lopinavir ritonavir chloroquine generique kaletra stromectol fluvoxamine detrol detrusitol dexantol dexone diamox diflucan dilantin dilatrend dilzem dinostral diocimex diovan hct diovan diprolene diuresal diurix dostinex doxy basan doxycline droxia dulcolax duodopa duphaston duricef duspatalin dynexan nouvelle formule ecopan efavirenz effexor xr effexor elantan elavil eldepryl elmetacin elocon elpradil eltroxine elyzol ena basan enasifar endoxan

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » ÇOCUK EĞİTİMİ » ÇOCUK ADINA KARAR VERMEDEN ÖNCE

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 7 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
ÇOCUK ADINA KARAR VERMEDEN ÖNCE

339 Mesaj -

En Son On: 11.11.2009 - 09:13
Cinsiyeti: ----- 
ÇOCUK ADINA KARAR VERMEDEN ÖNCE
Yeterli aile eğitimi almayan, sevgiye ve şefkate doymayan, güven duygusu gelişmemiş çocuklarda anaokulu beklenen faydayı sağlayamaz. Çocuğu bir fidana benzetirsek, ruhsal ve duygusal yönden serpilip gelişebilmesi için aile toprağına ihtiyacı vardır. Anne, baba, kardeşler, aile büyükleri ve akrabalar bu fidanı besleyen ve ayakta tutan köklerdir.
Bu köklerden mahrum yetişen bir çocuk, en modern anaokuluna da gitse uyum göstermekte zorlanacaktır. Anaokulunda veya yatılı okulda kurallara uymayan, ders çalışmayan, hırsızlık yapan problemli çocuklar, kendilerine hiçbir açıklama yapılmadan okula yazdırılan, ailede sevildiğinden emin olmayan, istenmediği için aileden uzaklaştırıldığını zanneden çocuklardır.
Çoğu ailelerde, anne babalar, her konuda çocuk adına karar verir, ona açıklama yapma lüzumu hissetmezler. Çünkü o daha çocuktur, kendisi için neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilemez. Çocuk adına elbette anne baba karar verecektir, ancak bu onlara açıklama yapmayacakları anlamına gelmez. Eğer aile, çocuğunu anaokuluna göndermekte kararlı ise ve faydasına inanıyorsa, önce çocuğa gerekli açıklamaları yapmalı, okul öncesi eğitim hakkında bilgilendirmeli, sonra çocuğu götürüp gideceği anaokulunu gezdirmeli, öğretmenlerini ve birlikte olacağı çocukları görmesini, oyunlarını izlemesini sağlamalıdır. İnsanoğlu, özellikle çocuk, bilmediği şeyden korkar. Aileye bağımlı çocuklar, bu korku sebebiyle, anaokuluna gitmeyi istemeyebilir. Çocuk okulu gördükten sonra korkusunun yersiz olduğunu anlayacak ve belki gitmeye razı olacaktır.
Çocuğunu anaokuluna göndermeye niyetli aileler, evvelâ çevredeki bütün anaokullarını gezmeli, aralarında kıyaslama yaparak en iyisine karar vermelidir. Çocuğunu yuvaya veya anaokuluna gönderdikten sonra arasıra habersiz ziyaretler yaparak işlerin yolunda gittiğinden emin olmalıdır.
Ekleme Tarihi: 12.02.2004 - 01:56
Bu mesajı bildir   Suhedanur üyenin diğer mesajları Suhedanur`in Profili Suhedanur Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
bayramalkis su an offline bayramalkis  
Allah razi olsun

211 Mesaj -

En Son On: 27.03.2021 - 22:18
Cinsiyeti: Erkek 
ALLAH (c.c.) yar ve yardımcımız olsun..
Ekleme Tarihi: 12.02.2004 - 02:03
Bu mesajı bildir   bayramalkis üyenin diğer mesajları bayramalkis`in Profili bayramalkis Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
NiSaNuR su an offline NiSaNuR  
Themenicon   

15 Mesaj -

En Son On: 21.05.2006 - 15:47
Ellerinize saglik Suhedanur kardesim gercekten onemli vede faydali bir yazi.Umarim bunun bilincinde oluruz.

Bir Anne ve baba sonucta neyi ekerse onuda bicer.

Allah razi olsun...

Ekleme Tarihi: 12.02.2004 - 02:10
Bu mesajı bildir   NiSaNuR üyenin diğer mesajları NiSaNuR`in Profili NiSaNuR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Emirdag su an offline Emirdag  
Allah razi olsun

1071 Mesaj -

En Son On: 03.05.2009 - 16:41
Cinsiyeti: Bayan 
Rabbim dogru karar almayi nasip etsin.Bu ulkede anaokulu mecburi diyebilirim benim oglum 2,bucuk yasinda basladi anaokuluna.Bu egitiminde faydasi olacagi inancindayim.OKULU KONTUROL ALTINTA TUTMAKTA ONEMLI. göz kırpma COCUGUNUZ HAKKINDA SUREKLI BILGI ISTEYIN.ILGILENDIGINIZI BILSINLER.VE GERCEKTEN ILGILENIN.
Ekleme Tarihi: 12.02.2004 - 09:32
Bu mesajı bildir   Emirdag üyenin diğer mesajları Emirdag`in Profili Emirdag Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
((( ... ))) su an offline ((( ... )))  

2338 Mesaj -

En Son On: 03.08.2006 - 02:19
zorunlu egitim haricinde bence aileler cocuklarinin ilerde sececekleri egitime fazla karismamali.. Yol gostererek onlara uygun olan meslek dallarini tavsiye edebilirler, fakat cocuklarinin mutlaka kalben en cok hangi dali istiyorsa ona yonlendirmeliler. Anneme kalsa beni disci yapacakti...
Benim istedigim sey ise paragraflar ve kanun...Ben kalbimi dinledim, ve hakkimda hayirli olani istedim. Allah ta nasib etmis, elhamdulillah. Cocugun egitim hayatinda ki basarilarin en onemli hususu ailelerin cocuklarinin okulunu ve gidisatini takip etmeleridir. Onlarin basarili oldugu zamanlarda daha da azimlendirmek ve daha az basarili olduklarinda onlara gayret ve destek gostermeli. Ancak o zaman cocuklar bazi seylerin bilincinde oluyorlar..
Ekleme Tarihi: 12.02.2004 - 14:03
Bu mesajı bildir   ((( ... ))) üyenin diğer mesajları ((( ... )))`in Profili ((( ... ))) Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
DiLRuBa su an offline DiLRuBa  
Cok dogru

1118 Mesaj -

En Son On: 12.06.2014 - 12:10
Cinsiyeti: Bayan 
Alıntı
Orijinali Emirdag

Rabbim dogru karar almayi nasip etsin.Bu ulkede anaokulu mecburi diyebilirim benim oglum 2,bucuk yasinda basladi anaokuluna.Bu egitiminde faydasi olacagi inancindayim.OKULU KONTUROL ALTINTA TUTMAKTA ONEMLI. göz kırpma COCUGUNUZ HAKKINDA SUREKLI BILGI ISTEYIN.ILGILENDIGINIZI BILSINLER.VE GERCEKTEN ILGILENIN.

Kontrol ilgi her zaman iyidir. Basi bos birakmamak lazim.
Ekleme Tarihi: 12.02.2004 - 15:01
Bu mesajı bildir   DiLRuBa üyenin diğer mesajları DiLRuBa`in Profili DiLRuBa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Suhedanur su an offline Suhedanur  
RABBİM SİZLERDEN DE RAZI OLSUN ..

339 Mesaj -

En Son On: 11.11.2009 - 09:13
ELLERİNİZE SAĞLIK KARDEŞLERİ ....
Ekleme Tarihi: 17.02.2004 - 03:09
Bu mesajı bildir   Suhedanur üyenin diğer mesajları Suhedanur`in Profili Suhedanur Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 664 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
kilimlili67 (47), EnToRia (39), cihankarasan (56), rahmali (60), beyazyol (44), hmurat (50), Sweet-Bircan (31), calinan_kalp (43), bobmalley (34), kerim71 (50), talip-ibrahim (38), kan-ka (50), behlül72 (52), n.nakla61 (40), yasinbirel80 (44), zuhre yildirim (44), SnNmMc (37), tarik82 (42), akin123 (37), MertTurk (43), *hira* (35), zaferburgu (49), mademney (42), esli (61), sipahii (43), gokhan (46), ISLAM_GUNESI (40), veteriner54 (42), meryem03 (40), engino (46), yol_cu (42), koyuncu339 (39), fizikcimrt (49), fgdibo (36), salem (46)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.54927 saniyede açıldı