stromectol ivermectine stromectol kamagra generique rhinocortseretide inhaler seretide rotacaps seretide serevent serocryptin seromycin serophene seropram seroquel servambutol servanolol servicillin serviclofen servispor servitet silagra sildalis sildenafil silvitra simcora simvasine simvast sinemet cr sinemet sinequan singulair sirdalud skinoren smap sortis spersanicol spiroctan sporanox starlix stocrin strattera stromectol suhagra force suhagra sumycin super avana

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » SİYER-İ NEBİ » kapındayım efendim

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 3 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
kapındayım efendim

55 Mesaj -

En Son On: 14.09.2006 - 16:58
Cinsiyeti: Erkek 
Senin açmadığın bahçeye
yağmur düşermiş
Bülbül konarmış gül dalına
Bana ne
Sensiz hüzün yüklü baharlar
Gecenin rengini taşır sabahlar
Dört bir yanımda ahlar,siyahlar
Düğün varmış köyde
Bayram gelirmiş şehre
Bana ne
Hep mayısları bekledim,gül bahçelerinin gül yüzünde gül yüzünü aradım. Bülbül oldum dağlara düştüm aşkından. Feryatlarım tutuştu gül rengini aldı ama gül açmadı sığ bahçemde. Gayri sevdalara tutuldum,bir zaman avundum öylesine. Sönmedi içimdeki yangınlar her baktığımda o yare sana olan vefasızlığımı hatırladım.

Dön artık yeniden rüyalarıma,terk etme ne olur düşlerimi biçareyim boynu büküğüm. Yok başımı okşayanım,elimden tutanım, renklerinin kuşağına saranım,beni de yanına alanım,buda benden diyenim.
“Öksüzüm”; yetimim işte.
Diken kaldım gönül bahçemde,göz yaşı dökemedim yüreğimin çölüne. Hani söz vermiştim asi kalbime senden başkasını sevmeyecektim. Bakmayacaktım bir başka sevdaya. Kaç defa kapına geldim ama dokunamadım,utandım çünkü vefasızdım,duyarsızdım. Bilmem kaç defa ihanet ettim aşkıma...
Vefasızım gör işte...
Sensiz baharlar hüzün yüklü bulutlar gibi döner başımda
Sensiz baharlar hazan taşır bağrında. Sensizlik yüreğimde derin çukurlar açtı. Bekletme beni çöl zambağım,tüm vefasızlığımla yinede kapındayım. Sırtıma sardığım çantamda azığım tükendi,çeşmelerin suları ne kadar soğuk aksa yüreğimin yangını o kadar artıyor.
Irmakların peşinden koşturdum bir yudum diye,boş denizin koynuna sığındılar. Denizlere el açtım bir merhamet dilendim yağmurlara karıştılar. Yağmur bekledim baharları gönül ateşime bir damla düşmediler Yangınım işte
Türkülerim sazıma inmiyor ,şiirlerim sözüme uymuyor,gecenin perdesi arkasında yıkıldığımı kimseler duymuyor. Göz yaşı ısmarladım nev baharlara hani doyası ağlamak için. Hani o gül kokunu hissedebilmek için kaç gül kopardım dalından. Sevdanın tadına doya bilmek için tadında bal aradım bulamadım.
Yoruldum işte
Al beni de kurtar buralardan,buraların karı fazla boranı fazla,tozu fazla,nazı fazla çekilmiyor. Hani baharı da olsa,çiçeği de açsa,bulutsuz gökyüzü, beyaz denizi de olsa sensiz bir anlam ifade etmiyor.
Kelimelerim yorgun düştü eğik başlı cümlelerin arasına,mısralarım ritim tutturamadı katılamadı şiir kervanına. Çöl gecelerinde yıldızlara Leyla’yı soran Mecnun gibi şaşkınım.
Sensiz bahar gelmiş, gül açmış bahçelerde,bülbül konmuş dalına,bana ne. Sen yoksun,kokun yok,rengin yok,tadın yok.
Seni getirmedikleri için bu yüzden dargınım baharlara
Dargınım işte
Seni açmadığı için bahçeler kırgınım
Kırgınım işte
Yinede kapındayım
Ekleme Tarihi: 27.06.2004 - 02:22
Bu mesajı bildir   sabahmeltemi üyenin diğer mesajları sabahmeltemi`in Profili sabahmeltemi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
eNeSMaLiK su an offline eNeSMaLiK  

900 Mesaj -

En Son On: 02.04.2005 - 12:36
Cinsiyeti: Erkek 
Bu kapi gonlu guzel,ruhu guzel, asli guzel olan guzel insanlara daima aciktir.Cunku bu kapinin sahibi "EN GUZEL"in habibidir.
MEvlam bu guzeller arasina girmeyi nasip eylesin.
Esselamu Aleykum.
Ekleme Tarihi: 27.06.2004 - 02:57
Bu mesajı bildir   eNeSMaLiK üyenin diğer mesajları eNeSMaLiK`in Profili eNeSMaLiK Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 984 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
Maksat kelam ol.. (54), betl_22 (37), erdogan955 (69), adaletli (55), erdoganisik (53), osman.d. (51), mehmetyz (44), yucelirfan (43), yazioba (53), °*°SiBeL°*° (32), haydem (45), ORGENERAL (43), yolcu_38 (44), karadað (51), cumali ak (43), adnanmuzaffer (70), MEMOLÝ2 (64), saara (31), plumbi (44), zeynebiye29 (43), mdemirbasci (50), muhammed_fatih (571), meslus (50), adnan65 (59), kýr&yacu.. (51), elisranur (40), ben_ölecem (44), asayan (49), yakamoz_38 (40)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.61773 saniyede açıldı