kaletra generique kaletra ivermektine ivermektine hydroxychloroquine detrol detrusitol dexantol dexone diamox diflucan dilantin dilatrend dilzem dinostral diocimex diovan hct diovan diprolene diuresal diurix dostinex doxy basan doxycline droxia dulcolax duodopa duphaston duricef duspatalin dynexan nouvelle formule ecopan efavirenz effexor xr effexor elantan elavil eldepryl elmetacin elocon elpradil eltroxine elyzol ena basan enasifar endoxan

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » KADIN & AiLE » caresizim....

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 21 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
caresizim....

Misafir

En Son On:
Cinsiyeti: ----- 
ben 17 yillik evliyim cok sükür simidiye kadar esimle br problemim olmadi hep cok iyi anlastik.
ama benim 15 yasimda bir oglum var sorunum onunla danismadigim kimse kalmadi....
azicik olsun iman diye birsey yok cuma namazina bile gönderemiyoruz,
geceleri eve gelmiyor alkol sigara hersey onda var, kendini bilmez kizlarla arkadaslik yapiyor,
sevgilim deyip eve getiriyor ne yapalim sasiriyoruz acaba suc bizdemi diyoruz ama kendimizde göremiyoruz sucu herseyi yerli yerinde yaptigimizi düsünüyoruz...
kücüktür dedik gecti ergenlik cagina girdi ondandir dedik oda gecti akli basinda biri oldu ama neden böyle yapiyor anlamiyorum tek carem artik allaha yalvarmak oldu...
siz olsaniz ne yapardiniz?
sonucta evlat cigerinin bir parasi insanin....
allah kimseye yasatmasin böyle seyleri...
allaha emanet olun....telaşlı
Ekleme Tarihi: 07.01.2005 - 19:21
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite
turksoylu su an offline turksoylu  

112 Mesaj -

En Son On: 03.02.2005 - 19:57
Sanırım çok yüz vermiş ve böyle bir evlat yetiştirmişsiniz. Sizin durumunuzdaki birine yalnızca şunu hatırlatırım; Dayak cennetten çıkmadır. Bazen bir ton sözün yapamayacağını bir tokat yapar. Yaşı daha büyürse güç de yetiremezsiniz, en iyisi şimdiden biraz dürtmek. (Bir kabahat işleyip arsız bir davranış yaptığı anda bir tokat atabilirsiniz)
Ekleme Tarihi: 09.01.2005 - 19:26
Bu mesajı bildir   turksoylu üyenin diğer mesajları turksoylu`in Profili turksoylu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RaVZaNuR su an offline RaVZaNuR  
Themenicon   

Admin
700 Mesaj -

En Son On: 07.09.2011 - 15:39
DAYAK!!!!

ALLAHU alem diyeyim Alimlerden biri olacakti ama su an adi aklima gelmedi(bagislayin) "sormuslar!Evin giris kapisinin üstüne AT nali taksak ugur getirirmi? O muhteremin cevabi! O nallardan bir ATTA dört adet vardir ugur getirse ona getirirdi,neden aksama kadar kirbac yiyiyor...

Türk soylu kardesim! Cennette dayagin ne isi var? orasi iyilik ve güzellikler yurdu ben sahsen katilmiyorum o ayri mesele...
Gelelim dayak konusuna.Eger dayak cözüm olsaydi bu gün sayamiyacagim kadar cok kötülükler olmazdi...
Hele bu cocuk icin olunca...

Meleksahin kardesim Önce söze dua ile baslayalim.Rabbim kimseyi evladi ile imtihan etmesin....
Siz treni kacirmissiniz...
Sakin bu sözüme darilmayin,baba istedir,mesguldür cocuguna vakit ayiracak zamani olmaz,fakat mac izlemeye.. gidiyorsa kahveye vs vakit bulur.Her sey anneden beklenir.Cocuk egitimine anne karnindayken baslamak lazimken güzel kardesim sen 15 yil sonra cözüm aramaya baslamissin.Ev halinizi yasantinizi bilmedigimiz icin var sayimlarla yola cikiyorum sakin yanlis anlamayin kimseyi kinadigim veya rencide ettigim yok önce onu bilin.
Cocuk egitimi anne karnindayken daha baslar.Konusmaya baslarken ilk kelimesini ALLAH dedirterek ilk egitime baslanmis olur.ilk okul cagi gelmeden kurani kerim dersini yani kurana gecmesini,yedi yasina geldiginde de ilk namaz talimlerine baslamasini,bu arada hem okul hem hafta sonu camilere gönderip dini bilgilerini ögtettikten sonra sirasi ile takip edilmeli.Hem dini hem dünyevi ilimleri bir arada yürütmek icin burda ANNE ve BABA´ya cok büyük is düsmektedir.sadece hafta sonlari yeterli olmadigi icin birde yatili yaz kurslari olur her hangi bir camide buralara da yollayarak biz takip edecegiz.Sözüm size degil bitanem nolur yanlis anlama ama biz evlatlarimizin bu dünya icin gerekli ilimleri ögrenmesi icin her fedakarligi yapariz da asil onun manevi ilimlerle donanmasi icin her seyden kisariz.Ben namaz kilmiyorsam cocugumdan namaz kilmasini nasil isterim,ben sigara vs diyer haramlari yapiyorsam cocugumdan onalara yaklasmamasini nasil isterim.Ne derece dogru ve tesirli olur...
Diyelimki bu gerekli ilimleri hep ögtettiniz ve sizde dört dörtlük yapiyor olabilirsiniz.Demissinizki esimle hic bir problemim olmadi,yani iyi geciniyoruz..ALLAH cc sevdigi kullarini bir seyden imtihan eder.Bu ya esi,ya cocugu ya mali ya cani olabilir.Biz aciz kullarinin sabrini denemek icin.Sen yeterli ilgiyi alakayi ilmi vermis olabilirsin,ozaman bunu bir imtihan kabul edip ALLAH cc dua ile,sabir ile, evladina hep iyi davranarak basarmalisin.Cocuklar iyi olursa basarisiyla babalar övünür.ahlaksiz da oldumu anneler suclanir.Burda her iki ebeveyne de is düsmektedir.Kadin evde olabilir aksama kadar ev isleri baslibasina bir külfet birde calisiyorsa bu kadin ALLAH yardimcisi olsun.Ondan hep anneden beklenir terbiye,egitim.Sanki baba bundan muaf,ondan dedim ki erkekler her seye vakit ayirirda(istisnalar haric) cocugunun tebiye,egitimine ayirmaz.Anne ilgilensin ister.
Konuyu toparlarsak tamamen sizinle cocugunuzun arasindaki iyi iletisim ve diyaliga bagli. ALLAH cc yar ve yardimciniz olsun canim kardesim.Bir anne olarak seni cok iyi anliyorum..Dualarimdasin....
Ekleme Tarihi: 09.01.2005 - 22:11
Bu mesajı bildir   RaVZaNuR üyenin diğer mesajları RaVZaNuR`in Profili RaVZaNuR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
El Turco54 su an offline El Turco54  
RE: caresizim....

48 Mesaj -

En Son On: 04.07.2006 - 02:32
Cinsiyeti: Erkek 
Alıntı
Orijinali MelekSAHINER

kücüktür dedik gecti ergenlik cagina girdi ondandir dedik oda gecti akli basinda biri oldu

Peygamberimiz (s.a.v.) cocuklarin 7 yasinda dini egitime baslamasini tavsiye etmistir. "Kücüktür", "daha var", "sonra ögrenir", "sonra namaz kilar", dersen bu sonralarin ardi arkasi kesilmez
Ekleme Tarihi: 09.01.2005 - 22:43
Bu mesajı bildir   El Turco54 üyenin diğer mesajları El Turco54`in Profili El Turco54 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
duvan su an offline duvan  

127 Mesaj -

En Son On: 25.03.2006 - 00:44
S.A.

Cocugunuzu dayakla terbiye etmeyiniz,vurmayiniz.
Bir Anne olarak siz oglunuz icin sevkat kapisisiniz ne olursa olsu o kapiyi hep acik tutunuz.
Baba, ogluna en güzel bir örnektir.Fazla yumusak olmamakla birlikte oglunun karsisinda güclü olmasi,isyanlarina karsi sabirli olmasi gerektir.
Oglunuza;sunu oglu böylede sen böylesin gibi sözler söylemeyiniz,size karsi isyanini arttirirsiniz.
Evinizi kendiniz ve oglunuz icin bir huzur yuvasi haline getiriniz.Oglunuzun sevdigi yemeklerden yapiniz,sevdigi sekilde davraniniz ve bunu asla cocugunuza söylemeyiniz,yani senin icin en sevdigin yemegi yaptim,senin icin koltugu buraya cektim sen seversin...gibi.
Böylece aileye baglmis olursunuz.
Arkadaslarina dikkat ediniz,kendisine direk iyi arkadas edin!diye emir vermektense,onun bulundugu bir ortamda kocaniza bunun önemini anlatiniz diger konularda böyle.Bir uyariniz olacaksa oglunuza direk anlatmaktansa dolayli veya baska yöntemlerle anlamasini saglayiniz.
Istemezse onunla konusmayiniz ama hep sicak ve yumusak olunuz.
Fazla ilgi göstermeyiniz,uzaktan ve caktirmadan halini takip ediniz.
Herhangi bir konuda fazla üstüne gitmeyiniz.
Ilgi alanlarini bulup onunla o konu etrafinda konusmaya calisiniz.
Oglunuza saygi gösteriniz,asla asagilamayiniz.
Oglunuzu ne olursa olsun seviniz ve asiriya gitmeden ona gösteriniz.
Size bir kötülük yaptiginda susunuz,taki sizi üzdügünü anlayana kadar sonra onun gelmesini beklemeden ona sicakca yaklasiniz.
Seviniz,seviniz,seviniz.
Korkmayiniz,Böyle yapan Allah elbette sizin istediginiz gibide yapabilir.
Oglunuz icin hep hayir dua ediniz,onu kurtulusa erdirecek sizin dualarinizdir.
Oglunuza yaptiginiz dualardan ve ona yaptiginiz iyiliklerden bahsetmeyiniz.
Oglunuzu sadece oglunuz oldugu icin seviniz,bir basari veya üstünlük beklemeyiniz.
Sizin gönülden yaklasirsaniz oda gönüllere cevap verir.
Herseyi gören ve duyan Allah,herseye Kadirdir.

S.A.
Ekleme Tarihi: 10.01.2005 - 00:20
Bu mesajı bildir   duvan üyenin diğer mesajları duvan`in Profili duvan Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

112 Mesaj -

Çok verme arsız, az verme hırsız olur demişler. Bence bu hanımın ailesi çocuğa fazla yumuşak davranıp fazla yüz vermişler. Hanımefendiye tavsiyem çocuğunun babasının onu karşısına alıp açık açık konuşması ve yaptıklarının yanlış olduğunu söylemesi. Fakat kanımca siz son raddeye gelmişsiniz. Çareniz hafif bir dayaktır ama tabii bu dayağı durduk yerde değil hak ettiği ve size karşı bir arsızlık yaptığı zaman babasının atması daha doğrudur. Tekrar diyorum özellikle bu yaşlardaki çocuklarda aşırıya kaçmayan sertlik doğrudur. Dinen de size bu hak verilmiştir. Hatta 10 yaşını geçen erkek çocuk namazını kılmazsa aşırıya kaçmadan dövülmesi fıkıh alimleri tarafından da tavsiye edilmiştir...
Ekleme Tarihi: 10.01.2005 - 22:47
Bu mesajı bildir   turksoylu üyenin diğer mesajları turksoylu`in Profili turksoylu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
sidika su an offline sidika  
a.s

96 Mesaj -

En Son On: 09.11.2006 - 01:07
Cinsiyeti: Bayan 
bence dayagında zamanı gecmiş eger şimdi bu cocugu döverlerse bu cocugun kaçma ihtimalide var evdende gidebilir ozaman hiç ulaşamaz anası babası aslında daha yeni ergenlik çagı bunun 15 yaş daha olgun deil yani herşey onun için laylay lom sakin bir şekilde nasihat verilmesi gerekiyor ve bol bol dua ravzanur kardeş cok dogru yazmış inşallah öle yetiştirelim evlatlarımızı anne karnında başlayalım allah yardımcısı olsun bacımızın dualarımız seninle
Ekleme Tarihi: 11.01.2005 - 04:09
Bu mesajı bildir   sidika üyenin diğer mesajları sidika`in Profili sidika Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Emirdag su an offline Emirdag  
Themenicon    Rabbim yardim etsin

1071 Mesaj -

En Son On: 03.05.2009 - 16:41
Ravzanur ablamin yazisina tum kalbimle katiliyorum.Ins evladiniz yaptigi hatayi en kisa zamanda farkeder.Size de tavsiyem cocuk egitimi ve aile egitimiyle ilgili bir cok kitap yazildi bu kitaplardan okumaniz faydali olacaktir ins. ve cocugunuza onunda sevebilecegi iyi arkadas bulmanizi tavsiye ediyorum.ona nasiyati gececek birileri muhakkak vardir cevrenizde iyi dusunun ve o insandan yardim isteyin.Tabi bol bol dua edin.göz kırpma
Ekleme Tarihi: 11.01.2005 - 19:44
Bu mesajı bildir   Emirdag üyenin diğer mesajları Emirdag`in Profili Emirdag Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
SuMeYRa su an offline SuMeYRa  
mevla hidayet nasib etsin

1576 Mesaj -

En Son On: 11.11.2012 - 23:24
melek ablam, benceüzerine fazla gitmeyiniz...tam genclik caginda...okadar zordur ki ravza nur kardesimizin dedigi gibi kirilma lütfen treni kacirmissiniz...arkadas cevrelerine cok dikkat ediniz.diyecek bisey bulamiyorum..mevla gözünü gönlünü...islamla nurlandirsin..dualarinizi eksik etmeyiniz insaallah...
selam ve dua ile...
Ekleme Tarihi: 11.01.2005 - 20:04
Bu mesajı bildir   SuMeYRa üyenin diğer mesajları SuMeYRa`in Profili SuMeYRa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gast MelekSAHINER  
Themenicon   

Misafir

En Son On: 11.11.2012 - 23:24
biz onu hic dövemdik babasi dövmek istesede ben onu müdafa ettim ona hamile kalmdan önce cocuk psikolojisi üzerine kitaplarda okudum onu kücük yasta camiyede gönderdik fakat ne yaptiysak olmadi benim icin aglamak tek care artik benimle resmen dalga geciyor cocugum dedigim gibi eve kiz arkadaslarini getiriyor bizde yatip kalktiklari oluyor kiziyoruz babasi nasihat ediyor fakat yok olmuyor iste kim derdiki 9 ay karnimda tasidigim evladim benim cocugum bana bunlari yapsin ben artik allaha yalvariyorum
esimle ben artik yorulduk belki allah bizi evladimizla imtihan ediyordur sabretmek gerekir bende öyle yapiyorum zaten...
Ekleme Tarihi: 11.01.2005 - 21:58
eNeSMaLiK su an offline eNeSMaLiK  

900 Mesaj -

En Son On: 02.04.2005 - 12:36
MELEKSAHINER kardesim sitemize uye olarak hem forumda daha aktif olarak katilabilir hem de diger hizmetlerimizden daha kolay yararlanabilirsiniz.S.A.
Ekleme Tarihi: 11.01.2005 - 22:03
Bu mesajı bildir   eNeSMaLiK üyenin diğer mesajları eNeSMaLiK`in Profili eNeSMaLiK Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
MiRaY su an offline MiRaY  
ALLAH YARDIMCIN OLSUN BACIMMM

252 Mesaj -

En Son On: 04.05.2005 - 01:20
Hepimizin evladi var senin evladinda bizim canimiz..
Anne duasi cok önemlidir lütfen cok dua et ona gece tehetcüd vakitlerinde dua et ravdadaki kardeslerde dua edelim hep birlikte bacimizin yavrusuna..Birde kuran kurslarina 101 yasini serif verseniz sonundada dua etseler belki hidayet bulur.Istersen ben arkadasin kuran kursuna vereyim istermisin 101 yasini serif???
okutmak?Oglunun isminide yazki onun adina dua ettirelim..Kuran kurslarindaki yavrular gece namazlarinda dua etsinler istersen??:(
Ekleme Tarihi: 11.01.2005 - 22:32
Bu mesajı bildir   MiRaY üyenin diğer mesajları MiRaY`in Profili MiRaY Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

112 Mesaj -

Usbur feinned dehre layasabr...

Çenenin sustuğu yerde yumruklar konuşur derim ya da çocuğunuza kıyamıyorsanız bana gönderin, acı kuvvetimle onu yola getireyim...sevinçli sıkıntılı
Ekleme Tarihi: 11.01.2005 - 22:38
Orchidee su an offline Orchidee  
Egitim

15 Mesaj -

En Son On: 14.01.2012 - 16:54
Bana sorarsaniz, benim kendi cocugum yok ama babam cocukegitimcisi ve halam da doktorasini yapmis bir cocukegitimcisi.Onlardan duydugumu, onlardan ögrendigimi ve ben nasil egitildigimi size anlata bilirim.

Ben bir hata yaptigim zaman, babam va annem bana "Kizim sen bir hata yaptin, bizim kalbimizi kirdin ve böyle günah isledin", diye söylerdi.Benimde icim bir ciz ediyor du.Cünkü sizin oglunuz gibi, biz ,cocuklar, anne ve babamizi seviyoruz.Oglunuz bir kiz eve getiriyorsa, yasaklayiniz. Cünkü yasaksiz hic mir sey olmaz.Ona bir sinir vermemisiniz onun icin istedigini yapiyor.Bir cocuga sinir veip, bunu asdigi zaman ilk önce ona verilen siniri hatirlatip sonra birdaha yaptigi zaman dayakla cezalandirmak lazim.

Ve bir tafsiyade daha vermek istiyorum.
Biz evde cocuklar saati yapiyoruz:Haftada birkere veya ayda birkere Ailece yamak masasina oturuyoruz.Biz 3 kardesiz.Bu cocuk saatinde biz anne ve babamizin kalbini kirmadan onlarda gördügümüz hatalari veya hata zannedigimiz seyleri söylüyoruz.Onlarda hicbir sey söylemeden dinleyip ya hatalarini kabul ediyorlar veya bu bir hata degilgi, burada sen hata yaptin degiyorlar.Ondan sonra biz anne ve babamizi 15 dakika yanliz burakiyoruz.Onlar bu arada bir cözüm düsünüyorlar.Sonra bize söylüyorlar.Biz de ya kabul ediyoruz veya baska bir cözüm bulmaya calisiyoruz.

Böylelikle ailece oturup sohbet etmis oluyoruz.Bir problem varsa BERABERCE cözmeye calisiyoruz.

Sadece böyle degil.Biz oturup babamlan ilmihal kitabinda, en buyük günahlari okudugumuzda, baya bir yaptigimiz hareketlerimize dikkat ediyorduk.

Cocugunuzu hakikatlerle karsilastiriniz.

Bir müslüman üc kere cuma namazina mazeretsiz olarak gitmezse kafir olurmus.

Ben bunu size, sizi kotkutmak icin söylemiyotum.Sadece birseyler yapmanizi degiyorum.

Sizi düsünen Orchidee
Ekleme Tarihi: 12.01.2005 - 18:18
Bu mesajı bildir   Orchidee üyenin diğer mesajları Orchidee`in Profili Orchidee Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RaVZaNuR su an offline RaVZaNuR  
RE:

Admin
700 Mesaj -

En Son On: 07.09.2011 - 15:39
Alıntı
Orijinali turksoylu

Usbur feinned dehre layasabr...

Çenenin sustuğu yerde yumruklar konuşur derim ya da çocuğunuza kıyamıyorsanız bana gönderin, acı kuvvetimle onu yola getireyim...sevinçli sıkıntılı

Esselamu aleykum.
Sayin turksoylu!...Israrla dayk üstünde durmaniza bir anlam verebilmis degilim....
Bu günümüzde hangi uzmana danissan dayagin cözüm olmadigini savunacaktir...
Sizin dediginiz Alimlerinde buyurdugu o dayak fasli cok eskilerde kaldi.Belki o ozaman cözüm gibi görünüyordusuda,ben yine tasvip etmiyorum bu günümüzde DAYAK cözüm degil.Eger bu kardesim yurt disinda yasiyorsa buralarda onlari bagrina basacak onlar icin öyle görünen cok daha cazip yerler var.Nasil vurabilirsin peki bu durumda?
Her türlü ahlaksizligin,rezaletin serbesce yasandigi bu yerlerde bizler cocuklarimizi dayak yerine sevgi,sefkat ve anlayisla evine baglamaliyiz.Bu cocuk simdi cocukluk döneminden ergenlik dönemine gecis olan bir yol agzinda.Bu durumda nasil döverek itersin onu sokaklara..
Orchidee kardesimin dedigi gibi evde de bir aile meclisi kurmaliyiz.Belirli araliklarla Aile bir araya gelip basta BABA olmasi sartiyla istisare etmeli her konuda,bizde bunu uyguluyoruz ve de yararini da görüyoruz elhamdulillah.Gerektigi yerde cocuklarimizdan özürde diliyoruz karsilikli fikir alis verisinden sonra cocuklarda kendilerinin büyük yerine konuldugunu,önemsendigini anlayinca daha dikkatli davranmaya gayret ediyorlar...
Rabbim cümlemizin yardimcisi olsun.Bizleri evlatlarimizla imtihan etmesin....
Ekleme Tarihi: 12.01.2005 - 20:27
Bu mesajı bildir   RaVZaNuR üyenin diğer mesajları RaVZaNuR`in Profili RaVZaNuR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
fosaloglu su an offline fosaloglu  
s.a.

2683 Mesaj -

En Son On: 20.01.2007 - 13:07
uzun zamandan beri foruma yazmıyordum kısmet bu konuya imiş.

Birincisi ; Bir kişi özürsüz 3 kere cuma namazına gitmezse KAFİR olur sözü asılsızdır. Akşam namazı nasıl farz ise cuma namazı da farz namazlardan biridir. farkı haftada bir kez kılınıyor olmasıdır.

Ablamızın sorununa gelince ;

Ablam çocuğunuzun sorunu bence yaptığı herşeyi doğru olarak kabul etmesi.

Çocuk herşeyi aileden almaz. yaşadığı çevre,arkadaş ortamı da onun kişilik gelişiminde önemli rol oynar.

Çevresindeki rahat yaşam onu cezbetmiş olabilir. Tabi ki sizinde hatalarınız vardır. Herşeyi yerli yerince yaptığınızı söylesenizde aslında öyle değildir muhtemelen...

Bir arkadaşımız dayak atmayı önermişüzüntülü buna çok üzüldüm. dayak hiç bir sorunu çözmeyeceği gibi , daha büyük sorunların doğmasına sebebiyet verir.Zaten siz dövmek istesenizde 15 yaşında bir genç size kendini dövdürtmez. Dayak daha büyük sorunların doğmasına sebeb olabilir. DİKKAT!!!

Bence sizin yapmanız gereken onunla arkadaş gibi olmanız. Babasıyla sinemaya gitmek , bazen top oynamaya gitmek, güncel sorunları tartışmak onu güven verecektir. Babası onunla konuşmayı becerebilirse , onunla arkadaş olmayı becerebilirse sorun büyük ihtimalle çözülür.

Sizinde yapacağınız şey ; örnek veriyorum, oğlum kız arkadaşın varmı ? yada sizin tabirinizle ne olduğu belli kızların ona yakışmadığını , daha iyi biri olduğunda o kızla konuşabileceğinizi söyleyebilirsiniz! böylece güvenini kazanır onu doğrulara sevkedebilirsiniz.

UZUN LAFIN KISASI ŞU: EĞER O SİZİN YAŞINIZA ÇIKAMIYORSA SİZ 15 YAŞINDA OLACAKSINIZ. UNUTMAYIN O SİZİN DOĞRULARINIZI KABUL ETMİYOR .

ONUN HER DAVRANIŞINI ELEŞTİREREK ONA DOĞRUNUN NE OLDUĞUNU KABUL ETTİREMEZSİNİZ! ONU TAKDİR ETMEDİĞİNİZ SÜRECE.

EĞER İMKANINIZ VARSA BABASI ÖRNEK VERİYORUM, YATSI NAMAZINI OĞLUYLA CEMAATLE KILMAYA BAŞLAYABİLİR. VE BUNU ONA ALIŞTIRABİLİR.

"ONUNLA ARKADAŞ OLUN"
Ekleme Tarihi: 12.01.2005 - 21:24
Bu mesajı bildir   fosaloglu üyenin diğer mesajları fosaloglu`in Profili fosaloglu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gast Misafir20  
caresiz degilsiniz

Misafir

sa..

Allah sevdiklerimize hidayet versin..tum aile, akraba, arkadas ve dostlarımıza..

15 yas bulug cagı..degisimin bitti dönem degil..tam tersi kişiligin yavas yavas oturmaya basladıgı dönem..

genelde boyle davranıslar bir seyler anlatmak içindir cevreye..
veya ilgi cekmek içindir o kabul etmese de..

siz onu cok sevdiginizi hatta o ne yaparsa yapsın seveceginizi defalarca kez soyleyin..ve uzuldugunuzu belli edin.. kızarak bagırarak degil..samimiyetinizle etkileyebilirsiniz onu..

ve su sozu unutmayın;

dua muslumanın silahıdır..

hadi silahlarınızı sarılın..

ve herkesten dua isteyin..

50 - 60 yasında namazsız niyazsız insanlar hidayet buluyor sizin fidanınız daha cok genc..Allah da cok comert..

bu arada sizin ihmalleriniz veya bilmediginiz gunahlar sebep olmus olabilir, her gun en az 100 estagfirullah cekin insallah,

mujdeli haberi bekliyoruz sizden;

dua ile..
Ekleme Tarihi: 02.02.2005 - 12:24
Busra_ su an offline Busra_  

105 Mesaj -

En Son On: 22.06.2005 - 11:38
S.A Kardeşim üzücü bir durum biraz geç kalınmış diyecem ama bunu söylemek istemiyorum. Henüz 15 yaşında bir genç karşınızdaki üstüne fazla gitmeyin derim ben . Çünkü bu yaşlarda ne kadar üzerine giderseniz tersini yapacak ve kendi bildiğinden şaşmayacaktır. İnançlı imanı kuvvetli arkadaş bulsa çok iyi olur etkilenir. Veya öğretmenlerinden yardım alabilirsiniz ALLAH (c.c) büyük. müslüman bir ailenin çocuğu inşallah doğru yolu bulacaktır. Çok fazla serbest de bırakmayın şu anda yapacağınız, benim kanaatimce bu. Öncelikle ALLAH korkusunu, merhameti, sevgiyi aşılayabilirseniz bu yeterli olacaktır. Birde Hobilerine bakın nelerden hoşlanıyor o yolla ona yaklaşmaya çalışın . İtici değil daima yapıcı ve destekleyici konuşun. ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN
Ekleme Tarihi: 02.02.2005 - 13:03
Bu mesajı bildir   Busra_ üyenin diğer mesajları Busra_`in Profili Busra_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
fosaloglu su an offline fosaloglu  

2683 Mesaj -

Bence ablanın bu konuyu bu foruma yazması ve bazı konularda çok fazla ehil olmayan insanlardan fikir istemesi hatadır. Ben ve bizler çocuk eğitiminden , psikolojiden anlamadığımız halde ablamızı yanlış yönlendirebiliriz.

Bazıları kendi haline bırakın der. Bazıları dayat atın der ve yanlış tavsiyelerde bulunup daha fazla yanlışa sürükleyebiliriz.

Eğer bu konuda kitaplar okumuşsanız okuduğunuz kitaplardaki yorumları tavsiye halinde yazabilirsiniz. Eğer öyle değilse lütfen yazmayın.

Sadece kitap önerin.

Abla bencede yapabileceğin en iyi şey;

ya bir psikoloji servisine götürmek yani bir uzmandan yardım almak yada bu konuda kitap okumak bolbol...

selametele.
Ekleme Tarihi: 02.02.2005 - 19:30
Bu mesajı bildir   fosaloglu üyenin diğer mesajları fosaloglu`in Profili fosaloglu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Sivasin Gülü su an offline Sivasin Gülü  
Bismillahirrahmanirrahim

54 Mesaj -

En Son On: 19.08.2005 - 23:35
canim ablacigim

Ilk basta size sunu söyleyeyim
siz daha gec kalmis sayilmazsiniz
sahsen ben evladinizin durumundan daha ileri bir safadaydim.
Ama Allahá cok sükür su an insallah dogru yolu bulmus olmaktayim ve bunuda anneme ve babama borcluyum.
Yani size vere bilecegim tavsiyeler tecrübe ile sabittir.
Annem ve Babam her yolu denediller
Güzel söz, Kizarak, Döverek,hatta ve hatta eve bile almadilar amma bunlarin hic biri fayda etmedi ben ozamanlar 18-19 yaslarindaydim ve babama bir gün hic tanimadigi biri bi tavsiyede bulunmus iste o fayda etti.
Siz o cocugun anne ve babasi olarak cocugunuz ile bi anlasma yapin birgün siz onun dedigi yere gidin ve birgün o sizinle istediginiz yere gelsin amma sizin gieceginiz yer Cami olsun ve tabi o camideki kisilerin de cocugunuz ile ilgilenmesini rica edeceksiniz camide evladiniz kendini dislanmis hissetmiyecek ve gittikce camiye alisacaktir ve suna inaniyorumki evladiniz sizi kötü bir yere götürmeyecektir
AMMA BU COK ÖNEMLI COCUGUNUZUN GITTIGI YERE YOK BEN ORAYA GITMEM DERSENIZ BU ONUN ICIN BIR KOZ OLUP ODA AYNISINI YAPAR
BIRDE TABI BURDA IRADE COK ÖNEMLI EGER KENDINIZE GÜVENMEYIP BENDE KÖTÜ YOLA DÜSERIM DERSENIZ BU ISE HIC BASLAMAYIN

Allah teala yardimciniz olsun
Ekleme Tarihi: 02.02.2005 - 22:42
Bu mesajı bildir   Sivasin Gülü üyenin diğer mesajları Sivasin Gülü`in Profili Sivasin Gülü Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
ikrabilal su an offline ikrabilal  

54 Mesaj -

En Son On: 03.04.2010 - 01:04
SELLAMUN ALEYKÜM
SEVGILI ABLAM YAZINDAKI BIR CÜMLE BENCE OGLUNUZUN NEDEN BÖYLE OLDUGUNU ANLATIYOR,
diyorsunuzki herkese danistim tek carem allaha yalvarmak ATRIKoldu bence ömrünüz boyunca sürekli ALLAHA hayirli bir evlat icin dua etseydiniz ve son care olarakta GÖRDÜGÜNÜZ allaha yalvarmayi en basindan yapsaydiniz daha hayirli olurdu.ALLAHA OGLUNUZU HIDAYETTE ERDIRSIN INSAALLAH:
Ekleme Tarihi: 22.07.2005 - 23:11
Bu mesajı bildir   ikrabilal üyenin diğer mesajları ikrabilal`in Profili ikrabilal Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 913 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ibrahim45 (46), ebabil54 (51), _EM!NE_ (36), talat (55), nerfa (58), yakupbozseki (59), NeWBaHaR (37), Akbulut (52), vahdet_ahmet (44), saripapatyam (50), bilo78 (46), gurbetten_silay.. (39), Rabbia (52), akaya20 (38), El- Metin (43), rapidhack (42), muazbinismail (40), SANDOKAN (56), SANKOCINK (56), efuli2 (50), hollanda (46), braskim (45), benreceb (42), ergin32 (55), Ozlem (42), suheyla cabuk (52), selman77 (47), kenankara (39), bilalxx (40), iskenderpasa (46), mstfakin (42)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.58647 saniyede açıldı