generique stromectol lopinavir ritonavir colchicine ivermectin kaletra voltaren votum plus votum vytorin wellbutrin sr xatral xeloda xenical xylocaine yasmin yasminelle yaz zanaflex zantac zantic zebeta zeffix zenegra zentel zestoretic zestril zetia ziac ziagen zilutrol zinacef zinat zithromax dispersible zithromax zocor zofran zoloft zorotop zovirax zurcal zyloprim zyprexa zyrtec zyvox zyvoxid

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » KADIN & AiLE » 1.Dereceden bir Konu(Özellikle Bekarlara Yönelik)

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 10 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
muhammedfevzi su an offline muhammedfevzi  
1.Dereceden bir Konu(Özellikle Bekarlara Yönelik)

379 Mesaj -

En Son On: 08.09.2007 - 22:03
Cinsiyeti: Erkek 
Kardeşler,burası bir aile.Ondan dolayı gayri ahlaki olmamak üzere medeni cesaretimi kullanarak,belki de herkesin ihtiyacı gereği böyle bir konu açmayı uygun gördüm.

Zaman öyle zaman ki gerçekten zor.Bayanlar,erkekler hepsi bir fitne.(İstisnalar hariç)Bu sıkıntıyı evli olanlar çekmiyor olabilir ama şahsen hergün okula girdiğimde veya dışarı çıktığımda nefis kıskacına giriyorum.Yani öyle bir durum ki her taraf haram kaynadığı için Cenabı Hakkın kuralları çiğneniyor.

Sabah çıkarken tamamen maneviyat dolu çıkıyoruz,akşam geldiğimizde ne bir şevk kalıyor ne de ibadet aşkı.Vallahi yaşamamış olmama rağmen şöyle bir medresede ilim ve irfanla donatılmayı özlüyorum.

Kardeşler kesinlikle riya yapmıyorum.Sadece burasını Allah için bir aile sevgisiyle sevdiğim için hem büyüklerin,tecrübelilerin hem de arkadaşların görüşünü almak ve teatide bulunmak istiyorum.

SELAM ve SELAMETLE.....

Ekleme Tarihi: 29.12.2004 - 21:58
Bu mesajı bildir   muhammedfevzi üyenin diğer mesajları muhammedfevzi`in Profili muhammedfevzi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Tevhidgülü su an offline Tevhidgülü  
selamünaleyküm kardesim

52 Mesaj -

En Son On: 16.01.2005 - 21:56
Cinsiyeti: Bayan 
bizlerinde zorluk cektigi bir konuya deginmisiniz kardesim, ALLAH razi olsun. bazen insan öyle oluyorki herseyi birakasi eve kapanasi geliyor, elbette care degil fakat aklimiza geliyor iste

ALLAH c.c. yardimcimiz olsun..

kimsenin yazacagi birsey yokmu bu konuda??
Ekleme Tarihi: 30.12.2004 - 19:40
Bu mesajı bildir   Tevhidgülü üyenin diğer mesajları Tevhidgülü`in Profili Tevhidgülü Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Emirdag su an offline Emirdag  
Selamun Aleykum Kardesler

1071 Mesaj -

En Son On: 03.05.2009 - 16:41
Yasadigimiz zaman sahabelerin yasadigi zamandan farkli bir zaman birimi degil (cok farkli degil) onlar cahiliye doneminde acan gullerdi ins sizlerde bu zamanda acan guller olacaksiniz.Nedenmi? Onlarin donemindede cahiliye vardi Muslumanlar kuran okurlarken onlarda sasirtmak icin ayni sesleri cikarmaya calisip Muslumanlarla alay ederlerdi.Daha nice ornekler var onlarin (Sahabelerin hayatini okuyun) ve birde Peygamberler tarihini okuyun.Ins morel bulacaksiniz.Orda hepsinin cevabi var.Ins bizler yasantimizla Islami temsil edicez ve yuruyusumuzle oturusumuzla her seyimizle iste Islam bu Muslumanlar bunlar deditmesini bilmeliyiz.Bunun icin ugrasmaliyiz.Bizler onlarin hayatina degil onlar bizim hayatimiza ozenmeliler.Unutmayin bu dunya uc bes gunluk birde ahireti dusunun ve kalici azabi ve kalici guzelligi cenneti Ins ne demek istedigimi anlamissinizdir.
Ekleme Tarihi: 30.12.2004 - 22:16
Bu mesajı bildir   Emirdag üyenin diğer mesajları Emirdag`in Profili Emirdag Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
zeyneb-54 su an offline zeyneb-54  
ALLAH RAZI OLSUN

1129 Mesaj -

En Son On: 07.07.2006 - 07:10
tam damardan bir sorun!!!yani kadin erkek herkesin icinden cikamadigi zorlandigi meseleler..tek cikis yolu ALLAH korkusu ..imanli olmakvs..bir bayan olarak sürekli söyle dua ederim YARABBI BENI AKILSIZ VEDE IMANSIZ BIRAKMA NOLUR RABBIM AKLIM VE IMANIM OLMASSA SANA NASIL KULLUK EDERIM:(
Ekleme Tarihi: 30.12.2004 - 22:22
Bu mesajı bildir   zeyneb-54 üyenin diğer mesajları zeyneb-54`in Profili zeyneb-54 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
endulus su an offline endulus  

611 Mesaj -

En Son On: 08.01.2011 - 22:52
80 - Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm)'in kâtibi Hanzala Ibnu'r-Rebî el-Esedî (radiyallahu anh) anlatiyor:

Birgün Hz. Ebu Bekir (radiyallahu anh)'la karsilastik. Bana:

"-Nasilsin?" diye sordu.

"-Hanzala münafik oldu"dedim.

"-Sübhanallah, sen neler söylüyorsun?" diye sasirdi. Ben açikladim.

"-Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm)'in huzurunda oldugumuz sirada bize cennet ve cehennemden söz edilir, sanki gözlerimizle görmüs gibi oluruz. Oradan ayrilip çoluk çocugumuza, bag bahçemize karisinca çoklukla unutup gidiyoruz". Hz. Ebu Bekir (radiyallahu anh) de:

"-Allah'a yemin olsun ben de ayni seyi hissediyorum" dedi. Beraberce Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm)'e gittik ve bu durumu açtik. Bize:

"-Nefsimi kudret elinde tutan Zat-i Zülcelâl'e kasem olsun siz, benim yanimdaki hâli disarda da devam etirip (cennet ve cehennemi) hatirlama isini koruyabilseniz melekler sizinle yataklarinizda, yollarda müsafaha ederdi. Fakat ey Hanzala, bazan öyle bazan böyle olmasi normaldir (münâfiklik degildir)" dedi ve (son cümleyi üç kere tekrarladi."

Ameller niyetlere göredir...unutmayin savasmamiz gereken bir nefsimiz vede iblis var...yapilan hatalarda israrci olmamak gerek. Günümüz toplumu degerlerini kaybetmis vede itikadi yönden zaaf icinde.

Bir toplumun islah olmasi icin, o toplumda degerlerini koruyan insanlarin, yasantilari ile dogru yolda olmalari ile mümkündür.. ne yapayim toplum bozulmus elimizden bir sey gelmiyor diyemeyiz. toplumu olusturan fertler bizler oldugumuza göre, en azindan önce kendimizi düzelterek baslayabiliriz...
Ekleme Tarihi: 30.12.2004 - 23:31
Bu mesajı bildir   endulus üyenin diğer mesajları endulus`in Profili endulus Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RaVZaNuR su an offline RaVZaNuR  

Admin
700 Mesaj -

En Son On: 07.09.2011 - 15:39
Cinsiyeti: ----- 
ALLAH cc razi olsun endülüs abiden.
Okadar olur iste ne güzel bir aciklama.
Nasilki hak ve batil davasi kiyamete kadar devam edecekse,insan´la nefsinin savasi da ölene kadar devem edecektir.Önemli olan burda nefsi en alt derece´den en üst derceye cikarmak icin mücadeleyi birakmamak.ALLAH cc nefsimizle,neslimizi,aklimizi,imanimizi muhafaza etsin....
Ekleme Tarihi: 30.12.2004 - 23:40
Bu mesajı bildir   RaVZaNuR üyenin diğer mesajları RaVZaNuR`in Profili RaVZaNuR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
muhammedfevzi su an offline muhammedfevzi  
slm

379 Mesaj -

En Son On: 08.09.2007 - 22:03
Öncelikle bütün mesajlar için Allah razı olsun....

Gerçekten çok zor bir dönem.Halisler çok önemli kıskaç içerisinde.Asıl mühim olan konu bu.

Nefs ile cihadımız,meleklerle galibiz....
Ekleme Tarihi: 30.12.2004 - 23:42
Bu mesajı bildir   muhammedfevzi üyenin diğer mesajları muhammedfevzi`in Profili muhammedfevzi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
GÜLE SEVDA su an offline GÜLE SEVDA  
Dayan O'na

77 Mesaj -

En Son On: 10.11.2005 - 17:57
Bu ve bunun gibi içinden çıkılması çok güç durumlarda üstad Mehmet Akif'in şu beyti gelir aklıma.
"DAYAN ALLAH'A, SAY'E SARIL, HİKMETE RAM OL;
YOL VARSA BUDUR, BİLMİYORUM ÇIKAR YOL."
Ekleme Tarihi: 15.01.2005 - 20:11
Bu mesajı bildir   GÜLE SEVDA üyenin diğer mesajları GÜLE SEVDA`in Profili GÜLE SEVDA Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gast Misafir20  
Themenicon    salih dostlar

Misafir

En Son On: 10.11.2005 - 17:57
Cinsiyeti: ----- 
bence gunumuzde yapalabilecek en dogru sey, salih dostlar edinmeye calısmak..mumkun oldugu kadar bizi denetleyecek bir arkadas grubu olusturmak..dustugumuzde bizi kaldıracak, gunah isledigimizde uyaracak,Allah cumlemize boyle salih dostlar nasip etsin..

tek bir yapragı ruzgar savurur gider ama kalın bir kitabı yerinden oynatamaz,

dua ile..
Ekleme Tarihi: 02.02.2005 - 09:56
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite
zeyneb-54 su an offline zeyneb-54  
RE: salih dostlar

1129 Mesaj -

En Son On: 07.07.2006 - 07:10
Alıntı
Orijinali Misafir20

bence gunumuzde yapalabilecek en dogru sey, salih dostlar edinmeye calısmak..mumkun oldugu kadar bizi denetleyecek bir arkadas grubu olusturmak..dustugumuzde bizi kaldıracak, gunah isledigimizde uyaracak,Allah cumlemize boyle salih dostlar nasip etsin..

tek bir yapragı ruzgar savurur gider ama kalın bir kitabı yerinden oynatamaz,

dua ile..

alkıs
Ekleme Tarihi: 02.02.2005 - 11:50
Bu mesajı bildir   zeyneb-54 üyenin diğer mesajları zeyneb-54`in Profili zeyneb-54 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 871 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
dayi054 (64), ÝsmailEn.. (56), kibris (56), merickizmaz (51), RUYAM (36), yükselelektrik (54), selcukosman (48), Aycan (57), HuZuR_38 (45), babakadir (45), Cihan Ersoy (46), servet ekici (51), ayhan3867 (47), erhankaya351 (40), Kizmaz (51), EBRARALEYNA (47), erkan34 (51), efira (37), Sirac Barman (53), bedevi5 (65), Sadettin Dursun (41), cartime (55), S.Ekici (51), ALTUN (45), vus_lat (45), ayaza (38), drkdn (45), fetih60 (34), beko03 (76), talha türk&cced.. (33), dilara1 (26), asudetuba (43), struggle (42), Ayhan_Esad (41), nnur (47), YSBY (53), COLONEL (37), nazmi (47), umit535 (52), hsalma (42), ByAfatsum (36), nuretin (61), malkomxaa (42), salma (42)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.56221 saniyede açıldı