kamagra ivermectine lopinavir ritonavir kaletra fluvoxamine naprosyn natyl nebilet neggram negram nemexin neo stediril neoral neurolithium neurontin neurotop nexium nimotop nivaquine nizoral cream nizoral nolvadex nootropil norflocine norlutate noroxin norsol nortrilen norvasc norvir novonorm nyolol ocuflox oculastin oftan olmetec plus olmetec omix omnicef onymax optivar orelox orfiril osiren otrivin rhume des foins oxsoralen

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » KADIN & AiLE » bana fikir verirmisiniz lütfen

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 7 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
bana fikir verirmisiniz lütfen

Misafir

En Son On:
Cinsiyeti: ----- 
s.a. arkadaşlar

sizlere bişey danışacam

Şu anda görüştüğüm biri var tam anlamıyla görüşüyoz denmez aslında yanlız bu insan müslüman çok şükür ama yetişme tarzı itibariyle dini bi eğitim pek almamış bu konularda bi bilgisi yok gibi rahat yaşamış
ve ben tesettürlü bi insanım ve dinimin emrettiği gibi hayat sürmek istiyorum ve bu insanla olursa birçok şeyim ona rahatsızlık verecek bence.benim sorum sizce hemen burda sonmu vermeliyim yoksa bu Allahın bana bi imtihanı olabilirmi bi insanın hidayete ermesine vesile olabilirmiyim sizce ne yapmam gerekiyo bilmiyorum lütfen bu durumda en hayırlı kararı vermem için bana dua ve akıl verin.
s.a.
Ekleme Tarihi: 30.06.2005 - 14:08
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  
RE: bana fikir verirmisiniz lütfen

7 Mesaj

En Son On: 25.10.2007 - 10:24
Cinsiyeti: Bayan 
VE Aleyküm-Selam Kardesim,

Eyer o Müslümanligi (yani Müslümanlikta olan herseyi) ögrenmek istiyorsa, yani ögrenmek icin herseyi yapmak isterse, hatta baslamissa, ozaman iyi yani.. Onu terketmeye gerek yok..
Ama eyer biseyler ögrenmek istemiyorsa,
bence onu terketmelisin, cünkü Dindar olan biri Dindar olan biriyle evlenmeli.. Birisi dindar degilse, cok problemler yasanilir ve birbirlerini anlamazlar onlar..

Yanlislar yaptiysam, söylediklerim
iyi degilse, ÖZÜR DILERIM..
Dua ile..

Bu mesaj 1 kez ve en son ALLAHA kavusmak tarafından 30.06.2005 - 14:43 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 30.06.2005 - 14:17
Bu mesajı bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diğer mesajları YeSiLKuBBeM`in Profili YeSiLKuBBeM Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
ilknurMerve su an offline ilknurMerve  
dikkat et bence

476 Mesaj -

En Son On: 20.08.2014 - 01:12
Cinsiyeti: Bayan 
s.a kardesim
haddim degil belki ama yazmadanda gecemedim.
bu durumda bence cok dikkatli olman lazim.cünkü az duymadik,,oda zamanla dinine döner"yada,,düzelir,belki ben onun hidayetine bi vesile olurum" diyen genc kizlari fakat sonunda cogu hüsrana ugruyor,cünkü öyle kolay degil bi insanin düzelmesi,ama bence sen dua et ki Rabbim ona simdiden dogru yolu göstersin.Dedigim gibi cok hassas bir konu bu.Onunla simdi oturup konusmalisin bu durum hakkinda,sonra gözyasi akitma diye.Bu arada sana bir kitap tavsiye etmek istiyorum tam senin durumunda olan bir genc kiz hakkinda (ahmed günbay yildiz--bir dünya yikildi)Ordaki medine adli kizda senin gibi düsünüyor ama....durum hicte onun istedigi gibi olmuyor...fakat bu demek degildir sana aynisi olacak diye....
sana tavsiyem iyi DÜSÜN....son karari verecek olan sensin cünkü..
RABBIM YARDIMCIN OLSUN,,,,,insallah Allah onada dogru yolu en kisa zamanda gösterir
Ekleme Tarihi: 30.06.2005 - 15:22
Bu mesajı bildir   ilknurMerve üyenin diğer mesajları ilknurMerve`in Profili ilknurMerve Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
uday_ su an offline uday_  
SELAMIN ALEYKÜM

7 Mesaj

En Son On: 18.03.2007 - 00:32
Cinsiyeti: Erkek 
EGER NAMAZ KILMIYORSA UYGUN DEĞİL TABİ BU BENİM AMELİM SEN NE DÜŞÜNÜRSÜN BİLEMEM BENİM KIZ ARKADAŞIM NAMAZ KILMAZSA O ARTIK BENİM İÇİN DAHA FARKLIDIR...ALLAH HAYIRLISINI NASİP ETSİN
Ekleme Tarihi: 30.06.2005 - 18:30
Bu mesajı bildir   uday_ üyenin diğer mesajları uday_`in Profili uday_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
fosaloglu su an offline fosaloglu  
!

2683 Mesaj -

En Son On: 20.01.2007 - 13:07
"Davul bile dengi dengine çalar". Demişler; yabana atılacak bir sözde değildir hani...

Evet kardeşim; siz gerçekten islama uygun yaşamaya gayret eden bir insan iseniz, herhangi bir konuda o insanla bir ortak nokta bulmanız imkansız gibi olacaktır.

Ama o insan gerçekten islama yakın, yaşamaya çalışan fakat bazı nedenlerden ötürü yaşayamayan bir insan ise eminim ki ona yaşatacağız manevi havanın içinde O'da bu yoldan gidecektir.

Evlilik zor bir karar.

Bence kendinize bir ölçü belirleyin; örneğin olmazsa olmazlarınızdan bir konu üzerine ortak bir yol arayın. Bakalım sizden ne kadar taviz istiyor ve size ne kadar taviz veriyor. Yani ne kadar esnek davnabiliyor? Bu size bir ipucu verecektir.

Selametle...
Ekleme Tarihi: 30.06.2005 - 19:00
Bu mesajı bildir   fosaloglu üyenin diğer mesajları fosaloglu`in Profili fosaloglu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
GöLGe su an offline GöLGe  
v a s...

1041 Mesaj -

En Son On: 23.11.2008 - 23:01
Sevgili kardesim...

Yazilacak olan yorumlar sizi olumsuz yönde etkilerse bunun vebali bizleredir...
Size tavsiyem istihareye yatin ve O'na siginip danisin...
Rabbimiz hakkinizda Hayr'lisini nasib etsin...

gül
Ekleme Tarihi: 30.06.2005 - 21:58
Bu mesajı bildir   GöLGe üyenin diğer mesajları GöLGe`in Profili GöLGe Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
F a t i h su an offline F a t i h  

Moderator
1050 Mesaj -

En Son On: 24.10.2023 - 13:03
Başörtüsü zulmünün en hat safhaya ulaştığı dönemlerde bir bacımız, müslüman erkeklerin tebliğ amacıyla dinimize henüz ısınmamış olan bayanlar ile evlenerek onların daha iyi bir islami yaşantılarına vesile olmalarına sebep olmalarını istemeleri karşısında şöyle haykırmıştı:

"Peki ya bizler ne olacağız..!"

Aynı durum bayanlar içinde geçerlidir diye düşünüyorum.

Dinimizin bu husustaki tavsiyelerini iyi kavramak lazımdır. Zira o fırsat bir kezdir.

Selam ve dua ile....
Ekleme Tarihi: 01.07.2005 - 12:51
Bu mesajı bildir   F a t i h üyenin diğer mesajları F a t i h`in Profili F a t i h Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 895 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ibrahim45 (46), ebabil54 (51), _EM!NE_ (36), talat (55), nerfa (58), yakupbozseki (59), NeWBaHaR (37), Akbulut (52), vahdet_ahmet (44), saripapatyam (50), bilo78 (46), gurbetten_silay.. (39), Rabbia (52), akaya20 (38), El- Metin (43), rapidhack (42), muazbinismail (40), SANDOKAN (56), SANKOCINK (56), efuli2 (50), hollanda (46), braskim (45), benreceb (42), ergin32 (55), Ozlem (42), suheyla cabuk (52), selman77 (47), kenankara (39), bilalxx (40), iskenderpasa (46), mstfakin (42)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55270 saniyede açıldı