generique luvox hydroxychloroquine ivermectin budesonide ivermectin luvox lyrica marvelon maxalt medrol active mefe basan mefenacide mefenamin meladinine mellaril mellerettes melleril mentax mestinon metaglip metfin metoject metrizol micardis hct micardis micardisplus microgynon micronase micronovum microzide minac 50 minipress minocin miranova mobic mobicox moduretic motilium motrin munobal myambutol myconormin myfortic mysoline naltrexin naprolag

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » KADIN & AiLE » huzur istiyorum

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 5 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
huzur istiyorum

Misafir

En Son On:
Cinsiyeti: ----- 
Burda size bir ailenin bütün zorluklara ragmen ayakta hala kaldigini anlatmak istiyorum.Bir aile var saf temiz kalpli vede herkese inanan..
Ellerinden gelse ellerindekinide paylasacak.Bir bayan var, türkiyede yasayan ailesine bütün gelirini yolluyor ama esi bir gün olsun neden herseyi yani benim sicak altinda kavrularak kazandigim geliri neden yolluyorsun bile demiyor bir gün olsun.Allah o adamdan razi olsun.Bu adam esi olan bayanin amcasina, o adamin ailesi yani öz anne ve babasida, kardesleride ve cevresindeki arkadaslarida kullaniyor yani elindeki parasini aliyor ve bu insan hic parasi olmadan yalniz basina evleniyor, kendinden 9 yas kücük bir bayanla.
Cok mutlu bir evlilikleri oluyor taki birgün kizkardesi onlara gelene dek sonra ailesinin baskisi felan yani anlayacaginiz bu adama bütün ailesi bir tekme atiyor tek amaclari onun safligini kullanmak bu arada eside ailesine darda oldugu icin onlara yardim ediyor bilmiyorki ailesi o bayanida kullaniyor ikiside yani kari kocaninda kaderi ayni bunlar ellerindeki herseyi veriyorlar bunlar icin.Bebekleri oluyor ama ona o bebege ogullarina giysi dahi alamiyorlar.
O bayan ac kalip ailesine babasina para yolluyor ve bir lokma ekmek alabilmek icin sise satiyor.Ve bütün bu olaylar Almanyada yasaniyor.Sonra adamin kizkardesiyle bayanin erkekkardesi evleniyor bu ailenin sorunlari büyüyor bütün yük bu ailenin üzerinde ne yapacaklarini bilmiyorlar artik tabi bu arada herkese yardim devam kenara bir miktarda olsa para atamiyorlar hep Allah larina sükrediyorlar cünkü baska careleri yok onlar zeytin ekmek yiyip cevresindekilere bakiyorlar ama o baktiklari insanlar bunlarin evliliklerini dagitmak istiyor saskin durumdalar ama yilmiyorlar daha da cok baglaniyorlar birbirlerine kötülük galip gelemiyor.
Hayat devam ediyor bunlarin birde kizlari oluyor kizin eve gelisiyle bu adam 2 dükkan sahibi birden oluyor ama ilk dükkanlarini alacak paralari olmadigi icin faize para aliyor kizin ailesi birinden ve 10 bin euro ya karsi 750 euro faiz ödüyorlar aylik birde evlerinin olmasini istiyorlar birtek vede dükkan iyi calistigi icin bir ev aliyorlar taksitle ama ne varki bayanin ailesi durmadan faiz parasinin tamamini ödemeleri icin diretiyor saskinlar yine ne yapsinlar bankalara gidiyorlar kredi almak icin ama zamaninda bayanin ailesinin yüzünden yeterince kredi cektiler ve bankalar vermiyor birde serbest is sahibi olunca hic vermiyorlar bunlar birinin aklina kaniyorlar yine saflar ya ne yapsinlar bir yerden yine para aliyorlar ve dükkanin birini satmak istemedikleri halde durumu yerinde olan biri yani orda gözü olan biri aliyor ve bu aile cöküyor yani dardalar diger is yeri daha yeni para kazanmiyor.
Sonra bu ailenin gecim halini düsünün artik gelir yok saglik sigortasi yok yani perisanlar ne yapacak bu aile tek siginacaklari Allah baska kimse yok hastalaniyorlar ama doktora gidemiyorlar simdi saskinlar kadin ölmek istiyor ama bunuda yapamiyor cünkü Allahtan korkuyor cehennem azabindan korkuyor her kapi caldiginda her telefon caldiginda korkuyor acaba alacaklimi diye bunlarin hepsi almanyada oluyor ve birtek komsusu dahi yok bu insanin yakininda cok insan var yardim ettigi zamaninda elinden tuttugu ama simdi bu aile düstü ama kimse aldiris etmiyor suan bir dükkan buluyor bu adam ama yardim edecek kimsesi yokki alsin sadece Allaha yalavariyor ne olur bize yardim et diye bu halde bile bir lokma ekmek alacagi parayi ihtiyaci olan varsa ona veriyor biliyorki Allahta ona birgün burda olmasa öteki dünyada verecek ama burda iki cocuk var onun icin Allaha siginiyor Allahim yardim et diyor.
Bu adamin yaklasik cok yüksek miktarda alacagi var bazi insanlardan ama elinde belge olmadigi icin onlarida alamiyor ama tek söyledigi Rabbim görüyor elbet cezalandiracak diyor.Bu ailenin icinde huzur kalmiyor kadin kendini tamamen Allaha teslim etmis durumda insallah Allah sesini duyar.Iste arkadaslar bu benim hikayem

Ne olursunuz dua edin ihtiyacim var buna Allah rizasi icin dua edin!!!!!
Ekleme Tarihi: 18.11.2004 - 04:01
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite
endulus su an offline endulus  
s.a.

611 Mesaj -

En Son On: 08.01.2011 - 22:52
Cinsiyeti: Erkek 
Allah yar ve yardimciniz olsun...
Ekleme Tarihi: 18.11.2004 - 08:34
Bu mesajı bildir   endulus üyenin diğer mesajları endulus`in Profili endulus Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
fosaloglu su an offline fosaloglu  
Themenicon   

2683 Mesaj -

En Son On: 20.01.2007 - 13:07
Cinsiyeti: Erkek 
sevindirici bişey varki ;kullanıldığınızı anlamışsınız. Kul bunalmayınca hızır ( a.s.) yetişmezmiş. Allah kulunun , kulluk edenin aczini giderecektir. sizede bir hayır kapısı açılır inşAllah.
Ekleme Tarihi: 20.11.2004 - 12:56
Bu mesajı bildir   fosaloglu üyenin diğer mesajları fosaloglu`in Profili fosaloglu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Emirdag su an offline Emirdag  

1071 Mesaj -

En Son On: 03.05.2009 - 16:41
Cinsiyeti: Bayan 
Allah yardimciniz olsun.Kolay degil Rabbim kolaylik versin.
Ekleme Tarihi: 21.11.2004 - 02:30
Bu mesajı bildir   Emirdag üyenin diğer mesajları Emirdag`in Profili Emirdag Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gast yabangulu  

Misafir

En Son On: 03.05.2009 - 16:41
Cinsiyeti: ----- 
allah sabir versin demiycem cunku allah belayi verirken sabrida yaninda verirmis bu durumda en dogru olan allah verdigi sabirla sabretmeyi nasip etsin kardesimağlar
Ekleme Tarihi: 22.11.2004 - 21:43
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 896 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
dayi054 (64), ÝsmailEn.. (56), kibris (56), merickizmaz (51), RUYAM (36), yükselelektrik (54), selcukosman (48), Aycan (57), HuZuR_38 (45), babakadir (45), Cihan Ersoy (46), servet ekici (51), ayhan3867 (47), erhankaya351 (40), Kizmaz (51), EBRARALEYNA (47), erkan34 (51), efira (37), Sirac Barman (53), bedevi5 (65), Sadettin Dursun (41), cartime (55), S.Ekici (51), ALTUN (45), vus_lat (45), ayaza (38), drkdn (45), fetih60 (34), beko03 (76), talha türk&cced.. (33), dilara1 (26), asudetuba (43), struggle (42), Ayhan_Esad (41), nnur (47), YSBY (53), COLONEL (37), nazmi (47), umit535 (52), hsalma (42), ByAfatsum (36), nuretin (61), malkomxaa (42), salma (42)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55364 saniyede açıldı