'nun AK Parti ve CHP'li üyeleri arasında gerilim yaşandı.
Maliye, lojman işini rezil etti
Meclis Başkanı Bülent Arınç, milletvekillerinin soruları üzerine satışa çıkarılan Meclis lojmanları konusuna da temas etti. Maliye, işi rezil etti. diyen Arınç, CHP'li milletvekillerine dönerek Maliye Bakanı Kemal Unakıtan hakkında gensoru verilmesi ça rısında bulundu: Lojmanları iyi satamayan, arsasını perişan eden Maliye Bakanı'ndan gensoruyla hesap sorun.
selam ve dua ile

Bu mesaj 1 kez ve en son caglarsabri tarafından 15.11.2005 - 01:21 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 14.11.2005 - 22:36
Bu mesajı bildir   caglarsabri üyenin diğer mesajları caglarsabri`in Profili caglarsabri Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
_Resul_ su an offline _Resul_  

627 Mesaj -

En Son On: 18.11.2005 - 12:51
Hiç Sezer Fener, dünyayı yener demeyin bana. Siz AB'yi istemiyor muydunuz? Başbakanınız ve İslamcı partisi AB de AB diye tutturmamış mıydı? AİHM kararlarını esas alan anlaşmaları imzalamadınız mı? AİHM türban kararını ver medi mi? Bu sorulara zerre kadar şerefi olan hiç bir AKP'li ya da AB yandaşı hayır diyemeyeceğine göre suçu kimseye atmayın. AİHM kararını vermiştir, AB sevicilere hayırlı olsun.
Ekleme Tarihi: 15.11.2005 - 11:29
Bu mesajı bildir   _Resul_ üyenin diğer mesajları _Resul_`in Profili _Resul_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
mycandostu su an offline mycandostu  
SEZER'i eleştirmeyin arkadaşlar

9 Mesaj

En Son On: 09.12.2005 - 10:24
Buları konuşmak tartışmak ne derece fayda sağlar meçhul.hepimiz şapkayı önümüze koyup düşünelim ne yapıyoruz bu zülme karşı ne gibi bir mücadele veriyoruz? zaman konuşma zamanı değil arkadaşlar icraat,hareket,tepki vermemiz ve sesimizi duyurmamız gerek...! ZULME SESSİZ KALIRSAK arkasından dahayenileri gelecek ve bizler farkında olmadan hergün birazdaha çağdaş müslüman oluyoruz dinimizin vazgeçilmez şiarlarını eziyoruz ne zaman ve nasıl uyanıcaz bunu tartışmalıyız...!
Ekleme Tarihi: 15.11.2005 - 12:16
Bu mesajı bildir   mycandostu üyenin diğer mesajları mycandostu`in Profili mycandostu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gast AHMET  
Eleştirilen Sezer veya Fener değil

Misafir

En Son On: 09.12.2005 - 10:24
Cinsiyeti: ----- 
Alıntı
Orijinali _Resul_

Hiç Sezer Fener, dünyayı yener demeyin bana. Siz AB'yi istemiyor muydunuz? Başbakanınız ve İslamcı partisi AB de AB diye tutturmamış mıydı? AİHM kararlarını esas alan anlaşmaları imzalamadınız mı? AİHM türban kararını ver medi mi? Bu sorulara zerre kadar şerefi olan hiç bir AKP'li ya da AB yandaşı hayır diyemeyeceğine göre suçu kimseye atmayın. AİHM kararını vermiştir, AB sevicilere hayırlı olsun.

Bizim başbakanımız, islamcı parti felan filan. Avrupa birliğini isteyen parti değil, Türk Milleti ve Devleti. Başbakan milletin menfaati için çalışıyor. Avrupa Birliği'nden veya AİHM nden bir zarar görmüş olabiliriz. Yanlış karar da vermiş olabilirler. Bunu islamcı partiye veya başbakana bağlamak olmaz.

Beni elektrik çarptıysa elektriği icad edene lanet okuyamam. Elimi ateş yaktıysa ateş nimetini büsbütün kötü bilmem. Sen de biraz mantıklı düşün de Avrupa Birliği ve AİHM 'nin niçin gerekli olduğunu gör.düsün

Bu konuda eleştirilen Sezer değil, onun uygulamaları. Meclis onu cumhurbaşkanı seçmiş. Uygulamalarına katılan belki de o başkanı olduğu cumhurun % 10 'u. Tabi eline yetki verilmiş uğraşıyor 1 metrekare bezle. Ama yarın Reis-i Cumhur AKP 'den biri olunca eğer mini etekliler köşke giremez derse ona karşı çıkılacak.

İnanıyorum ve herkes de onu bekliyor ki; 2007 'de köşke de ampul takılacak.

Bu mesaj 1 kez ve en son AHMET tarafından 15.11.2005 - 13:34 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 15.11.2005 - 13:28
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite
utaniyorum su an offline utaniyorum  
KAÇ DAKİKA BAKABİLİRSİNİZ..?

1942 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 02:21

UTANIYORUM agla agla agla agla

ALLAH RAZI OLSUN ÇAGLAR SABRİ KARDEŞİM.gül
Ekleme Tarihi: 18.06.2006 - 01:15
Bu mesajı bildir   utaniyorum üyenin diğer mesajları utaniyorum`in Profili utaniyorum Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
NurBahcesi su an offline NurBahcesi  
AGLA BACIM AGLA

2687 Mesaj -

En Son On: 16.01.2010 - 23:25

BU GÖZYASLARIN CCEHENNEM ALEVLERINI SÖNDÜRECEK INSAALLAH
O RAHMET DAMLASI ONLAR SABREDIN HER SIKINTI SONUNDA RAHMETI NETICELENDIRIR AGLA RAHMET DAMLALARINI ARTTIR KI YER GOK DE AGLASIN
BIZIMLE BERABER AGLA
KALBLERIMIZ YUMUSASIN RABBIME BIR ADIM DAHA YAKLASMAK ÜMIDI ILE AGLA
YA RABBI BIZE YAPILANLARA DEGIL SENI ANLAMAYANLARA CEVAPTIR BU AGLIYORUZ YA RABBI ORADA AGLATMA

Bu mesaj 1 kez ve en son NurBahcesi tarafından 18.06.2006 - 10:52 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 18.06.2006 - 10:50
Bu mesajı bildir   NurBahcesi üyenin diğer mesajları NurBahcesi`in Profili NurBahcesi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
aydınlı su an offline aydınlı  
s.a.

2 Mesaj

En Son On: 17.12.2006 - 21:36
amin rabbim inşallah orada ağlatmasın..

akp ve gündem konusunda bir iki kelam edecek olursak;

çankaya köşkünede inşallah ampul takılacak, zaten mevcut sistemde elimizde daha yüksek voltajlı aydınlatıcıda yok maalesef olanada sıksık kısa devre yaptırıyorlar..

ancak bizim ampul kendi içinde patlaklar vermeye başladı bu aralar.tamam ab ve aihm kararları olduğu halde bu konudaki tutumunu,istikrarı sağlamak adına anlayışla karşılayabiliyorduk ama bu son tmk yasasına anlam veremiyorum.bakan çiçek yasa çıktıktan sonra çıkmış hakimlerden sağduyulu davranmalarını rica ediyor.sanki yasadaki boşluğun diyetini bu şekilde ödüyor ve vicdanını rahatlıyor.allah aşkına hangi yargı mercisi insaflı davranıcak başörtüsü ve sakal nedeniyle müslümanı süründüren mercimi!!?? chp dahi muhalefet yapmak içinmi bilmem yasa karşısında daha insiyatifli davrandı..yasa sonucu bence şehit cenazeleri gelmeye devam ederde yanına birde müslüman hassasiyetlerinin tek tek yitirilmişliğinin cenaze namazı eklenir..

darbecilere karşı akp yi savunuyoruz evet ama akp ye karşıda özgürlükleri savunmak zorunda bırakmasınlar bizi..

selametle..

Bu mesaj 1 kez ve en son aydınlı tarafından 01.07.2006 - 13:26 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 01.07.2006 - 13:25
Bu mesajı bildir   aydınlı üyenin diğer mesajları aydınlı`in Profili aydınlı Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 624 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
***Murat*** (48), behlul (50), hatice57 (44), GaZZe (60), erveysel (61), Abdulkadir22 (31), samyeli13 (47), candeniz (24), balacan (54), abdulkadir (31), babam veben (55), askbumu (43), sahra_yagmur (37), halit42 (39), Babacan52 (56), gurbetcigenc (33), Fikret1972 (52), NuR_EFSAN (39), jopp777 (47), pempe1987 (37), Nur baçesi (28), seyhzadem (36), Mustafa Alptug (41), gunes_akca (35), KanKaZ (36), hsusal (72), olimp_ (45), ufkumuzvar (42), gakkosfatih (42), HIKKI (51), Selale1 (49), Yasin Tural (36), nebitdag (45)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57650 saniyede açıldı