ivermectin kamagra ivermectin generique plaquenil generique colchicine voltaren votum plus votum vytorin wellbutrin sr xatral xeloda xenical xylocaine yasmin yasminelle yaz zanaflex zantac zantic zebeta zeffix zenegra zentel zestoretic zestril zetia ziac ziagen zilutrol zinacef zinat zithromax dispersible zithromax zocor zofran zoloft zorotop zovirax zurcal zyloprim zyprexa zyrtec zyvox zyvoxid

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » KADIN & AiLE » EVLILIK KORKUSU

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 10 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Themenicon    EVLILIK KORKUSU

33 Mesaj -

En Son On: 11.10.2007 - 02:19
Cinsiyeti: Bayan 
NASIL ANLATMALIYIM BILMIYORUM..
EVLILIK BENI KORKUTUYOR NEDENINI BILMIYORUM ERKEKLERE KARSI BIR GUVENSIZLIK VAR BUNA ENGEL OLAMIYORUM.DUYGUSAL ANLAMDA HIC BIR SEY PAYLASMASINI BILMIYORUM.ERKEKLERE KARSI SIPER ALMAKTAN KENDIMI ALIKOYAMIYORUM.PISIKOLAJIK DESTEGE IHTIYACIM VAR.... ALLAHA EMANET OLUN
Ekleme Tarihi: 29.09.2005 - 01:12
Bu mesajı bildir   RANAULHUSNA üyenin diğer mesajları RANAULHUSNA`in Profili RANAULHUSNA Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Nazligul su an offline Nazligul  

1113 Mesaj -

En Son On: 10.01.2009 - 17:18
Iyi geceler güzel kardesim..

Sizi anliyorum, benimde evlilik korkum vardi, ayni sizin dediginiz gibi..
ama bunlari asdim,cok sükür..
Bi kere Aklinizdan sunu cikarin, Acaba Evlenirsem Mutlu olabilirmiyim diye..
Cünkü, acaba ile bakmicaksin, Allahin izni ile Mutlu olucam diye bakin.
Evet Güven konusu tabii cok önemli, sakin olaki Bir insana güvenmeden Evlenmeyin, cünkü Güven bir evliligin temel diregidir..

Bir cok evlilik üzerine yazilmis kitaplar var, bende cok okudum bunlari mesela "Evlilige hazirlik" gibi kitaplar, Cok kitaplar var..

Bunlari okuyun, ama niye erkeklere karsi bi güvensizlik geldi icinize, bi sorun falan mi yasadiniz, öyle düsünüyorsunuz?
sıkıntılı tabii özel olmasa..

Gece Gece insaAllah yanlis seyler yazmamisimdir sevinçli

Selametle..

Ekleme Tarihi: 29.09.2005 - 01:36
Bu mesajı bildir   Nazligul üyenin diğer mesajları Nazligul`in Profili Nazligul Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
vatansever su an offline vatansever  
EVLILIK KORKUSU

15 Mesaj -

En Son On: 11.07.2006 - 03:11
Cinsiyeti: ----- 
SELAMUN ALEYKUM BAHSETTIGINIZ KONU GERCEKTEN COK ONEMLI.AMA SUAN BUNLARI DUSUNMENIZ COK NORMAL.AYNI SEYLERI BENDE YASADIM AMA INANIN KORKU DEDIGINIZ SADECE BIR KURUNTUDAN IBARET OLUYOR(doru insani bulduktan sonra tabi).BEN BUNUN FARKINA EVLENDIKTEN BIR-KAC GUN SONRA VARDIM.OMUR BOYU MUTLULUKLAR DILIYORUM... olmaz
Ekleme Tarihi: 29.09.2005 - 01:50
Bu mesajı bildir   vatansever üyenin diğer mesajları vatansever`in Profili zum Anfang der Seite
RANAULHUSNA su an offline RANAULHUSNA  
SELAM VE DUA ILE

33 Mesaj -

En Son On: 11.10.2007 - 02:19
degerli kardeslerim allah sizden razi olsun.. sevgili nazligul kardresim kisisel hic bir sey yasamadim cevremdeki erkekler kendi ailem akrabalarim ozzellikle bunlarin icindeki erkek kimlikler beni soguttu.zaten ane ve babalar en buyuk ornekler degilmidir kendi ailevi sorunlarim beni cok etkiliyor.allahu teala hic bir evden huzuru mutlulugu sevgiyi saygiyi eksik etmesin
aminnnnnnnn selametle
Ekleme Tarihi: 29.09.2005 - 12:50
Bu mesajı bildir   RANAULHUSNA üyenin diğer mesajları RANAULHUSNA`in Profili RANAULHUSNA Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
DiLRuBa su an offline DiLRuBa  

1118 Mesaj -

En Son On: 12.06.2014 - 12:10
Amin inşa-Allah..

Allah(c.c.) yar ve yardımcın olsun gül
Ekleme Tarihi: 29.09.2005 - 12:53
Bu mesajı bildir   DiLRuBa üyenin diğer mesajları DiLRuBa`in Profili DiLRuBa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  

7 Mesaj

En Son On: 25.10.2007 - 10:24
ALLAH yar ve yardimcin olsun RANAULHUSNA Kardesim..

InsaALLAH iyi bir Es cikar karsina, ALLAHi seven biri, ALLAHtan korkan biri..

(Dogrusu Seni bende anliyorum: Eyer Esim olmasaydi, Onu tanimasaydim baska biriyle evlenemezdim, Ondan baskasina güvenemiyorum.. Yani tanidiklarimin coklugu sapmis ya.. Ve RAVDAyi tanimasaydim umutsuz kalirdim, ama burda öyle güzel Erkekler varki, ve anladim ki her yerde var.. Sen sadece DUA et ÂLLAH karsina istedigin gibi birini cikarsin)
Ekleme Tarihi: 29.09.2005 - 13:07
Bu mesajı bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diğer mesajları YeSiLKuBBeM`in Profili YeSiLKuBBeM Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
SuMeYRa su an offline SuMeYRa  
RE: SELAM VE DUA ILE

1576 Mesaj -

En Son On: 11.11.2012 - 23:24
Alıntı
Orijinali RANAULHUSNA

allahu teala hic bir evden huzuru mutlulugu sevgiyi saygiyi eksik etmesin
aminnnnnnnn selametle

...Amin....

Senin tanidigin erkek sayisi bukadarmi kardesim?...:(
Bunlardan mi ibaret?...örnek aldiklarin bunlarmi?

Sen bilirmisin Allah resulünü. s.a.v, nasil bir esti..?
Sen bilirmisin ki, ona tabii olanlari..
HZ.Yusuf'u...
HZ. Ebu Bekr Siddik'i
HZ.Ömer,
Hz.Osman...(r.anhum)
Hz. ALI (K.V.) yi...
Bilirmisin Hz. Talha'yi...gül

Sen bilirmisin Peygamber dostlarini...
Bilirmisin ki günümüzde nice yigitlerimiz vardir O'nu örnek almis, niceleri elhamdulillah...
Niceleri bacim...inan niceleri var gül

Evliligin dinin yarisini tamamlak oldugunu görecek,
nice dogruluga dürüstlüge, incelige nezakete, suura sahib Allah asiklari ve Resul asiklari Can'lar görecek, duyacaksin...
Elhamdulillah, var kardesim....
gül

fi emanillah
Sonsuz Saygi, Selam ve herdaim Dua ile

Ekleme Tarihi: 29.09.2005 - 13:16
Bu mesajı bildir   SuMeYRa üyenin diğer mesajları SuMeYRa`in Profili SuMeYRa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  

7 Mesaj

En Son On: 25.10.2007 - 10:24
Alıntı
Orijinali SuMeYRa

Sen bilirmisin Allah resulünü. s.a.v, nasil bir esti..?
Sen bilirmisin ki, ona tabii olanlari..
HZ.Yusuf'u...
HZ. Ebu Bekr Siddik'i
HZ.Ömer,
Hz.Osman...(r.anhum)
Hz. ALI (K.V.) yi...
Bilirmisin Hz. Talha'yi...gül

Sen bilirmisin Peygamber dostlarini...
Bilirmisin ki günümüzde nice yigitlerimiz vardir O'nu örnek almis, niceleri elhamdulillah...
Niceleri bacim...inan niceleri var gül

Evliligin dinin yarisini tamamlak oldugunu görecek,
nice dogruluga dürüstlüge, incelige nezakete, suura sahib Allah asiklari ve Resul asiklari Can'lar görecek, duyacaksin...
Elhamdulillah, var kardesim....
gül

fi emanillah
Sonsuz Saygi, Selam ve herdaim Dua ile[/B][/navy]

SuMeYRa, Canim Kardesim, Sen varya, varya varya IYIKI VARSIN.. Suan cok mutlu oldum, cünkü coktandir bu sözleri duymadim, bu güzel örnekleri kafamdan gecirmedim, saol saol varol ALLAH razi olsun, bende diger Kardeslerime Senin bize hatirlattigin gibi güzel Peygamberlimizi hatirlaticam..

CAN saol.. Saol.. agla agla
Cevremizdekiler gercekten birbirinden kötü, okadar kötüler ki unutturmuslar bizlere güzel Peygamberlerimizi.. agla agla agla agla

Haklisin ya haklisin..
Nekadar güzel anlattin..
Cevremizdekiler, kadinlarda hep kötü sözler sokarlar kafamiza, derler ki, iyi Erkekler yok artik, yokmus, ERkeklere güvenilmezmis falan.. Iste onlar yüzünden simdiki gencler umutsuz kalmislar, sasirmislar.. Üzülüyorlar.. agla agla

Ah Canim Kardesim varya, gercekten Cok MUTLU ettin.. agla agla Öperim Seni gözlerinden, Ellerinden ayaklarindan..
Senin yazilarin hatirlatmalarin.. hele hele o güzel DUAlarin bi bilsen yüregimde neler yapiyor.. ALLAH razi olsun..

agla agla agla agla
Ekleme Tarihi: 29.09.2005 - 13:37
Bu mesajı bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diğer mesajları YeSiLKuBBeM`in Profili YeSiLKuBBeM Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
fosaloglu su an offline fosaloglu  

2683 Mesaj -

En Son On: 20.01.2007 - 13:07
Cinsiyeti: Erkek 
RANAULHUSNA kardeşim; bence psikolojik destek alın. Sadece çevreniz değil, genelde tutucu aileler kız çocuklarını malesef erkekleri öcü gibi göstererek yetiştirme eğiliminde.

Hatta bu kadar da kalmıyor.Buna bağlı olarak bir çok kadın vaginismus (beraber olamama) hastalıgına yakalanıyorlar ve bunun tedavisi yok malesef.

Evlilik bir vazifedir.İmanı tamamlayan önemli unsurlardan birisidir.
Ekleme Tarihi: 29.09.2005 - 15:03
Bu mesajı bildir   fosaloglu üyenin diğer mesajları fosaloglu`in Profili fosaloglu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
**IKLIMANUR** su an offline **IKLIMANUR**  

397 Mesaj -

En Son On: 18.09.2006 - 16:25
oncelikle rabbim yar ve yradimciniz olsu guzel kardesim ama bana gore sizin korkunuz evlilikten degil erkeklerden yani bu erkek esiniz olabilecegi gibi babaniz kardesiniz dayiniz da olabilir...bu erkeklerin sizde meydana getirdigi gecmis bir kotu tecrubeden olsa gerek yani yasantinizda bir erkege karsi bu babanizda olabilir guveninizle oynamis olabilir ve yahut sizin yasantinizda evli olan bireylerin anlamazliklari da sizi bu yonde dusunceye sevk ediyor olabilir eger ablaniz ki eger varsa esiyle mutlu degilse siz ben ne olurum korkusuna kapilirsiniz ki buda gayet ormaldir...
bak guzel kardesim korkun ve nedenlerini aciklamaya calistim peki ne yapabiliriz oncelikle birisinin sizin guveninizi yikmasi tum erkeklerin boyle olacagi anlamina gelmez.ikincisi insan haliyle mutlu olmak guzel bir yuva kurmak ister ama bunun bir garantisi yokturki yani bu garantiyi size kimse veremezki iyi diye evlenirsin kotu cikar kotu diye alirsin iyi cikar bu belli olmaz ha senin ne yapman gerekir guzel kardesim ben inaniyorumki sven insan kotu olmaz olamaz yureginde sevgi bulunduran insandan ise size zarar gelmez..bence sevmeye calisin bu evleneceginiz kimsede olabilir cevrenizde yakininiz olan erkeklerde olabilir...
sevin sevinki sevilesiniz ve guven verinki sizede guvenilsin..insanlardan ne bekliyorsak bizde karsimizdaki insanlara bunu vermeliyiz uzatmassan elini uzatmazlar ellerini..
yeniden rabbim yardimcin olsun guzel kardesim
Ekleme Tarihi: 29.09.2005 - 15:22
Bu mesajı bildir   **IKLIMANUR** üyenin diğer mesajları **IKLIMANUR**`in Profili **IKLIMANUR** Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 894 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ibrahim45 (46), ebabil54 (51), _EM!NE_ (36), talat (55), nerfa (58), yakupbozseki (59), NeWBaHaR (37), Akbulut (52), vahdet_ahmet (44), saripapatyam (50), bilo78 (46), gurbetten_silay.. (39), Rabbia (52), akaya20 (38), El- Metin (43), rapidhack (42), muazbinismail (40), SANDOKAN (56), SANKOCINK (56), efuli2 (50), hollanda (46), braskim (45), benreceb (42), ergin32 (55), Ozlem (42), suheyla cabuk (52), selman77 (47), kenankara (39), bilalxx (40), iskenderpasa (46), mstfakin (42)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.58904 saniyede açıldı