lopinavir ritonavir generique colchicine fluvoxamine generique rhinocortivermektin cordarone coreg coridil corpamil corprilin corpriretic corticotherapique cosaar plus cotrim coumadin cozaar crestor crixivan cyclogyl cycrin cyklokapron cymbalta cytotec cytoxan dalacin c dalacin t dalacin v danatrol danocrine daonil deflamat deltasone demadex demolaxin dentomycine depakine chrono depakine depakote depo provera dermestril dermovate deroxat desogen desoren desyrel detrol la

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » KISILIK GELISIMI » İNSANIN SIRRININ BİLİNCİNE VARABİLME

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 3 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
vuslat hasreti su an offline vuslat hasreti  
İNSANIN SIRRININ BİLİNCİNE VARABİLME

19 Mesaj -

En Son On: 22.04.2005 - 22:03
Cinsiyeti: Erkek 
kardeşlerim herşeyden önce RABBİMİN selamı ve rahmeti hepimizin üzerine olsun sizlerle üzerinde çok düşündüğüm ve düşünmektende kendimi belkide hiç alamıyacağım bir hususu sizlerle paylaşıp düşüncelerinizi bekliyorum
o husus insan; insanlık tarihi tarihi boyunca bütün inanç ve felsefelerde hep düşünrler şunu söylemiş kendini tanı ;sokrates,konfüçyus
ve tabi güzeller güzeli EFENDİMİZ S.A.V.
Daha sonraları islam alimleri ve veliler
RABBİMİZİN onların içindeki sırrı ancak ben bilirim dediği sır. İnsan bu sırra nasıl ulaşabilir veya insan kendini ve nefsini nasıltanıyabilir yada gelişim basamaklarındaki son basamak olan kendini sağlamak noktasına ulaşabilmek
insan belki bir manadada ALLAHIN yeryüzündeki halifesi olabilme bilinç ve olgunluğuna ancak tam manasıyla bu sırra mashar olabilmekle ulaşabilecek. ve yeryüzündeki asli görevi olan halifelik vazifesini ozaman yapabilecek zaten geri kalan hayat uğraşı bir oyun eylence olmayacak mı yani hayattan kopmak değil hayatı halifetullah nazarıyla algılayıp
merkeze koyup geri kalan herşeyde bu hakikat çerçevesinde şekillenecek yani "HALK İÇİNDE HAK İLE BERABER OLMAK" ZÜHD
peki nasıl bu düşünce fırtınasına katılırmısınız sizin ruhunuzun derinliklerinden süzülücek her bir damla
bana ve öyle düşünüyorum ki bütün kardeşlerimize faydalı olucaktır
RABBİM BİZE VERDİĞİ HALİFELİK GÖREVİNİ HAKKIYLA YAPABİLMEYİ NASİB EYLESİN İNŞALLAH
selam ve dua ile
Ekleme Tarihi: 01.04.2005 - 20:02
Bu mesajı bildir   vuslat hasreti üyenin diğer mesajları vuslat hasreti`in Profili vuslat hasreti Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Vasad su an offline Vasad  
s,aleykum

136 Mesaj -

En Son On: 16.09.2006 - 20:39
gül ,

aristo ogrencileriyle oturmus sohbet ederken,eşi gelir ve sen burda ne lak lak ediyosun,evde bir parca ekmek yok der.aristo bakar ve gulumser.bu birkac kez tekrarlanir ve sonunda eşi dayanamaz.bir kova su alir aristonun başindan aşagi doker.aristo ogrencilerine, bu kadar gok gurultusunden sonra yagmur yagacagi belliydi,der.
yagmurdan once gok gurultulerine ihtiyac var zan edersem.
selametle...kahkaha kahkaha Güle Güle
Ekleme Tarihi: 01.04.2005 - 20:31
Bu mesajı bildir   Vasad üyenin diğer mesajları Vasad`in Profili Vasad Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
fosaloglu su an offline fosaloglu  

2683 Mesaj -

En Son On: 20.01.2007 - 13:07
S.a. kardeşim; çok güzel bir konu açmışsın bence. Allah razı olsun.

"Hamdım,piştim,yandım..." ( mevlana)

İnsan kendini ancak yanmakla,aşkla tanıyabilir.Tevekkül ve tefekkürle. Ve aslında herşeyin "Bir" olduğu görür. O'nu görür,O'na bakar. Herşey O'nun yansımasıdır.Özünde de "bir"i görür. Herşeyi "bir" gören, ikinciye gönül vermez...

selametle...
Ekleme Tarihi: 01.04.2005 - 20:40
Bu mesajı bildir   fosaloglu üyenin diğer mesajları fosaloglu`in Profili fosaloglu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 862 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
karaali70 (54), Mücahit58 (42), firdevs_91 (33), harman76 (48), gul2 (47), özgür3 (35), songokou (42), nuri72 (52), aysun saglam (46), dalin (39), caglar_1988 (36), emine_yilmaz (45), elif19 (37), morcali (63), enderim23 (46), aga2 (61), hüzünlü gurbet (46), yeþil (42), 1yavuz (53), suvari_ (41), gazeteci1985 (39), adem03 (45), azzat (60), huemeyra41 (32), Kursad_ist (46), ruhan_ruhani (41), eskalibo (50), neofatih (39), yuuusuf (43), yunuscelik (46)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.54261 saniyede açıldı