fluvoxamine generique kaletra stromectol generique rhinocortbudesonide cordarone coreg coridil corpamil corprilin corpriretic corticotherapique cosaar plus cotrim coumadin cozaar crestor crixivan cyclogyl cycrin cyklokapron cymbalta cytotec cytoxan dalacin c dalacin t dalacin v danatrol danocrine daonil deflamat deltasone demadex demolaxin dentomycine depakine chrono depakine depakote depo provera dermestril dermovate deroxat desogen desoren desyrel detrol la

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » BÜYÜK ŞAHSİYETLER » OKUMANIZ SİZİN YARARINIZA=ABDULHAMİT HAN

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 3 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Themenicon    OKUMANIZ SİZİN YARARINIZA=ABDULHAMİT HAN

56 Mesaj -

En Son On: 22.09.2005 - 14:51
Cinsiyeti: Erkek 
hapis tutulduğu her gün ve gece 76 yıllık ömrünün ve 33 yıllık saltanatının muhasebesini yapmiştı... en belirgin kusuru -eğer kusur ise- düşmanlarına bile merhamet etmesi ve kan dökmemek konusunda,tutku derecesindeki duyarlılığı idi.
önce cep saatine baktı.sonra seccadesini serdi.465 yıldır payitahtın semalarında ynkılanan ezanlar bir kez daha gecenin sessizliğini deldi.yorgun sultanın ela gözleri geçmişten geleceğe yöneldi.zaman dediğiniz nedir ki 84 yıl hızla geçti,2000 lere gelindi...
-siz nerdensiniz güzel evladım?
-dedem sizin yanınızda,selanik vilayeti,sezer sancağına bağlı razlıkkazasının bebek köyünde doğmuş efendim.
-tahsilliğe benziyorsun?
-efendim liseyi,sizin sancak merkeine yaptırdığınız sultanilerden bursa erkek lisesi'nde üniversiteyide yine sizin mekteb-i şahane-i hendese-i mülkiye olrak açtığınız istanbul teknik üniversitesinde okudum.biliyormusunuuz kullandığımız mikroskoblarda tuğranız kazılıydı.
-seni hatırladım sık sık ruhuma fatiha okuyorsun.
-sizi çok üzmüşler efendim,çok acı vermişler.bizi lütfen ffedin
-biz size ihanet edenleri bile bağışladık evladım.sakın düşmanların parlak sözleri kapılıp benliğinizden olmayın.onlara aldanmayın.
-olur efendim! dalarınızı bu nankör evlatlarınıdan esirgemeyin efendim! elinizi öpmeme müsade eder misiniz efendim?...
genç adanm sıçrayarak uyandı.elinde ikinci abdul hamid han'ı anlatan bir kitap vardı.kanepede dalmış her tarafı tutulmuştu.vakit gece yarısını çoktan geçiyordu ama o abdestini alıp sokağa çıktı.Çemberlitaş'a vardığında ortalıktan el ayak çekilmiş sokakları dondurucu bir soğuk almiştı.vefatından bu yana şunca yıl geçmesine rağmen yüce sultanın şevkatli nefesini duyar gibidi.gibisi fazla basbyağı duyuyordu.
yanından iki gece bekçisi,bir taksici,bir tineri,bir mekansız geçti.hepsi de durdular,türbe önünde hıçkırarak ağlayan gence bakıp dudak buktuler.

"deli mi ne" dediler...
"deli mi ne?"
Ekleme Tarihi: 24.10.2004 - 14:13
Bu mesajı bildir   deruni üyenin diğer mesajları deruni`in Profili deruni Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
mesoguz su an offline mesoguz  

106 Mesaj -

En Son On: 25.01.2008 - 23:05
Cinsiyeti: Erkek 
- Kimin deli kimin veli olduğununu Allah bilir.

- Amma velakin bu olayda anlattığınız şahsın deli olmadığı aksine.........

Allahualem
Ekleme Tarihi: 25.10.2004 - 10:48
Bu mesajı bildir   mesoguz üyenin diğer mesajları mesoguz`in Profili mesoguz Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gast ahmet gunay  

Misafir

En Son On: 25.01.2008 - 23:05
Cinsiyeti: ----- 
Allah razı olsun kardeşim.Sağolasın.
Selam ve dua ile...
Ekleme Tarihi: 25.10.2004 - 12:50
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 843 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
nokta54 (45), karapapak (46), dosteren (60), ahmetkaya5v (40), AKIN TALHA (45), memetnur (60), ssarikoc2003 (43), yolcuxxx (38), adige11 (46), aydemir (45), terekeme (), tolga_27 (44), turkcomtayfur (), CNN (44), faruk741 (39), kürtislam (37), kenan_k (59), ercosserdar (42), siyahi (46), Ay Yuzlum (42), sevgim (45), sekersey (55), Melek_90 (34), mkilincarslan (33), emel meydan (48), karabela2000 (54)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.54462 saniyede açıldı