kaletra generique kaletra ivermectine ivermectin ivermectine oxytrol pamelor pantozol parafon parexat pariet parlodel paronex paxil cr paxil penegra pentoxi pepcid pepcidine periactin persantine pharmaquine phenhydan phoslo pirocam pirosol pk merz plavix plendil pletal podomexef ponstel pradif prandin precose premarin prevacid priligy prilosec primacton primolut n primolut nor principen prinil probalan prodafem

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » SİYER-İ NEBİ » HZ MUHAMMED MUSTAFA (S.A.V) in DOGUMU -11-

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 1 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Themenicon    HZ MUHAMMED MUSTAFA (S.A.V) in DOGUMU -11-

892 Mesaj -

En Son On: 07.07.2007 - 16:44
Cinsiyeti: ----- 
IKINCI GÖGÜS YIKANISI

Ikinci gögüs yarma hâdisesi de, bu siralarda, Efendimiz 10 yasina girdigi zaman olmustu..

Efendimiz bu ikinci gögüs yarma hâdisesini söyle anlatmisti;

"Iki kimse gelip, beni arka üstü yatirdilar, gögsümü yardilar.
Yanlarinda som altindan bir legen vardi.
Birisi su döktü, digeri de içini yikadi.
Sonra kalbimi yararak içinden bazi seyler çikardilar.
Arkadasi da bir kan pihtisini disari atti."

Efendimiz 13 yasina bastigi sene Sam yolculuguna çikti.
Bu seyahat gerçekten çok önemliydi..

Söyle oldu:

Ebu Talib maisetinin biraz daha artmasi için ticaretle mesgul olmaya baslamisti.
Bu sebeple o sene Sam'a gidecek ticaret kervanina katilmaya karar verdi ve hazirliklara basladi...
Nihâyet hazirliklar bitmisti, yola çikma vakti gelmis çatmisti.. Ebu Talib, Efendimiz'in hem yolda yorulmamasi, hem de bir sey olmamasi düsüncesiyle yalniz gitmeye kararliydi. Ayrica yolda karsilarina eskiyalar da çikabilirdi ki, bu da bir tehlikeydi. Kervan yola çikacagi zaman Efendimiz de aralarinda olmak üzere bütün hâne halki onu geçirmeye gelmisti.
Ebu Talib devesine binmis, neredeyse hareket etmek üzereydi.

Bu sirada Efendimiz'in Ebu Talib'in devesinin yularina yapistigi ve yasli gözlerle söyle konustugu görüldü:

-Amca, amca beni nasil birakip gidiyorsun?
Benim ne anam var, ne de babam?
Sen de mi birakiyorsun beni yalniz?..

Efendimiz'in bu sözleri Ebu Talib'i can evinden vurmustu..
Bir anda gözleri doldu, heyecanlandi ve devesinden atlayarak Efendimiz'e sarildi..

-Vallahi hayir, Ya Muhammed!..
Ne ben seni birakirim, ne de yanimdan ayiririm!..
Sen benim gözlerimin nuru, gönlümün sürurusun!..

Ve Ebu Talib'in aldigi bu karar üzerine Efendimiz de amcasiyla birlikte Sam yolculuguna çikti..

..devam edecek...
Ekleme Tarihi: 06.08.2003 - 23:40
Bu mesajı bildir   -=[ E_R ]=- üyenin diğer mesajları -=[ E_R ]=-`in Profili -=[ E_R ]=- Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 893 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
lauren444 (37), buraksenel (45), hurkan (51), proferol (), UHIBBUKI (37), espri_espri (45), can_gül (41), cevik (51), zübeyir (44), kulferhat (43), rikkat (55), dully (34), abdullah056 (36), orhan yý.. (55), erbüþ (38), Asilturk (60), Abdullah56 (36), lamia (54), sivaslifaruk (44), yakup karatekin (57), hasanözç.. (45), xUbeydullahx (42), ~BiR gAriP YoLc.. (36), metin30 (48), duruweb (39), üveyis (63), kenan03 (45), ikramozden (46), Hayirsizin (42), NEFRET_17 (39), sonysalih (55)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55592 saniyede açıldı