colchicine chloroquine stromectol stromectol generique plaquenil naprosyn natyl nebilet neggram negram nemexin neo stediril neoral neurolithium neurontin neurotop nexium nimotop nivaquine nizoral cream nizoral nolvadex nootropil norflocine norlutate noroxin norsol nortrilen norvasc norvir novonorm nyolol ocuflox oculastin oftan olmetec plus olmetec omix omnicef onymax optivar orelox orfiril osiren otrivin rhume des foins oxsoralen

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » KADIN & AiLE » Buda Cok Onemli

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 6 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Themenicon    Buda Cok Onemli

3 Mesaj

En Son On: 13.03.2005 - 20:49
Cinsiyeti: ----- 
Ya ben bir turlu kapanamiyorum yani yakinda evlencem esim beni teesetturlu istiyor ama ben bir turlu kapanamiyorum evelencegim kisi aslinda hoca yani yurtdisinda yasiyor ve hoca benim hem kapanmami istiyor hemde namazlarima baslamami ama ben yapamiyorum neden bilmiyorum ... 7 sene medreseye gittim onceden tesetturluydum sonradan acildim hatta namazlarimi kilardim Tv yada muzik dinlemezdim ama simdi ise tamamen 260 donus yaptim neden bilmiyorum simdi istesem bile olmuyor bir dk Ask'a geliyorum yani ilahi felan dinliyorum kapaniyorum sonra ertesi gun paaptya gibi aciliyorum bende bir sorunmu var bilmiyorum ama kendi adima cok uzuluyorum cunki Acik olmanin yanlis oldugunu bilmeme ragmen acigimağlar ben ne yapcam lutfen yardim edin telaşlı
Ekleme Tarihi: 12.03.2005 - 22:03
Bu mesajı bildir   Deli`Divane üyenin diğer mesajları Deli`Divane`in Profili zum Anfang der Seite
yoktan su an offline yoktan  

1227 Mesaj -

En Son On: 16.03.2009 - 11:55
Cinsiyeti: Erkek 
sorunuza bu konuda tecrübeli olan kardeslerimizin de cevap verebilmesi için bu bölüme tasıdım..

Rabbim yar ve yardımcınız olsun..

insaAllah evliliğiniz yeni güzelliklere bir besmele olur..

bu konuda en güzel cevabı vicdanınız verecektir..

namaz vakitlerinde aldgınız abdestle varın O'nun huzuruna.. ve şöyle dua edin O herşeyin sahibine..

ya Rab.. ne olur arayışımı gözyaşımı kabul eyle.. niyetimi duamı kabul eyle.. beni nefsimle ve şeytanla yalnız bırakma.. acizim.. aczimi sana arzedip rahmetini diliyorum...

Rabbim her an yüreğinizle olsun..

dualarımızda olucaksınız insaAllah..
Ekleme Tarihi: 12.03.2005 - 22:45
Bu mesajı bildir   yoktan üyenin diğer mesajları yoktan`in Profili yoktan Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gast Misafir20  
ah nefsim

Misafir

En Son On: 16.03.2009 - 11:55
Cinsiyeti: ----- 
sa..
gunah isleyendigi zaman kalpte bir karalık olusur ve tovbe edilmez islenmeye devam ederse kalpteki karalık büyür..artık ibadetten zevk alınmaz ve ibadetleri yapmak zorlasır.
bu yüzden hiçbir gunah kucumsenmemelidir..
bir ibadeti yapamayan, usenen, nefsine zor gelen insan kalbini yeniden parlatacak birseyler yapmalıdır..yapabildigi sevapları arttırması onun affına ve kalbinin yeniden parlamasına sebep olur. tovbe kapısı her zaman acıktır ve hiç kapanmaz Allah ın izniyle, bu insanın bol bol tovde etmesi gereklidir....ben de acıktım ve benim de nefsime cok zor geliyordu kapanmak..kalbimdeki iman zaafiyeti dedim..sohbetlere gitmek, salih dostlar bulmak, Kuran okumak, tesbih cekmek, nefile oruc tutnmak belki, sadaka ve hayır yapmak insallah kalbe aydınlık verecektir ve dua edip dua istemek..ben kuslara ekmek kırıgı atıp, kuslar benim için dua edin turban takabileyim dedigim gunleri hatırlıyorum..hacıya umreye giden dostlardan istedigim duaları..
aydınlıgınızı cogaltın ki karanlık sizi esir almasın..
gercekten istiyorsanız Rab yardım edecektir..
Allah yolundan ayırmasın, kalplerimizi dini ve taati üzerine sabit kılsın,
sa
Ekleme Tarihi: 13.03.2005 - 08:52
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite
fosaloglu su an offline fosaloglu  
Themenicon   

2683 Mesaj -

En Son On: 20.01.2007 - 13:07
S.a.

kardeşim yaşadıklarınızı anlayabiliyorum. Ama bunu sadece sen yaşamıyosun emin ol.

Benim sana tavsiyem saliha insanlarla bir arada bulun. Girdiğimiz,oturduğumuz ortam çok önemli.

Arkadaşın imanı kuvvetli insanlar olsun. Bu gün oturduğun bir ortamda utanmamak için yaptığın ibadetleri yarın da nefsin için yaparsın.

Ama bu bir aşk'tır... Bu aşkı alevlendirecekte maşuktur.

Eğer bizler gerçekten sağlam imanlı olsak, değil ona asi olmak ; O'nun kudretini,rahmetini kavradığımız takdirde yaptığımız ibadetlerden,taatlerden zevk almasını da biliriz ya ! Nefs ve şeytan insana O'nun rahmetini,kudretini,büyüklüğünü unutturmak için işbirliği içinde durmaksınız çalışırken, insanda kendini her zaman hazır ve hissiyatını diri tutmalıdır.

kardeşim hayrın,iyinin,güzelin konuşulduğu ortamlarda bulunmaya çalış. Ve hissiyatını diri tutacak etkinliklerde,çalışmalarda bulun. benim tavsiyem budur.
Ekleme Tarihi: 13.03.2005 - 11:52
Bu mesajı bildir   fosaloglu üyenin diğer mesajları fosaloglu`in Profili fosaloglu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
muhammedfevzi su an offline muhammedfevzi  
slm

379 Mesaj -

En Son On: 08.09.2007 - 22:03
Fosaloğlu güzel yazmış.Allah razı olsun.
Tamamen katılıyorum.

Fiyemanillah
Ekleme Tarihi: 13.03.2005 - 17:59
Bu mesajı bildir   muhammedfevzi üyenin diğer mesajları muhammedfevzi`in Profili muhammedfevzi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
zeyneb-54 su an offline zeyneb-54  

1129 Mesaj -

En Son On: 07.07.2006 - 07:10
Cinsiyeti: Bayan 
bendende sana kücük bir tavsiye hoslandigin türde bir dini kitap oku..ama sakin birakma devamli oku firsat buldukca.dini sohbetlere gitmeye calis sakin terketme kalbin paslanir sonra..birde ölümü düsün son pismanligin fayda etmiyecegini..dua ederken biz aciz kardeslerinide unutma..yarabbi bizleri dogru yolundan ayirma sana ve resulune layik olmayi nasib eyle hakikati göster bizlere..amin
Ekleme Tarihi: 13.03.2005 - 18:09
Bu mesajı bildir   zeyneb-54 üyenin diğer mesajları zeyneb-54`in Profili zeyneb-54 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 854 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
nokta54 (45), karapapak (46), dosteren (60), ahmetkaya5v (40), AKIN TALHA (45), memetnur (60), ssarikoc2003 (43), yolcuxxx (38), adige11 (46), aydemir (45), terekeme (), tolga_27 (44), turkcomtayfur (), CNN (44), faruk741 (39), kürtislam (37), kenan_k (59), ercosserdar (42), siyahi (46), Ay Yuzlum (42), sevgim (45), sekersey (55), Melek_90 (34), mkilincarslan (33), emel meydan (48), karabela2000 (54)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.56035 saniyede açıldı