generique plaquenil colchicine ivermectin generique kaletra lopinavir ritonavir naprosyn natyl nebilet neggram negram nemexin neo stediril neoral neurolithium neurontin neurotop nexium nimotop nivaquine nizoral cream nizoral nolvadex nootropil norflocine norlutate noroxin norsol nortrilen norvasc norvir novonorm nyolol ocuflox oculastin oftan olmetec plus olmetec omix omnicef onymax optivar orelox orfiril osiren otrivin rhume des foins oxsoralen

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » İBRET TABLOLARI » Sevgiyi Davet Edin.

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 13 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Sevgiyi Davet Edin.

1071 Mesaj -

En Son On: 03.05.2009 - 16:41
Cinsiyeti: Bayan 
Bir kadin evinden çikti , evinin önünde beyaz, uzun sakallari olan 3 yasli adam gördü. Onlara: "Sizi
tanimiyorum ama aç olmalisiniz. Lütfen evime buyurun ve birseyler yiyin." dedi."Kocaniz evde mi?", diye sordular. "Hayir", dedi,kadin. "Disarda." "O zaman giremeyiz", dediler.Aksamleyin kocasi eve geldiginde kadin olanlari ona anlatti. Kocasi:"Onlara eve geldigimi söyle ve Onlari eve davet et", dedi. Kadin disari çikti ve yasli adamlari davet etti.

"Biz bir eve hep beraber
girmeyiz", dediler. Kadin: "Neden?" dedi.Yasli adamlardan biri cevap verdi:"Onun
adi
'Zenginliktir", dedi, arkadaslarindan birinigöstererek. Ve bir digerini göstererek
"Onun da adi
'Basari'dir, ve ben de 'Sevgiyim."
Ve ekledi:"simdi esinle konus ve hangimizi evinize davet edeceginize karar verin",
dedi. Kadin eve
Girdi ve olanlari kocasana anlatti. Kocasi çok sevindi.
"Ne kadar harika", dedi. "Zenginligi davet edelim, gelsin ve evimize zenginlikle
doldursun", dedi.
Kadin:" Neden basariyi davet etmiyoruz? dedi. O sirada
onlari dinlemekte olan kizlari:"Sevgiyi davet etsek daha iyi olmaz mi?", diye
sordu.
"O zaman evimiz sevgiyle dolar." Adam:"Bence
kizimizin tavsiyesine uyalim", dedi.
"Disari çik ve Sevgiyi davet et, Sevgi bizim misafirimiz olsun", dedi. Kadin
disari çikti ve
Sevgiyi seçtiklerini söyledi ve Sevgiyi evlerine davet etti.
Sevgi kalkti ve eve dogru yürümeye basladi. Diger iki arkadasi da kalkti ve
onu takip ettiler. Kadin büyük bir saskinlikla:"Ben sadece Sevgiyi davet ettim,
siz neden geliyorsunuz?" , diye sordu.
Yasli adam cevap verdi:"Eger siz Zenginlik veya Basariyi davet etmis olsaydiniz,
diger ikimiz
kalacaktik, ama siz beni(Sevgiyi) davet ettiginiz için, Ben nereye gidersem,
Basari ve Zenginlik de
benimle gelir."
Her nerede sevgi varsa, basari ve zenginlik de vardir.
Bu hikayeyi sevdiginiz herkesle paylasarak, siz de
Sevgiyi davet edin.
Ekleme Tarihi: 17.10.2005 - 21:28
Bu mesajı bildir   Emirdag üyenin diğer mesajları Emirdag`in Profili Emirdag Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
SaHRa su an offline SaHRa  

1183 Mesaj -

En Son On: 07.04.2009 - 22:51
Cinsiyeti: ----- 
Alıntı
Orijinali Emirdag

Emirdag Ablam bu anlamli hikayeyi bizlerle paylastigin icin Mevlam razi olsun..

..gül
Ekleme Tarihi: 18.10.2005 - 00:04
Bu mesajı bildir   SaHRa üyenin diğer mesajları SaHRa`in Profili SaHRa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gast ahmet gunay  

Misafir

En Son On: 07.04.2009 - 22:51

Sevgiyi davet edin.
gül

Bu mesaj 1 kez ve en son ahmet gunay tarafından 18.10.2005 - 08:58 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 18.10.2005 - 08:57
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite
Zeyneb su an offline Zeyneb  
RE: Sevgiyi Davet Edin.

132 Mesaj -

En Son On: 15.07.2007 - 23:20
Alıntı
Orijinali Emirdag

Ben (Sevgi) nereye gidersem,
Basari ve Zenginlik de benimle gelir."

Cok güzel bir hikaye. Allah seni, kendisinden razi oldugu kullarin'dan eylesin. Tüm arkada§larima gönderdim!

Ne mutlu Sevgi'yi davet edenlere.. o'nu hicbir§ey'e degi§meyenlere..
Ne mutlu sevebilene.. O'nu(cc) sevene.. O'nun(cc) icin sevene..

gül

Ekleme Tarihi: 22.10.2005 - 12:09
Bu mesajı bildir   Zeyneb üyenin diğer mesajları Zeyneb`in Profili Zeyneb Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Emirdag su an offline Emirdag  

1071 Mesaj -

En Son On: 03.05.2009 - 16:41
Amin.Rabbim hepimizden razi olur ins.
Ekleme Tarihi: 22.10.2005 - 21:26
Bu mesajı bildir   Emirdag üyenin diğer mesajları Emirdag`in Profili Emirdag Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
GöLGe su an offline GöLGe  

1041 Mesaj -

En Son On: 23.11.2008 - 23:01
Cinsiyeti: Erkek 
Biliyormusunuz

Gözyaslari bile sevgi bagimlisidir...

gül
Ekleme Tarihi: 23.10.2005 - 01:29
Bu mesajı bildir   GöLGe üyenin diğer mesajları GöLGe`in Profili GöLGe Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
^Mercandede^ su an offline ^Mercandede^  

104 Mesaj -

En Son On: 19.11.2005 - 12:35
yapma yaaaaa..

hepsimi sevgi bağımlısıdır..

hüzün, acı, keder bağımlısı olan yokmu hiç
Ekleme Tarihi: 23.10.2005 - 01:38
Bu mesajı bildir   ^Mercandede^ üyenin diğer mesajları ^Mercandede^`in Profili ^Mercandede^ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
GöLGe su an offline GöLGe  
RE:

1041 Mesaj -

En Son On: 23.11.2008 - 23:01
Alıntı
Orijinali ^Mercandede^

yapma yaaaaa..

hepsimi sevgi bağımlısıdır..

hüzün, acı, keder bağımlısı olan yokmu hiç

yaptim bile sevinçli

sevmezsen aci cekmezsin...
sevmezsen hüzünlenemezsin...
sevmezsen pisman olamaz, kederlenemezsin...
sevmezsen sevilemezsin...
SEVGi ANAHTARDIR...
gül
Ekleme Tarihi: 23.10.2005 - 01:44
Bu mesajı bildir   GöLGe üyenin diğer mesajları GöLGe`in Profili GöLGe Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
^Mercandede^ su an offline ^Mercandede^  

104 Mesaj -

En Son On: 19.11.2005 - 12:35
bizde yaptık yapacağımızı..

ışıkara hep depremle yaşamayı öğrenmeliyiz derdi

bizde acı ile yaşamayı öğrensek iyi olur
Ekleme Tarihi: 23.10.2005 - 01:47
Bu mesajı bildir   ^Mercandede^ üyenin diğer mesajları ^Mercandede^`in Profili ^Mercandede^ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
guvendag su an offline guvendag  
TAM ANLAMADIM

148 Mesaj -

En Son On: 09.12.2012 - 10:54
ya sevval da emırdagda cok guzel yazmıs .tebrık ederım.sevval ne guzelanlattın sevmeyı kaınatın ozunde muhabbetle oldugunu.ama emırdagın hikayesinden bı yeri tam anlamadım.bazi durumu maddi acidan cokkotu evler var.ama sevgi doluve basarısız nıce aileler var gine sevgi dolu.mesela oglu unıversiteyi kazanamamıs aileler varki gine sevgi dolu.isten kovulmus bir babanın evi ama ailesi icin hic onemli degil gine sevgi dolu.bu ozellıkle asrı saadette butur aileler var.YOKSA SU MU DENMEK İSTENİYO ASIL iİS SEVGİYE ERMEKTİR.SEVGİYE ULASMIS İNSAN MADDİOLARAK OLMASADA ZENGİNDİR. BASARILIDIR CUNKU SEVGİYİ HER SARTLARDA KORUMUSTUR SURDURMUSTUR.GİNEDE YANLIS ANLADIYSAM DUZELTIN LUTFEN SELAMETLEGüle Güle aşık.
Ekleme Tarihi: 24.11.2005 - 11:26
Bu mesajı bildir   guvendag üyenin diğer mesajları guvendag`in Profili guvendag Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
ebrar83 su an offline ebrar83  
RE: Sevgiyi Davet Edin.

113 Mesaj -

En Son On: 28.12.2005 - 09:12
Alıntı
Orijinali Emirdag

Bir kadin evinden çikti , evinin önünde beyaz, uzun sakallari olan 3 yasli adam gördü. Onlara: "Sizi
tanimiyorum ama aç olmalisiniz. Lütfen evime buyurun ve birseyler yiyin." dedi."Kocaniz evde mi?", diye sordular. "Hayir", dedi,kadin. "Disarda." "O zaman giremeyiz", dediler.Aksamleyin kocasi eve geldiginde kadin olanlari ona anlatti. Kocasi:"Onlara eve geldigimi söyle ve Onlari eve davet et", dedi. Kadin disari çikti ve yasli adamlari davet etti.

"Biz bir eve hep beraber
girmeyiz", dediler. Kadin: "Neden?" dedi.Yasli adamlardan biri cevap verdi:"Onun
adi
'Zenginliktir", dedi, arkadaslarindan birinigöstererek. Ve bir digerini göstererek
"Onun da adi
'Basari'dir, ve ben de 'Sevgiyim."
Ve ekledi:"simdi esinle konus ve hangimizi evinize davet edeceginize karar verin",
dedi. Kadin eve
Girdi ve olanlari kocasana anlatti. Kocasi çok sevindi.
"Ne kadar harika", dedi. "Zenginligi davet edelim, gelsin ve evimize zenginlikle
doldursun", dedi.
Kadin:" Neden basariyi davet etmiyoruz? dedi. O sirada
onlari dinlemekte olan kizlari:"Sevgiyi davet etsek daha iyi olmaz mi?", diye
sordu.
"O zaman evimiz sevgiyle dolar." Adam:"Bence
kizimizin tavsiyesine uyalim", dedi.
"Disari çik ve Sevgiyi davet et, Sevgi bizim misafirimiz olsun", dedi. Kadin
disari çikti ve
Sevgiyi seçtiklerini söyledi ve Sevgiyi evlerine davet etti.
Sevgi kalkti ve eve dogru yürümeye basladi. Diger iki arkadasi da kalkti ve
onu takip ettiler. Kadin büyük bir saskinlikla:"Ben sadece Sevgiyi davet ettim,
siz neden geliyorsunuz?" , diye sordu.
Yasli adam cevap verdi:"Eger siz Zenginlik veya Basariyi davet etmis olsaydiniz,
diger ikimiz
kalacaktik, ama siz beni(Sevgiyi) davet ettiginiz için, Ben nereye gidersem,
Basari ve Zenginlik de
benimle gelir."
Bu hikayeyi sevdiginiz herkesle paylasarak, siz de
Sevgiyi davet edin.

Allah razı olsun paylaşımınız için gül
Ekleme Tarihi: 24.11.2005 - 11:56
Bu mesajı bildir   ebrar83 üyenin diğer mesajları ebrar83`in Profili zum Anfang der Seite
ravza2004 su an offline ravza2004  

45 Mesaj -

En Son On: 08.10.2006 - 23:50
Gerçekten güzel bir yazı...
Bence aynı zamanda, Sevgi + huzur + mutluluk... göz kırpma göz kırpma
Ekleme Tarihi: 24.11.2005 - 12:01
Bu mesajı bildir   ravza2004 üyenin diğer mesajları ravza2004`in Profili zum Anfang der Seite
endulus su an offline endulus  
RE: TAM ANLAMADIM

611 Mesaj -

En Son On: 08.01.2011 - 22:52
Alıntı
Orijinali guvendag

ya sevval da emırdagda cok guzel yazmıs .tebrık ederım.sevval ne guzelanlattın sevmeyı kaınatın ozunde muhabbetle oldugunu.ama emırdagın hikayesinden bı yeri tam anlamadım.bazi durumu maddi acidan cokkotu evler var.ama sevgi doluve basarısız nıce aileler var gine sevgi dolu.mesela oglu unıversiteyi kazanamamıs aileler varki gine sevgi dolu.isten kovulmus bir babanın evi ama ailesi icin hic onemli degil gine sevgi dolu.bu ozellıkle asrı saadette butur aileler var.YOKSA SU MU DENMEK İSTENİYO ASIL iİS SEVGİYE ERMEKTİR.SEVGİYE ULASMIS İNSAN MADDİOLARAK OLMASADA ZENGİNDİR. BASARILIDIR CUNKU SEVGİYİ HER SARTLARDA KORUMUSTUR SURDURMUSTUR.GİNEDE YANLIS ANLADIYSAM DUZELTIN LUTFEN SELAMETLEGüle Güle aşık.

Buda bir imtihandir.Sevgi sadece aile icinde olursa eksikliktir. Sevgiyi bulan ve elinde tutabilen tüm zenginliklere sahip ve sevgiyi iclerinde barindirabiliyorlarsa ayni zamanda basarilidirlarda.. Basari ve zenginlik her zaman maddiyat degildir..
Ekleme Tarihi: 24.11.2005 - 12:36
Bu mesajı bildir   endulus üyenin diğer mesajları endulus`in Profili endulus Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 823 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
***Murat*** (48), behlul (50), hatice57 (44), GaZZe (60), erveysel (61), Abdulkadir22 (31), samyeli13 (47), candeniz (24), balacan (54), abdulkadir (31), babam veben (55), askbumu (43), sahra_yagmur (37), halit42 (39), Babacan52 (56), gurbetcigenc (33), Fikret1972 (52), NuR_EFSAN (39), jopp777 (47), pempe1987 (37), Nur baçesi (28), seyhzadem (36), Mustafa Alptug (41), gunes_akca (35), KanKaZ (36), hsusal (72), olimp_ (45), ufkumuzvar (42), gakkosfatih (42), HIKKI (51), Selale1 (49), Yasin Tural (36), nebitdag (45)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.58753 saniyede açıldı