ivermektine chloroquine lopinavir ritonavir generique luvox ivermektine voltaren votum plus votum vytorin wellbutrin sr xatral xeloda xenical xylocaine yasmin yasminelle yaz zanaflex zantac zantic zebeta zeffix zenegra zentel zestoretic zestril zetia ziac ziagen zilutrol zinacef zinat zithromax dispersible zithromax zocor zofran zoloft zorotop zovirax zurcal zyloprim zyprexa zyrtec zyvox zyvoxid

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » DİĞER KONULAR » SIR KAPISI » yaşadığım bir kur an mucizesi

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 8 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
yaşadığım bir kur an mucizesi

Misafir

En Son On:
Cinsiyeti: ----- 
belediyedeyim yolları süpürüyorum
sabah saat 6
gece köfteci köftelerı tercüman gaztesinin
verdiği kuran meali sayfalarına sarmış sarmış satmış yerler sayfalarla dolu hemen say faları
topladım arka tarafa bir köşeye yığdım
çakmağım yoktu sayfaları orda bırakdım
ve yola çıkdım
yolda kimseler yokdu
bir iki dakka sonra biri yolun öbür ucundan
terminal tarafından yürüye yürüye geliyordu
yanımdan geçerken sigarasını yakdı ve çakmağını
benim faraşın içine attı gitti
allah allah dedim
çakmağı faraşın içinden aldım bakdım çakmak
sağlam güzel bir çakmakiçide gaz dolu
allah allah dedim ve gıttim arka tarafa
yığdığım sayfaları yaktım
bu olayı hala unutamam
o adam kimdi çakmağı niye attı
düsün Kararsiz sıkıntılı
Ekleme Tarihi: 28.10.2004 - 22:46
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite
TalhaBinZeyd su an offline TalhaBinZeyd  
Bismillahirrahmanirrahim

228 Mesaj -

En Son On: 04.12.2004 - 23:23
O adamın kim olduğu hiç önemli değil, her şeyde sır aramanın gereği yok. Burada çok daha önemli olan şey senin davranışın, yani Kur'an sayfalarını yerden toplamana, Allah en doğrusunu bilir, belki ömrünce kılacağın namazın sevabı kadar sevap kazandın sen o işi yapmakla... Allah razı olsun...

Selamınaleyküm!
Ekleme Tarihi: 30.10.2004 - 00:08
Bu mesajı bildir   TalhaBinZeyd üyenin diğer mesajları TalhaBinZeyd`in Profili TalhaBinZeyd Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
hatice79 su an offline hatice79  

147 Mesaj -

En Son On: 23.10.2006 - 11:41
Cinsiyeti: Bayan 
Bende Talha kardesime katiliyorum.Bazen insanlar farkinda olmadan bir cok kisiye yardimda bulundugu gibi,bazende yikici zararlara neden oluyorlar.Belki o kisi cakmagini hic dusunmeden kendi farkinda bile olmadan atti.
Burada onemli olan atanin kim oldugu degil attiranin kim oldugudur.Selametle kaliniz
Ekleme Tarihi: 30.10.2004 - 01:46
Bu mesajı bildir   hatice79 üyenin diğer mesajları hatice79`in Profili hatice79 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
deruni su an offline deruni  
himmet

56 Mesaj -

En Son On: 22.09.2005 - 14:51
Cinsiyeti: Erkek 
kardeşim talha ve huzun seli kardeşlerimiz çok güzel açıklamişlar .bize söz söylemek dümez lakin
himmet olayına değinmişler kardeşlerim
himmet;bin yılda yapılamayacak bir şeyin bir anda yapılmasıdır.işte kardeşim hz ALLAH biz kullarına bazen büyük fırsatlar verir.eğer o karşımıza çıkan fırsatları değerlendirirsek ne mutlu bize.
bişr-i hafi hazretlerini biliyorsunuzdur .o mübarek gençliğinde meyhaneden ayrılmıyordu.fakat hz ALLAH ona bir fırsat verdi ve ona ismi yazılı kağıdı buldurdu. ve bişr o imtahanı kazandı ve ahmetbin hanbel hazretleri şöyle buyurdu onun hakkında:
"bişr hz ALLAHı benden daha iyi tanır"

işte kardeşim bir anda neler değişir ,neler olur şu dünyada
sanmayalım bu dünyada yalnızız bizi görenler var
bize yardim edenler var
Ekleme Tarihi: 30.10.2004 - 14:15
Bu mesajı bildir   deruni üyenin diğer mesajları deruni`in Profili deruni Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
mm_sm su an offline mm_sm  
RE: Bismillahirrahmanirrahim

11 Mesaj -

En Son On: 05.07.2006 - 11:49
Alıntı
Orijinali TalhaBinZeyd

O adamın kim olduğu hiç önemli değil, her şeyde sır aramanın gereği yok. Burada çok daha önemli olan şey senin davranışın, yani Kur'an sayfalarını yerden toplamana, Allah en doğrusunu bilir, belki ömrünce kılacağın namazın sevabı kadar sevap kazandın sen o işi yapmakla... Allah razı olsun...

Selamünaleyküm!

katılıyorum kardeşime, önemli olan sizin niyetinizdi...sebepler dairesi içerisinde Rabbim yardımcı olmuş...

Bu mesaj 1 kez ve en son mm_sm tarafından 17.11.2004 - 19:16 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 17.11.2004 - 19:15
Bu mesajı bildir   mm_sm üyenin diğer mesajları mm_sm`in Profili mm_sm Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
limoli su an offline limoli  
tefekkur un onemi

8 Mesaj

En Son On: 22.11.2007 - 19:50
s.a tefekkur gercekten cok onemli arkadaslar ben bir mubarek gecede arkadasim ve ben kuran okuyorduk bitince birde mealini okuyalimda manasini bilelim dedik .Allahi tealanin cometligi beni cok duygulandirir herzaman o gecede yiyecekler ve cesit cesit meyvelercok ne kadar az sukrettigimi dusundum ve agladim sonradan ogrendimki ben tefekkure dalmisim. birden bire odanin ortasinda beyaz bir sutun ve sutunun ortasinda bir tabak domates gordum domatesler su dogal domateslerdendi ve havada duruyorlardi ben baktim oylece sanki onlarin havada durmasi bana normal birseymis gibi geldi.ve gayri ihtiyari sagelimi uzattim almak icinbirdenbire kayboldular sonra arkadasa sordum burdaki meyveler nereye gitti dedim oda gormedigini soyledi o gece cok agladim.tefekkur gercekten hergun yapmamiz gereken bir ibadet az da olsa hergun kendimize hatirlatsak iyi olmaz mi
Ekleme Tarihi: 04.06.2006 - 18:06
Bu mesajı bildir   limoli üyenin diğer mesajları limoli`in Profili limoli Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
serdarr su an offline serdarr  
Atan mı,Attıran mı?

4 Mesaj

En Son On: 13.10.2007 - 13:52
Eh epeyce zaman geçmiş konu açılalı beri.
Ne yapalım ki ben yeni okudum.Yani benim için yeni yazılmış bir yazı diyebiliriz.

Bence atana değil,attırana bakmak lazım."Konuşan ben değilem,konuşturan vardır beni" demiş bir büyük zat, onun gibi.

Bu olay bana Bişr-i hafi Hz. dönüş yapmadan önceki hallerinden birinde sarhoşken "Lafza-i Zelali" çamur içerisinden çıkarıp ona hürmet etmesini hatırlattı.
İnşaallah rabbim Bişr-i Hafiye ihsan buyurduğu nimetleri sizlerede (ve tabii bizlerede) ihsan buyurur.
Ekleme Tarihi: 12.06.2006 - 23:10
Bu mesajı bildir   serdarr üyenin diğer mesajları serdarr`in Profili serdarr Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~eSRa~ su an offline ~eSRa~  

941 Mesaj -

En Son On: 19.02.2010 - 15:40
Cinsiyeti: Bayan 
Kur-an mealli sayfalara kofteleri sararken nasil eli titremedi koftecinin...ağlar

Kur-an mealli sayfadaki kofte ekmeyi yerken nasil ici titremedi, nasil yere attilar o insanlar...ağlar

Rabbim sukretmeyi hatirladimiki bir kez olsun o kullarağlarağlar

Senden Allah razi olsun abi, sizin gibilere cok ihitiyaci var bu dunyanin... gül

Ekleme Tarihi: 12.06.2006 - 23:37
Bu mesajı bildir   ~eSRa~ üyenin diğer mesajları ~eSRa~`in Profili ~eSRa~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 893 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
osmanli1 (49), TRABZONLU_TS (43), murat__ (41), remzay56 (61), Mikayil Demir (44), sadoðlu (68), yigilcali (48), müzisyennnn (46), hakankara (55), mikail06 (53), seyfullah (36), erguen (53), @hmed (49), emre-70 (34), AY-NUR (41), yagmurumm (33), ihvankudret (35), KeTeNci (38), zahid1 (49), hamdim (37), intifada (53), samsun1983 (41), veysel.hoca (48), mikail34 (54), zincefr (60), batmazhalil (36), MaziDENbiri (52), sero (58), Natuvan (40), tuana~islam (38), xturkkizx (37), seros633 (47), m_zahid (43), karanfil58 (39), halimyusufoglu (49), minam (44), HATÝCE81 (43), s.emine (43), naci edin (78), Yaseminerdem (36), fatih1981 (43), bekir tek (38), seyyidtalha (52)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55295 saniyede açıldı