ivermectin budesonide ivermectin generique stromectol stromectol fludapamide fludex forzest fosamax frumil fulcin furacin furadantin furo basan furodrix gabantine gastroprazol geodon glaupax gli basan glibenese glibenorme glimerax glimeryle glucobay gluconormine glucophage xr glucophage glucotrol xl glucotrol glucovance gracial grifulvin gris peg grisol grisovin gyne lotrimin hard on oral jelly hard on helvecin helvevir hypnorex hytrin bph hytrin hyzaar ilosone

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » ÇOCUK KÜRSÜSÜ » COCUGUNUZDAN SIZE MEKTUP VAR

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 6 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
COCUGUNUZDAN SIZE MEKTUP VAR

730 Mesaj -

En Son On: 15.06.2010 - 17:47
Cinsiyeti: ----- 
COCUGUNUZDAN MEKTUP VAR

Sevgili Annecigim, Sevgili Babacigim...

Bütün duygu ve düsüncelerimi dile getirebilseydim, size sunlari söylemek isterdim: Sürekli bir büyüme ve degisme içindeyim.Sizin çocugunuz olsam da, sizden ayri bir kisilik gelistiriyorum.Beni tanimaya ve anlamaya çalisin. Deneme ile ögrenirim. Bana ayak uydurmakta güçlük çekebilirsiniz. Oyunda, arkadaslikta ve ugrasilarimda özgürlük taniyin. Beni her zaman her yerde koruyup horlamayin. Davranislarimin sonuçlarini kendim görürsem, daha iyi ögrenirim. Birakin, kendi isimi, kendim göreyim. Büyüdügümü baska nasil anlarim yoksa. Büyümeyi çok istiyorsam da, ara sira yasimdan küçük davranmaktan kendimi alamiyorum. Bunu önemsemeyin, ama beni simartmayin da. Hep çocuk kalmak isterim sonra. Her istedigimi elde edemeyecegimi biliyorum. Ancak siz verdikçe, almadan edemiyorum. Bana yerli, yersiz söz de vermeyin. Sözünüzü tutmayinca, sizlere güvenim azaliyor. Bana kesin ve net davranmaktan çekinmeyin. Yoldan saptigimi görünce beni sinirlayin. Koydugunuz kurullar ve yasaklarin hepsini begendigimi söyleyemem.Ancak, hiç kisitlamayinca, ne yapacagimi sasiriyorum Tutarsiz davrandiginizi görünce, hem bocaliyor, hem de bundan yararlanmadan yapamiyorum. Ögütlerinizden çok, davranislarinizdan etkilendigimi unutmayin. Beni egitirken ara sira yanlislar yapabilirsiniz. Bunlari çabuk unuturum. Ancak birbirinize saygi ve sevginizin azaldigini görmek beni yaralar ve sürekli tedirgin eder. Çok konusup,çok bagirmayin. Yüksek sesle söylenenleri ben pek duymam. Yumusak ve kesin sözler bende daha iyi bir iz birakir. "Ben senin yasindayken"diye baslayan sözleri hep kulak ardina atarim. Küçük yanilgilarimi büyük suçmus gibi basima kakmayin. Bana yanilma payi birakin.Beni yaramazliklarim için kötü çocukmusum gibi yargilamayin.Yanlis davranisim üzerinde durup düzeltin. Ceza vermeden önce beni dinleyin. Suçumu asmadigi sürece, cezama katlanabilirim.Beni dinleyin. Ögrenmeye en yakin oldugum anlar, soru sordugum anlardir. Açiklamalariniz kisa ve özlü olsun. Beni yeteneklerimin üstünde islere zorlamayin. Ama basarabilecegim isleri yapmami bekleyin. Bana güvendiginizi belli edin. Beni destekleyin, hiç degilse,ablami övün. Beni baskalari ile karsilastirmayin.Umutsuzluga kapilirim. Benden yasimin üstünde olgunluk beklemeyin. Bütün kurallari birden ögretmeye kalkmayin. Bana süre taniyin. Yüzde yüz dürüst davranmadigimi gördügünüzde ürkmeyin. Beni köseye sikistirmayin. Yalana siginmak zorunda kalirim. Sizi çok bunaltsam da, sogukkanliliginizi yitirmeyin. Kizginliginizi hakli görebilirim,ama beni asagilamayin. Hele baskalarinin yaninda onurumu kirmayin.Unutmayin ki, bende sizi baskalarinin önünde güç durumda birakabilirim. Bana haksizlik ettiginizi anlayinca,açiklamaktan çekinmeyin. Özür dileyisiniz, size olan sevgimi azaltmaz,tersine, beni size daha çok yaklastirir. Aslinda ben sizleri oldugunuzdan daha iyi görüyorum. Bana kendinizi yanilmaz ve erisilmez göstermeye çabalamayin. Yanildiginizi görünce üzüntüm büyük olur. Bana verdikleriniz yaninda benden istetediklerinizin zor olmadigni da biliyorum.

Yukarida siraladigim istekler size çok geldiyse,bir çogundan vazgeçebilirim, yeter ki beni ben olarak seveceginize olan inancim sarsilmasin. Benden "Örnek çocuk" olmami istemezseniz, ben de sizden kusursuz anne-baba olmanizi beklemem, severek ve anlayisli olmaniz bana yeter. Sizin çocugunuz olarak dogmak elimde degildi. Ama seçme hakkim olsaydi, sizden baska kimsenin çocugu olmak istemezdim. Sizi seviyorum......!!!!! Çocugunuz.....

Bu mesaj 3 kez ve en son Emirdag tarafından 20.01.2004 - 23:35 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 23.02.2003 - 20:52
Bu mesajı bildir   VeRDa üyenin diğer mesajları VeRDa`in Profili VeRDa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gast *.*  

Misafir

En Son On: 15.06.2010 - 17:47
ALLAH RAZI OLSUN..
Ekleme Tarihi: 05.01.2004 - 18:51
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite
GencSair su an offline GencSair  
ALLAH RAZI OLSUN

89 Mesaj -

En Son On: 28.06.2007 - 17:39
sizleri cok seviyorum verda abla cok guzel yazmissin ellerine saglik
insallah bunu ana babalar okur cunku cok guzel yazilmissevinçli anne ve baba cocugunzdan size mektup var bak ne diyor sizden sadece aşık biraz sevgi istiyorum beni ben olarak kabul edin
allaha emanetsiniz
**KucukSairiniz***
Ekleme Tarihi: 05.01.2004 - 19:00
Bu mesajı bildir   GencSair üyenin diğer mesajları GencSair`in Profili GencSair Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
gocerli su an offline gocerli  

232 Mesaj -

En Son On: 29.05.2011 - 22:12
Cinsiyeti: Erkek 
Allah razi olsun
Ekleme Tarihi: 05.01.2004 - 23:36
Bu mesajı bildir   gocerli üyenin diğer mesajları gocerli`in Profili gocerli Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
hazanrengi su an offline hazanrengi  
selam ve dua ile...

608 Mesaj -

En Son On: 07.10.2007 - 01:58
Cinsiyeti: Bayan 
ellerinize sağlık.....

Allah (c.c) yar ve yardımcınız olsun.....

Ekleme Tarihi: 08.03.2004 - 02:50
Bu mesajı bildir   hazanrengi üyenin diğer mesajları hazanrengi`in Profili hazanrengi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Emirdag su an offline Emirdag  

1071 Mesaj -

En Son On: 03.05.2009 - 16:41
Cinsiyeti: Bayan 
Allah razi olsun.Bu yaziyi ilk okudugumda da cok sevmistim,simdide defalarca okumus olmama ragmen bikmadim.InsAllah cocuklarimizi boyle anlayan analar ve babalar oluruz.Güle Güle Güle Güle Güle Güle

Sizleri cokkk seviyoruz cocuklarrrr buna inanin
Ekleme Tarihi: 17.04.2004 - 01:50
Bu mesajı bildir   Emirdag üyenin diğer mesajları Emirdag`in Profili Emirdag Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 547 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ayhan demirhan (42), milli (55), Faruk85 (39), buyukdere (50), akgulhassan (56), resulkol (42), aldirma_reis (45), cengiz__11 (45), musabbinumeyr (46), _rAbia_ (35), HACIBUBA (38), ergunoynamaz (67), emisya (43), cavittacir (47), arslanmurat1 (46), Ben_Neyim (45), hatipoglu (45), PinarKecik (46), Ugur_K (44), hami_74 (37), ust_mimar (41), Muhlise (43), lifos (49), osmanli (41), @tuba@ (39), oguzada (47), tolga67 (49), zoris (45), aydinhasan (45), ilkay turan (53), Muhammedbilal (35), burhann1 (41), esmafeyzaunal (43), havzanur (36)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55973 saniyede açıldı