kaletra kaletra dexamethasone ivermektin ivermektin 3tc abilify aceon acepril acerpes achromycine aciphex acivir acnecolor acnefuge acticin actigall actisite active pack actonel actoplus met actos acular adalat cc adalat adapress adartrel adcirca addyi adipur advair diskus advair rotahaler aerius aerodiol aggrenox agofenac agoprim agopton agorex airol airomir akneroxid aknex aknin n aknoral albenza

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » KADIN & AiLE » Fikir verin bana ne olur:(((

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 13 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Fikir verin bana ne olur:(((

Misafir

En Son On:
Cinsiyeti: ----- 
Selamunaleykum
Almanyada okuyan genc kizlar icin (bende dahil olmak üzere) okula örtülü gitmek zor gercekten tam tesettürlü gidebilenlere helal olsun keske bende yapabilsem...
bende okuyorum burda basimi örtüyorum ama dinimizin emrettigi gibi giyinemiyorum maalesef... beni bu halimle sevenler dost gibi gören almanlar da var ama elestirip basinizi örtünce elinize ne geciyor diyenlerde var...
ben onlara anlatmaya calisiyorum ama anlamiyorlar gülüp geciyorlar...
böyle durumlarda baskalarinin söyledikleri seni etkilememeli biliyorum ama ben etkileniyorum basini acmak elbet olmaz burda dinin hükmü tektir fakat okumayi da cok istiyorum cok büyük hedefleri ve idealleri olan ben artik kisa yoldan okul bitse diyorum
siz olsaniz bu durumda ne yapardiniz??...
ben 16 yasindayim 6 senedir örtünüyorum ve su son 2-3 senedir hic huzurum kalmadi tek carem allaha dua etmek
basimi kendim isityerek örtmüstüm yani ailemin zoruyla falan degil o dönem kuran kursuna gitmistim hocalarima cok özenmistim ve örtünmüstüm.. sakin yalnis anlamayin simdi pisman degilim
ama koskoca okulda (gymnasiumda) birtek basörtülü benim cok zor bir durum benim icin....
kafam iyice karisti artik ne yapcami bilemiyorum...
sözü size birakiyorum...
yaradana emanet olun
Ekleme Tarihi: 22.01.2005 - 18:38
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite
muhammedebrar su an offline muhammedebrar  

43 Mesaj -

En Son On: 01.08.2015 - 19:21
Cinsiyeti: Erkek 
Selamun aleyküm kardeş
Allah yardımcın olsun öncelikle zor bir durum elbette.Ben tr de olduğum için sizlerin durumu üzerine yorum yapmam oranın şartlarını bilmediğim için gerçekci olmaz.Yalnız söylemek istediğim bir iki husus var.
Kardeş bir insan için Allah kul olmak en önemli konu.Bizler şu anda dünyanın binlerce sahte yüzü ile karşı karşıyayız.Belki binlerce kere verdiğimiz ahdi bozup Allah'ın kurallarına karşı geliyoruz.Belki bilerek belki bilmeyerek.Ama yine söylüyorum en önemli olan O'na kul olmak.Sen eğer birilerinin bakışlarında rahatsız oluyor onların arasında tek olmaktan sıkıntı çekiyorsan.Yani oradaki okullarda bizim burada olduğu gibi fiili bir yasak yoksa oku kardeş örtünü geleceğinle arana bir engel gibi koymadıkları sürece oku.Yok eğer fiili uygulanan bir yasak varsa senin için en önemli tercih sözkonusu.Diyorsun ki büyük hedefleri olan ben kardeş en büyük hedef ne olabilirki bu dünyada dünyanın en iyi doktoru en iyi mühendisi en iyi işkadını olupta Allah'ın varlığından habersiz nice insanlar var.Allah sana varlığın en güzelini vermiş bir iman ve o imanınla süslediğin bir hayat.Ne büyük mutluluk bu.Ve emin olun ki sizlerin imtihanı bizlerden erkeklerden daha zor kardeşim.Ama mutlak karşılığıda daha güzel olacaktır.Buna bütün kalbimle inanıyorum.Ve sizler birgün anne olacaksınız sizlerin kanatları altında yeni yeni filizler yeşerecek.Emin olun ki o filizlerin sizlerin bu imanlı halinize herşeyden çok ihtiyacı var.Belki onları tedavi edecek bir doktor yada bir öğretmen bulunur ama anne diyebilcekleri ve anne olmanın ağırlığını kaldırabilecek birisine daha çok ihtiyaçları var.Benim düşüncem kardeş bunlar ama bütün kalbimle dua ediyorum sana ya da size bütün kardeşlerime Allah yardımcınız olsun.Sıkıntılarınızı bir bir dağıtsın.Ve kendi katında en makbul hal ne ise o yolda yolunuzu açsın....selam ve dua ile...
Ekleme Tarihi: 22.01.2005 - 20:11
Bu mesajı bildir   muhammedebrar üyenin diğer mesajları muhammedebrar`in Profili muhammedebrar Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
MeLiH su an offline MeLiH  

Admin
280 Mesaj -

En Son On: 23.03.2020 - 17:17
CAN BACIM !
Allah seninledir..
ve Dualarimiz...
Sabirli olunuz..
Asla basiniz öne egilmesin..
Boynunuz bukulmesin..
Davanizdan taviz vermeyiniz..

Siz ne kadar anlatsanizda onlar elbet gülüp gececekler..Onlar yapmasi gerekeni yapiyor..O halde sizde yapmaniz gerekeni yapin..Asla gururunuz incinmesin..Onurunuz zedelenmesin..Tam aksine Onlar size guldukce, sizin azminiz ve Islam'i yasama gayretiniz artmalidir..
Allah örtünün demis..Olay bitmistir..
Örtüneceksiniz..
Sonucu nereye varirsa varsin mühim degildir..Mahkeme-i Kubra'ya alni acik, basi dik cikabilmek icin..

Hani Rasulullah'i (s.a.v.) Taifte taslamislardi da..Onlari Affet Allah'im Bilmiyorlar demisti..

Sevinin..Allah size böyle bir imtihani nasip etmis..Cihaddir Bu..Küffarin arasinda islami yasamaya ve yasatmaya calismak..

Rabbimiz diyor iste..
Gevşemeyin, üzülmeyin; eğer (gerçekten) iman etmişseniz en üstün olan sizlersiniz !
Al-i imran, 139

Mucadelemiz mubarek olsun..

Allah'a emanetsiniz..
Ekleme Tarihi: 22.01.2005 - 20:57
Bu mesajı bildir   MeLiH üyenin diğer mesajları MeLiH`in Profili MeLiH Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
DeLiAsIk su an offline DeLiAsIk  
ve aleykum selam..

Moderator
352 Mesaj -

En Son On: 06.08.2011 - 23:55
Cinsiyeti: Bayan 
öncelikle kardesim seni cok iyi anliyorum.. bende buna benzer bir cok seyle karsilastim..

nedenini soruyorlar ama ne kadar anlatsanda anlamiyorlar!

sacma buluyorlar..

bende okulda bunun icin bir cok tartismalara girdim, onlar ne dediysede ben herzaman dinimi savundum.

hic bir zaman kendini onlara karsi düsürme!

gülsünler, elestirsinler.. sende karsiliginda onlara gül.. onlarin anlayisina gül.

bu sorunu hic kendine dert etme, herzaman basin dik olsun, kendine güvenin olsun.

okulda tek basörtülü sen olman üzücü dogrusu, bütün gözler senin üzerindedir..

ne kadar zor oldugunu anlaya biliyorum ama buda bir imtihandir canim kardesim..

dinimizin emirlerini zor sartlar altinda yerine getirmemizin cok daha yüksek mukafati vardir mutlaka..

sende sabret ve Allaha sigin..

okulunu en güzel sekilde devam ettir, yuregini ferah tut.

önemli olan bu dünyada rahat olmamiz degildir..

kafan hic karismasin, okulda basörtüsü yasak olmadigi sürece sen basörtünü en güzel sekilde tak ve cirkin, alayci bakislara hic aldirma..

Rabbim yar ve yardimcin olsun ins.

Selam ve Dua ile..
Ekleme Tarihi: 22.01.2005 - 21:05
Bu mesajı bildir   DeLiAsIk üyenin diğer mesajları DeLiAsIk`in Profili DeLiAsIk Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gast ahmet gunay  

Misafir

Değerli kardeşim,
Bizler Hakka ne kadar yakın olursak şeytan bizle okadar çok uğraşacaktır.
O yüzden sabırlı olmalı ve tam tevekkül edip rabbimize sığınmalısınız.
Biliyorum ve sizi iyi anlayanlardanım siz gene hrıstiyan bir ülkedesiniz biz aynı şeyleri müslüman olan bir ülkede yaşıyoruz.
Siz iyi oldukça muhakkak bir şeylerle uğraşacaklardır.Örtünüz olmasa belki türklüğünüzle belkide müslümanlığınızla uğraşacaklardır.
Onun için kuvvetli ve kararlı olun yenilmeyin kardeşim.
Allah yar ve yardımcınız olsun.
Selam ve dua ile...
Ekleme Tarihi: 22.01.2005 - 21:53
Gast CeNNeT_GüLLeRi  

Misafir

selamunaleykum
tesekkür ederim yazdiklarinizi okuyunca biraz olsun rahatladim
ama yine ayni devam edicek benim cok zoruma gidiyor yoruldum artik
sabir sabir sabir baska bisey gelmiyor elimden
benim icin dua edin sadece benim icin degil benim yasadiklarimi yasayan tüm bacilarima dua edin insallah
yaradana emanet olun
Ekleme Tarihi: 23.01.2005 - 01:13
Emirdag su an offline Emirdag  
SElamun aleykum kardesim

1071 Mesaj -

En Son On: 03.05.2009 - 16:41
Yazinizi okudum ve basinizin kapali olmasi beni cok sevindirdi.Rabbime sukurler olsun bir bacimiz daha bu zamanda ve bunca fitnelerin kol gezdigi su diyarda basini bir tek "Allah rizasi icin kapiyor".Iste bu cok guzel bir duygu sizinle ugrasmalarina gelince uzulmeyin onlar o gibi kafalar Peygamberimizlede ugrastilar ama hicbirsey elde edemediler.Ben eserp kullanan bacilarimizi esarplariyla gercek bir hanimefendi olarak goruyorum.Esarp onlari hanimefendi yapiyor.Iste bu durumsa parazitleri kizdiriyor.Ins hicbir zaman acmassiniz eger boyle birsey yaparsaniz vicdaninizla rahat konusamassiniz.Hedeflerinize gelince basinizi actiginizda ulasacaginiz ne malum?Hersey ama hersey Rabbimin kader cizgisinde gerceklesmiyormu?Bunlari yasamamiz gerekiyormuski yasadik.Evet eger bende okusaydim belki hedefe ulasirdim ama simdiki kadar dinimi yasayabilirmiydim bilmiyorum?Rabbim bir kapi kaparsa baska kapi acar unutma.Taktir Allahtan.Sen serefli iffetli bir hanimefendisin esarpbinin degerini onlar bilemezlerGüle Güle Güle Güle Rabbime emanetsin.
Ekleme Tarihi: 23.01.2005 - 01:54
Bu mesajı bildir   Emirdag üyenin diğer mesajları Emirdag`in Profili Emirdag Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gast Misafir1  

Misafir

Kardesim sen en iyisi Basini ac daha gencsin Gencligini yasa. Madem karsi cikiyorlar neden zorluk cekiyorsunki. Beni dinle ve onlarla ugrasirken derslerinden olma.
Ekleme Tarihi: 23.01.2005 - 16:51
Gast CeNNeT_GüLLeRi  

Misafir

Selamunaleykum
misafir 1 kardes sen neler söylüyorsun öyle...
bu allahin emridir ne demek basini acmak ben isteyerek örttüm basimi ve bu davami sonuna kadar sürdürmek niyetindeyim...
böyle düsünmeniz beni gercekten cok üzdü...
ben yeterince acik anlatamadim derdimi galiba ben sadece onlarin beni bu seiklde elestirmesine üzülüyorum...
Okulda yasaklanicak olsa ile ben acmam basimi sonucta biz imtihan dünyasindayiz...
allaha iyi bir kul olmaya calisiyoruz onun emirlerini yerine getirmeye ona sükür borcumuzu yerine getiriyoruz..
böyle düsünmeniz beni gercekten cok üzdü...
yaradna emanet olun
Ekleme Tarihi: 23.01.2005 - 16:57
fosaloglu su an offline fosaloglu  
S.a.

2683 Mesaj -

En Son On: 20.01.2007 - 13:07
Sevgili bacım;

Bir tarafta Allahın örtünün emri diğer tarafta insanların tavırları...

Sen Yaradanın emrine mi ; yoksa yaradılanın emrine mi uyacaksın? kararını sen ver.

Bu mesaj 1 kez ve en son fosaloglu tarafından 23.01.2005 - 17:04 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 23.01.2005 - 17:03
Bu mesajı bildir   fosaloglu üyenin diğer mesajları fosaloglu`in Profili fosaloglu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
GuLdesTe su an offline GuLdesTe  

307 Mesaj -

En Son On: 18.01.2006 - 12:18
Bende avrupada kaliyorum ve elhamdülillah tam tesettürlüyüm okulda da.gayri müslimlerden iyi tepki aldim ilk tam tesettüre bürününce ama bana din kardeslerim zorluk cektirdi.neler duymaya mahkum kaldim müslümanim diyen kardeslerimden.siz yapmiyorsaniz bana neden karisiyorsunuz agla agla agla

Koskoca okulda birtek sen kapalisin dedin.bizim okulda da birtek ben tam tesettürlüyüm ve sadece basini kapatanlar da var ve inanirmisin gayri müslimler gelipte neden senin gibi örtünmüyorlar diye tepki geliyor ve takdir de ediyorlar.bende ayni senin gibi örtündüm ve elhamdülillah simdi cok mutluyum tepkiler de alsam cünki önemli olan hakkin rizasi degil mi...

sabir sabir sabir gerek.Canim kardesim hic taviz verme en sonunda sen mükafatini göreceksin mutlaka...

Insirah Suresi;5.-6.ayet

5. Elbette zorluğun yanında bir kolaylık vardır.
6. Gerçekten, zorlukla beraber bir kolaylık daha vardır.

Bu mesaj 1 kez ve en son BirgulDeste tarafından 24.01.2005 - 15:54 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 24.01.2005 - 15:50
Bu mesajı bildir   GuLdesTe üyenin diğer mesajları GuLdesTe`in Profili GuLdesTe Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Nazligul su an offline Nazligul  
RE:

1113 Mesaj -

En Son On: 10.01.2009 - 17:18
Alıntı
Orijinali Misafir1

Kardesim sen en iyisi Basini ac daha gencsin Gencligini yasa. Madem karsi cikiyorlar neden zorluk cekiyorsunki. Beni dinle ve onlarla ugrasirken derslerinden olma.

Kardesim siz her basörtü konusunda ayni seyleri söylemeden bikmadiniz mi???

Allah hidayet versin, milletin Aklini celmekden vazgecseniz iyi olur.

Ekleme Tarihi: 27.01.2005 - 22:05
Bu mesajı bildir   Nazligul üyenin diğer mesajları Nazligul`in Profili Nazligul Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
muhammedfevzi su an offline muhammedfevzi  
slm

379 Mesaj -

En Son On: 08.09.2007 - 22:03
Kardeşler olacak buna ters çıkan ve milletin aklını çelmeye çalışan insanlar.

Onun gibilerini tanıyorum.Sallayın gitsin onun gibi insanları.

Hayatlarını istedikleri gibi yaşayanların kıssalarıyla doludur Yüce Kur'an.

Cennet Gülleri kardeş;sana da Allah kolaylık versin.Dışarıdan bitirme gibi birşeyler yokmu orada?
Ekleme Tarihi: 29.01.2005 - 13:11
Bu mesajı bildir   muhammedfevzi üyenin diğer mesajları muhammedfevzi`in Profili muhammedfevzi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 860 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
nokta54 (45), karapapak (46), dosteren (60), ahmetkaya5v (40), AKIN TALHA (45), memetnur (60), ssarikoc2003 (43), yolcuxxx (38), adige11 (46), aydemir (45), terekeme (), tolga_27 (44), turkcomtayfur (), CNN (44), faruk741 (39), kürtislam (37), kenan_k (59), ercosserdar (42), siyahi (46), Ay Yuzlum (42), sevgim (45), sekersey (55), Melek_90 (34), mkilincarslan (33), emel meydan (48), karabela2000 (54)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.58235 saniyede açıldı