ivermektin ivermektin stromectol kaletra generique kaletra oxytrol pamelor pantozol parafon parexat pariet parlodel paronex paxil cr paxil penegra pentoxi pepcid pepcidine periactin persantine pharmaquine phenhydan phoslo pirocam pirosol pk merz plavix plendil pletal podomexef ponstel pradif prandin precose premarin prevacid priligy prilosec primacton primolut n primolut nor principen prinil probalan prodafem

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » ENGLISH / DEUTSCH / OTHER » INTERNATIONAL » koran in het nederlands

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 12 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
koran in het nederlands

39 Mesaj -

En Son On: 02.05.2005 - 10:36
Cinsiyeti: ----- 
ik lees af en toe de koran in het nederlands om ook te begrijpen wat er in staat.omdat ik de nederlandse taal goed beheers als geen andere taal lijkt me dat simpel.
hier krijg ik soms van mensen in mijn omgeving rare gezichtsuitdrukkingen van....het is toch niet iets slecht wat ik doe of wel...,ik wil begrijpen wat ik lees...
Ekleme Tarihi: 07.12.2004 - 20:19
Bu mesajı bildir   kdk üyenin diğer mesajları kdk`in Profili kdk Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
HakSairi su an offline HakSairi  

524 Mesaj -

En Son On: 02.01.2005 - 15:24
ZEKER NIET SLECHT PAKT WAT JE PAKKEN KUNT
MAAR DENK NIET DAT JE ALLES KAN BEGRIJPEN
AKIL AKILDAN USTUNDUR

Bu mesaj 2 kez ve en son HakSairi tarafından 07.12.2004 - 23:55 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 07.12.2004 - 20:24
Bu mesajı bildir   HakSairi üyenin diğer mesajları HakSairi`in Profili HakSairi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
kdk su an offline kdk  

39 Mesaj -

ik begrijp het beter op zijn nederlands als dat ik het in het arabisch begrijp of al die uitleggen die worden gegeven in het turks.
Ekleme Tarihi: 07.12.2004 - 20:35
Bu mesajı bildir   kdk üyenin diğer mesajları kdk`in Profili kdk Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~Leyla~ su an offline ~Leyla~  

110 Mesaj -

En Son On: 20.01.2008 - 14:34
Cinsiyeti: Bayan 
Ablacim tabiki yanlis degil yaptiginiz, baskalarin soyledikleri yada dusundukleri dogru olacak diye bisey yok tabi sevinçli

Bende arabca dinlemesini, turkce okumasini bazende gerektiginde daha iyi anlamam icin hollandaca tercumesini okuyorum.

Yalniz ik weet niet of jij dat ook hebt, maar Hollandaca tercumesinde "Heer" olarak bahsediliyor, bana bu cok tuhaf geliyor yani kesinlikle "Rab" kelimesinin anlami degil...
Bende onun icin turkcesini daha cok okumaya calisiyorum...

saygilar
Ekleme Tarihi: 07.12.2004 - 23:24
Bu mesajı bildir   ~Leyla~ üyenin diğer mesajları ~Leyla~`in Profili ~Leyla~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
kdk su an offline kdk  

39 Mesaj -

dogru diyorsun Allah deselerde bazi yerlerde Heer diye soyluyorlar.
benimde tuhafima gidiyor ama anlasilma olayindan oturu cok memnunum hollancadasindan.
Ekleme Tarihi: 08.12.2004 - 13:21
Karaoglan su an offline Karaoglan  

40 Mesaj -

En Son On: 22.11.2005 - 21:05
Cinsiyeti: Erkek 
Turkce Dinayetin mealleride ayni.
Birde Turkiyede dini temsil ediyorlar.
Allah yerine Tanri yazmayi marifet saniyorlar.
Ekleme Tarihi: 08.12.2004 - 15:57
Bu mesajı bildir   Karaoglan üyenin diğer mesajları Karaoglan`in Profili Karaoglan Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gast ahmet gunay  
RE:

Misafir

Alıntı
Orijinali Karaoglan

Hangi meal bilgi alabilirmiyiz.?
zan altında bırakmamak açısından..

Ekleme Tarihi: 08.12.2004 - 16:46
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite
Karaoglan su an offline Karaoglan  
RE: RE:

40 Mesaj -

Alıntı
Orijinali ahmet gunay

Alıntı
Orijinali Karaoglan

Bu asagida yazdigim ayetlerde Ilah yerine Tanri kullanilmasi beni yok rahatsiz ediyor. Eger sizi bu rahatsiz etmiyorsa sorun yoktur o zaman.

2/133 Yoksa Yakup can verirken sizler yanında mı idiniz? O, oğullarına: "Benden sonra kime kulluk edeceksiniz?" diye sormuştu; Onlar da: "Senin Tanrına ve ataların İbrahim, İsmail, İshak'ın Tanrısı olan tek Tanrıya kulluk edeceğiz, bizler O'na teslim olmuşuzdur" demişlerdi.

2/163 Tanrınız bir tek Tanrıdır. O, merhamet eden, merhametli olandan başka Tanrı yoktur.

3/6 Ana rahminde sizi dilediği gibi şekillendiren O'dur. O'ndan başka tanrı yoktur, güçlüdür, Hakim'dir.

16/51 Allah, "İki tanrı edinmeyin, O ancak bir tek Tanrı'dir. Yalnız Ben'den korkun" dedi.

Dinayetin web sitesindeki mealden alinmistir.
Ekleme Tarihi: 08.12.2004 - 18:30
Bu mesajı bildir   Karaoglan üyenin diğer mesajları Karaoglan`in Profili Karaoglan Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
eNeSMaLiK su an offline eNeSMaLiK  

900 Mesaj -

En Son On: 02.04.2005 - 11:36
**"Tanri" kelimesi Kur'an-i Kerim'in orjinalinde Allah yazan bir kelimenin yerine kullanilmissa burada sorun vardir.
---Ancak "ilah" kelimesinin "tanri" olarak cevrilmesinde bir beis yoktur.Cunku "ilah" Arapca'da, "tanri" Turkcede "kendisine tapilan" demektir. Bu baglamda nasil diger Arapca kelimeleri Turkceye ceviriyorsak "ilah" kelimesini de da "tanri" olarak dilimize cevirebiliriz.
--Ancak "ALLAH" kelimesi ozel isimdir, dolayisiyle CEVRILEMEZ.
S.A.

Bu mesaj 1 kez ve en son eNeSMaLiK tarafından 09.12.2004 - 13:51 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 08.12.2004 - 18:53
Bu mesajı bildir   eNeSMaLiK üyenin diğer mesajları eNeSMaLiK`in Profili eNeSMaLiK Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gast ahmet gunay  
RE: RE: RE:

Misafir

En Son On: 02.04.2005 - 11:36
Alıntı
Orijinali Karaoglan

Alıntı
Orijinali ahmet gunay

[quote]Orijinali Karaoglan

Bu asagida yazdigim ayetlerde Ilah yerine Tanri kullanilmasi beni yok rahatsiz ediyor. Eger sizi bu rahatsiz etmiyorsa sorun yoktur o zaman.

Enesmalik kardeşim gereken cevabı vermiş.Bu tür karalayıcı laflardan lütfen kaçınalım.Genel konuşmayalım.
Bende girdim aşağıda Fatiha suresi var.

1- FÂTİHA SÛRESİ

Fâtiha sûresi aynı zamanda baştan başa eşsiz güzellikte bir dua, bir yakarıştır.

1 Bismillahirrahmânirrahîm
2,3,4 Hamd , Âlemlerin Rabbi , Rahmân , Rahîm , hesap ve ceza gününün (ahiret gününün) maliki Allah’a mahsustur.
5 (Allahım!) Yalnız sana ibadet ederiz ve yalnız senden yardım dileriz.
6,7 Bizi doğru yola, kendilerine nimet verdiklerinin yoluna ilet; gazaba uğrayanlarınkine ve sapıklarınkine değil.
Ekleme Tarihi: 09.12.2004 - 13:47
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite
diyarsiz su an offline diyarsiz  
S.A ARKADASLAR HOLLANDACA KUR`ANI KERIM NASIL SATIN ALABILIRIM

4 Mesaj

En Son On: 12.12.2006 - 00:09
S.A
ARKADASLAR BENIM ESIM HIRISTIYAN VE %80 MUSLUMAN OLDU OLACAK ANA DILI HOLLANDACA OLDUGU ICIN HOLLANDACA KUR`AN I KERIM ALIP OKUTMAM GEREK NASIL NERDEN TEMIN EDEBILIRIM ? TESEKKURLER
ALLAHA EMANET
Ekleme Tarihi: 15.01.2006 - 01:24
Bu mesajı bildir   diyarsiz üyenin diğer mesajları diyarsiz`in Profili diyarsiz Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
sila_66 su an offline sila_66  

21 Mesaj -

En Son On: 01.09.2007 - 16:59
Cinsiyeti: Bayan 
Diyarsiz kardesim,hertarafdan alabilirsin bildigiim kadariyla....in elke moskee heb je kurani kerim, zelfs in het nederlands...denk ik!!

slm aleykum oncelikle kardesim, benim dusundugumce bir sorun yokdur, cunku kurani kerimi vertale yapmislar, ama ben kendim arapcasini okuyorum, anlamasamda....ve kardeslerim evinizdeki kurani yalniz burakmayin kurani kerimi acip okumassan bizlerden sikayetci olabilir...ondan allah rizasi icin haftada 1 kere bile acin ve okuyun....insallah...!!
Ekleme Tarihi: 16.05.2007 - 17:26
Bu mesajı bildir   sila_66 üyenin diğer mesajları sila_66`in Profili sila_66 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 849 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
hircin (32), ayazdabirciftyu.. (38), arif_unal (64), lyoonn (46), ergali595 (42), FatihCgdm (38), kirenli (56), *imam_hatipli* (33), Muhsin B. (36), sezer74 (50), recepguducu (50), kenan_kygn (68), tek_1 (44), ajanpenny (46), basketcikid (34), sigat37 (37), erzincani (45), yasemin_nl (36), yosun (40), toprak_67 (45), By_Digital (38), gur (36), MustafaGED&Yacu.. (60), ademyildiray (49), ibrahimdzn (37), muka2828 (44), hagere (39)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.58564 saniyede açıldı