stromectol generique stromectol generique stromectol ivermektine budesonide seretide inhaler seretide rotacaps seretide serevent serocryptin seromycin serophene seropram seroquel servambutol servanolol servicillin serviclofen servispor servitet silagra sildalis sildenafil silvitra simcora simvasine simvast sinemet cr sinemet sinequan singulair sirdalud skinoren smap sortis spersanicol spiroctan sporanox starlix stocrin strattera stromectol suhagra force suhagra sumycin super avana

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » DİĞER KONULAR » SIR KAPISI » Rüya

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 12 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Rüya

302 Mesaj -

En Son On: 22.11.2008 - 22:32
Cinsiyeti: Erkek 
Selamün aleyküm,
benim icin ilginc unutamadigim bir rüyami anlatayim dedim bilmiyorum sizler icinde ilginc gelirmi...
bir gün isten geldim yorgundum öglen vakti biraz yatayim dedim.
Rüyamda samimi bir arkadasimi gördüm onun da arabasi bozulmus rüyamda o anda benim telefon caliyor ve rüyamdaki arkadas beni ariyor bende uykulu uykulu aa bende seni rüyamda gördüm araban bozulmus diye anlatiyorum, oda sasiriyor... bende seni bu yüzden aradim beni almaya gelebilirmisin diye arabam bozuldu zamannin varsa beni al diyor...düsün
Ekleme Tarihi: 15.09.2004 - 18:34
Bu mesajı bildir   Enes_ üyenin diğer mesajları Enes_`in Profili Enes_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gast Doga_84  
Selamunaleyküm

Misafir

Cinsiyeti: ----- 
Arkadaslar,sizinle hic unutamadigim bir rüyami paylasmak isterim.Yoruma aciktir.

Müslümanlar ve kafirler arasinda kiyasiya bir savas basliyor.Bu savasta ortaligi karistiran müslümanlarinda arasini acan casus münafik bir kadin vardir.

Savasta bir sürü müslüman ölüyor.Bu arada savasin oldugu yerde cok sivri bir dag vardir.Bu daga cikmak isteyenler asaga düserek ölüyorlar.Ben yalniz olarak daga cikabiliyorum ve dagin ucunda iken günes bana yaklasiyor ve ben günese yükseliyorum.Savas bitene kadar güneste kalip yukardan izliyorum olaylari.Bu arada savas bitiyor ve o münafik kadin pencereden atilarak ölüyor.Yinede müslümanlar ikiye bölünmüs vaziyette.Ben yere iniyorum camiye dogru gidiyorum.Caminin kapisini aciyorum müslümanlar bir kismi namazini bitirmisler.O sirada caminin ordan bir erkek ikide kadin geciyor tesettürlü.Bu erkek savastaki mücahidlerden biridir.Yanindaki evlenecegi nisanlisi ve bacisidir.Ona neden camiye girmiyosun diye soruyorum ben onlara darginim onlara yardim ettigim halde onlar bana cephe aldi diyor.Bende onu ikna ediyorum ve iki dargin müslüman kismini baristiriyorum...

Rüyada burda bitiyor...

Isin garib tarafida bu rüyayi istihareye yattigim bir gecede gördüm.

Sizce ne anlami var?

Bu mesaj 1 kez ve en son Doga_84 tarafından 15.09.2004 - 18:59 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 15.09.2004 - 18:51
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite
DiLRuBa su an offline DiLRuBa  
Themenicon   

1118 Mesaj -

En Son On: 12.06.2014 - 12:10
Cinsiyeti: Bayan 
Rüya genel olarak iki kisma ayrilir:

Birincisi: Dogru ve güzel olan rüyalar. Bu tür rüyalar, uyaniklik âleminde dogru cikan rüyalardir. Peygamberlerin, onlara uyan salih müminlerin gördükleri rüyalar bu tür rüyalardir. Bazan dindar olmayan insanlar da bu tür rüyalari görürler.

Bu tür rüyalar üc grupta ele alinabilir.

1- Yoruma ve tabire ihtiyac göstermeyecek kadar acik secik rüyalar, Hz. İbrahim'in rüyasi gibi...

2- Kismen yoruma, ihtiyac gösteren rüyalar. Hz. Yusuf'un rüyasi gibi...

3- Tamamen tabir ve yoruma ihtiyac gösteren rüyalar. Misir hükümdarinin gördügü rüya gibi...

İkincisi: Adgâs adi verilen karmakarisik ve hic bir anlam tasimayan rüyalardir. Bu tür rüyalar da bir kac kisma ayrilir

a- Seytanin uyuyan kisiyle oynaması ve onu üzmesine sebep olan rüyalar. Mesela kisi rüyasinda basinin koparildigini ve kendisinin basinin pesinden gittigini görür. Ya da korkunc ve tehlikeli bir duruma düstügünü ve hic bir kimsenin kendisini kurtarmaya gelmedigni görür.

b- Meleklerin haram bir seyi uyuyan icin helal kildigina veya haram bir is teklif ettiklerine dair olan ve aklen muhal ve imkansiz olan buna benzer islerle ilgili rüyalar.

c- Kisinin uyanik iken üzerinde konustugu veya olmasini temenni ettigi bir seyi uyanik iken itiyad haline getirdigi bir seyi rüyasinda görmesi.

Bu durumda rüyanın üc cesit oldugu görülmektedir.

a- Allah tarafindan bir müjde olabilen bir rüya. Buna rahmanî rüya denir. b- Kisinin uyanik iken önem verip kalben mesgul oldugu bir seyle ilgili olarak gördügü rüya. c- Seytan tarafindan korkutulan kisinin gördügü rüya. Buna seytanî rüya adi verilir.

Kötü bir rüya gören bir müslümanin yapacagi isler:

Gördügü rüyanin serrinden ve seytanin serrinden üc kez Allah'a siginir. Söyle der: "Allah'im, bu rüyanin serrinden ve rahmetinden uzak kalmıs olan seytanin serrinden sana siginirim." Rüyanin hayra dönüsmesi icin dua eder. Bu tür rüyayi hic bir kimseye anlatmaz.

Müslüman gördügü iyi bir rüyadan ötürü uyaninca Allah'a hamdeder. Bu rüyadan dolayi sevinir, bunu bir müjde kabul eder. Rüyayi sevdigi bir kimseye anlatir, sevmedigine kesinlikle anlatmaz.

Alintidir

Gördügünüz rüyalar cok ilginc. Ilk rüya acik zaten, cok enteresan.

Ikinci rüya da hayirli olsun insa-Allah.

Rüyalar, tabir bilmeyen kisiler tarafindan yorumlanmasa daha iyi olur bence.
Ekleme Tarihi: 15.09.2004 - 21:30
Bu mesajı bildir   DiLRuBa üyenin diğer mesajları DiLRuBa`in Profili DiLRuBa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Erva su an offline Erva  
ruya

43 Mesaj -

En Son On: 20.12.2006 - 00:33
Bende etkisinde uzun sure kaldigim bir ruyami paylasmak istiyorum...biraz uzun olacak sanirim...

Huzursuz ve mutsuz oldugum bir gundu...sahsim adina onemli bir karar almam gerekiyordu fakat bir turlu icinden kicamiyordum..uykularim kacti gunlerdir uyuyamiyordum...uykusuzluktan bitap dustugum bir gun oglen namazindan sonra yatagima uzandim ve o yorgunlugun uzerine uykuya dalmisim...
"ruyadayim ama gercekle ruya arasi bir durum adeta....Universitedeyim ve son dersimden sonra universitenin baseine cikiyorum...universitedeki talebelerle disariÿa dogru yuruyormusuz...yol ilerledikce sag ve sol yol olmak uzere yol birden ikiye ayrildi...sag tarafta benimle gelmesi gerekir diye dusundugum arkadaslarimda sol yolda kaldilar..ben ise tek basima sag tarafa dogru yola koyuldum...mutedeyyin ve saygi duydugum bir arkadasimda sol yolu secti ve arkaslariyla birlikte biryere eglenmeye gittiler.
buna cok mutessir oldum, ancak yoluma devam ettim...sag yolda ilerledikce karsima saraya benzer ustu kale seklinde olan bir buyuk bina cikti...karsima cikacaklardan habersiz bir sekilde binanin icerisinde yolun nereye ciktigini bilmeden ilerliyordum....kendimi bir an binanin kaleye benzer bolumunde buldum..bina oldukca yuksek ve yolumda ilerledikce bina Semaya biraz daha yaklasiyordu..yokusa cikar gibi bulutlara dogru cikiyordum...karsima yuzu bembeyaz sakalli bir dede cikti..."kizim bende o istikametten geliyorum orada ben birsey goremedim dedi bana"..bense inceden inceye birseyler duyuyorum ve bu ses uzerine sakalli dedenin soylediklrine adeta aldiris etmeden yuruyorum...yol bitmek bilmiyor ve karsima surekli yurudugum istikametten donen insanlarla karsilasiyorum...fakat sesler gittikce secilir hale geliyor...Karsima yasli bir nine cikiyor O'da bana "kizim bizde o taraftan geliyoruz Orada birsey goremedik bosuna gidiyorsun diye'bana sesleniyor..Yine Aldirmaksizin yoluma devam ediyordum.....ben ilerledikce sesler kuvvetleniyor sesler kuvvetlendikce ben hizli adimlarla ilerliyorum ...ben ilerledikce ise yuregimdeki cosku buyuyor ve gozyaslarima artik hakim olamiyorum....Yolun sonuna gelmis bir vaziyette egiliyorum ve sag tarafimda duran su dolu bir testiden abdest aliyorum..etrafimda kimseleri goremiyorum ama sag kulagima Efendimizin vefat ettigini soyluyorlar bana....Sag omuzuma efendimizin nasi yerlestiriliyor ve ben ise onu omuzumda tasiyorumağlar ileride kucuk bir pencereden yukselen tekbir seslerine dogru ..yaklastikca tekbirler yukseliyor..Allahu ekber...Allahu Ekber...dualar okunuyor...ve bense dusunuyorum ruyamda o an "yasli dede ve yasli nene, bu tekbirleri duymadilarmi Efendimizin nasini gormedilermi....nasil gormezler nasil duyamazlar...derken o an uyandim ruyamdan... icimdeki huzursuzluktan eser kalmamisti...ruyamin manasi ne idi aceba...

Bu mesaj 1 kez ve en son Erva tarafından 15.12.2004 - 01:17 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 05.10.2004 - 00:00
Bu mesajı bildir   Erva üyenin diğer mesajları Erva`in Profili Erva Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
DeLiAsIk su an offline DeLiAsIk  
Themenicon   

Moderator
352 Mesaj -

En Son On: 06.08.2011 - 23:55
Erva kardesim cok güzel bir ruya görmüssünüz..
ruyalariniz hayr olsun ins kardeslerim..
Ekleme Tarihi: 05.10.2004 - 01:15
Bu mesajı bildir   DeLiAsIk üyenin diğer mesajları DeLiAsIk`in Profili DeLiAsIk Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Enes_ su an offline Enes_  
Themenicon   

302 Mesaj -

Cinsiyeti: Erkek 
Allahu ekber...Allahu ekber...

güzel ve manali bir rüya ne mutlu Size.
Ekleme Tarihi: 05.10.2004 - 02:46
Bu mesajı bildir   Enes_ üyenin diğer mesajları Enes_`in Profili Enes_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Erva su an offline Erva  

43 Mesaj -

Allah(cc) razi olsun arkadaslar, rüyalar kimi zaman yoldaki isaretler gibidir, Rabbim devamini nasib eder insaAllah..
Ekleme Tarihi: 05.10.2004 - 20:06
Bu mesajı bildir   Erva üyenin diğer mesajları Erva`in Profili Erva Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gast Doga_84  
Ilginc bir olay!!

Misafir

Selamunaleyküm arkadaslar,

gecenlerde abdestimi aldim gece yatsi namazini kildim ve sonra ravdanin sayfasina girdim.Deniz Fenerinin reklamini gördüm ve kayit olarak bagista bulunmak istedim fakat kayitta bir sorun cikti ve olmadi.Bunun üzerine ben deniz fenerine bir mail attimki bana yardimci olun bagista bulunmak istiyorum diye ve yattim.

Gece önce bir rüya gördüm,rüyada her yer beyaz saksili boy boy yesil palmeler cicekler gördüm.Sonra sahura kalktim ve tekrar yattim.
Tekrar rüya gördüm ve ilginc yanida burasi.Deniz Fenerine bagis yapmak isteyerek yatmistim ve su rüyayi gördüm:

Rüyamda tanidik cevremde bir ailenin evine konuk oluyorum Ramazanda.Ve Iftar saati yaklasmak üzere.Buz dolabini aciyorum ve orada bir zeytinden haric hic bir sey yok.Ev tam takir...

Uyandim..Ve bunun bana bir mesaj olup olmadigini düsündüm.Etrafimizda bu kadar muhtac durumda olan insanlar oldugunu zannetmiyordum.Bu aileye simdi gizlice yardim yapmayi düsünüyorum...

Acaba bu bana gercekten bir mesaj olabilirmi?

Allaha emanet olun...
Ekleme Tarihi: 23.10.2004 - 01:02
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite
TalhaBinZeyd su an offline TalhaBinZeyd  
Bismillahirahmanirrahim

228 Mesaj -

En Son On: 04.12.2004 - 23:23
Yardım güzel şeydir arkadaşım, yardımın gizlisi de makbuldür açığı da.(açık derken şov yapmak değil tabii, yani muhtaç kişiye elden vererek) Bence Deniz Feneri son seçeneğiniz olsun. Yardımlarınız ilk elden yapın sonuçta bahsi geçen kuruluşta trilyonlar dönüyor ve biz ne olursa olsun bu paraların tamamının gitmesi gereken yere gittiğinden emin olamayız. Müslüman işini sağlam yapar. En iyisi o aileye kimsenin göremeyeceği bir şekilde (sabah namazı vakti mesela) götürüp vermeniz ama bayansanız, o saatte dışarı çıkacak durumunuz yoksa erkek bir yakınınız aracılığıyla göndermeniz ve yaptığınız yardımdan kimseye bahsetmemeniz en güzeli olur kanaatindeyim.

Selamınaleyküm.

(Bir de soru sormuşsunuz, benim işim değildir yönetici arkadaş güzel cevap vermiş ama ben de bir şey eklemek isterim, nikahın gizlisi olmaz, bilakis Peygamberimiz (S.A.V) nikahın duyurulmasını emretmiştir. Müslüman Ana-Babanın da rızası gerekir. Öte yandan nikah zaten evlilik kurumunun kapısıdır, aile kurmak için kıyılır, elele tutuşmak için değil!)

Bu mesaj 1 kez ve en son TalhaBinZeyd tarafından 24.10.2004 - 19:10 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 24.10.2004 - 19:05
Bu mesajı bildir   TalhaBinZeyd üyenin diğer mesajları TalhaBinZeyd`in Profili TalhaBinZeyd Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 750 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
jakup (32), muzocel26 (58), salihhazar (55), Beyza (56), cs7014 (50), oezkan (51), kara61 (66), aetkral (51), kubratalp (48), K.GOCERLI (27), cecenmucahidi (33), yaburka (49), violine (44), mavi_ruya (48), mbahaddin (55), Kerim_Bey (36), Süreyya (66), yemenici68 (56), mecid (43), kerime (42), mehmet_eyigör_6.. (28), tokayca (51), hasan5335 (36), volkan33 (54), mgunhan (48), ttufan (42), isvec (65), beyazguel (38), atay (62), sonromeo2 (47), kulibo (38), Zeynepgul (44), nihat 60 (44), g_neferalperen3.. (46), sebiarus (55), hace (41), EsmerKiz-NL (39), n@ksýben (43), pedino (54), hatice 1975 (49), hesbollahi (45), hafýz_ (37), ozel (68), fethic (55), hacimeryem (54), telve (52), Levent75 (49), züleyha hanc&ya.. (47), erciyas tamer (46), m.kýl&ya.. (53)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55934 saniyede açıldı