generique plaquenil generique plaquenil kamagra ivermectine stromectol imdur imigran imitrex imodium imuran imurek inderal la inderal index indocin sr indocin inegy intagra iscover isoptin isordil sublingual isordil itraderm itrop jumexal kamagra effervescent kamagra gold kamagra oral jelly kamagra soft kamagra keflex kemadrin kenacort a solubile kenacort a kenacort kenergon kessar keto med ketozol kinzal kinzalplus klacid lamictal dispersible lamictal lamisil cream lamisil

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYRULUR.

önceki konu   diğer konu
1 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYRULUR.
43 Mesaj -
KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYRULUR.

Kamuoyuna Saygýyla Duyrulur.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Vestel’ de N.O.R. Gýda Iþýnlama Reklamý’mý Kopyaladý!
ALAÇAM HABER MERKEZÝ’NDEN HABERÝMÝ OKUYABÝLÝRSÝNÝZ!..
http://www.alacamhabermerkezi.blogcu.com/

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

COCA COLA’YI, GERÇEK RÜYA GIDA IÞINLAMA REKLAM SENARYOMUN AYNISINI KOPYALADIÐI ÝÇÝN 2006’DA MAHKEMEYE VERDÝM. SAMSUN 3. ASLÝYE HUKUK MAHKEMESÝ'NDE SÜREN DAVAYI KAYBETMÝÞTÝM. YARGITAY’A ÝTÝRAZ ETTÝK. SAMSUN 3. ASLÝYE HUKUK MAHKEMESÝ'NÝN VERDÝÐÝ KARARI,YARGITAY BOZDU.DAVA, ANKARA FÝKRÝ VE SINAÝ HAKLAR HUKUK MAHKEMESÝ’NE GÖNDERÝLMÝÞTÝR. SAMSUN 3. ASLÝYE HUKUK MAHKEMESÝ'NDE DEVAM EDEN DURUÞMA 05.04.2011 SALI GÜNÜ, SAAT 09.25’TE TEKRAR GÖRÜLECEKTÝR.MAHKEMENÝN SONUCU ÜYE OLDUÐUM FORUM SÝTELERÝNDEKÝ OKUYUCULARIMIZA DUYRULACAKTIR.KONU ÝLE ÝLGÝLÝ BÝLGÝLERÝME HABER SÝTEMDEKÝ BÖLÜM YA DA ARÞÝVDEN ULAÞABÝLÝRSÝNÝZ.

SAYGIDEÐER OKUYUCU,

Þu anda Samsun’un Alaçam ilçesine baðlý Yeþilköy’de hayvan bakýcýlýðý yapýyorum.Üç tane evladým üniversitede okumaktadýr.Öðretmenleri ve geçim sýkýntýsý çeken vatandaþlarýmýzý bu duruma getirenler utansýnlar.Orada internetim yoktur.12 senelik bir bilgisayarým ile kitaplarýmýn ve reklam senaryolarýmýn dizgisini yapýyorum.ÝHA daha önce bu konu ile ilgili olarak haberimi yapmýþtý. ‘HALK ÞAÝRÝ, EÐÝTÝMCÝ AMA HAYVAN BAKICILIÐI YAPIYOR.’GOOGLE’ye bu baþlýðý koyarsanýz.haberimi okuyabilirsiniz.

Daha önce Vestel’e mail gönderdiðimi forum sitelerinde sizlere duyurmuþtum. Vestel’den bana bir cevap geldi.Vestel avukatlarýnýn incelemesi sonucu iki reklam senaryosunun hiç benzerliklerinin olmadýðýný söylediler.Ben de beni arayan kiþiye, adalet önünde hakkýmý sonuna kadar arayacaðýmý söyledim.Konuþmalarýmýzý kayýt altýna aldýklarýný söylediler.Vestel Yönetim Kurulu Baþkaný Ahmet Nazif Zorlu’ya bu konuþmanýn dinletilmesini ve tekrar bana dönülmesini istedim.Þu ana kadar bir cevap gelmedi. Benim muhatabým Ahmet Nazif Zorlu’dur.Kendisinden hem bu dünya da hem de ahiret aleminde kul hakkýmý alacaðým. Ben.insanlýk görevimi yerine getirdim. Kendilerine bilgi verdim.Konuyla ilgili olarak aþaðýda bazý bilgiler sunacaðým. Samsun’da Hukuk Fakültesi açýldý.Avukatým Ali Türkmen yardýmcý doçent olarak bu okula atandý.Cola’nýn mahkemesine ben girdim.Samsun’daki bütün haber ajanslarýna uðradým.Yeni bir avukat arýyorum.Bulduðum anda Vestel’i de mahkemeye vereceðim.Ulusal basýnýn bu konudan haberi vardýr.Ýki sefer konu hakkýnda kendilerine mail çektim.Onlar sadece horlayarak uyumaktadýrlar.Bu konu haber sitelerinden önce forum sitelerinde yer almaktadýr.Hakkýmý sonuna kadar arayacaðým.Fikrimi kopyalayanlar, adalet önünde mahkum olacaklardýr.DHA-ÝHA-CHA-AA.Haberimi kamuoyuna duyurmaktadýrlar.Onlara,haberlerini kullanan haber sitelerine,edebiyat ve forum sitelerine teþekkür eder,saygý ve sevgilerimi sunarým.

TIRNAK ÝÇÝNE ALINAN BU SÝTEMÝZDE, KONU ÝLE ÝLGÝLÝ OLARAK YENÝ BÝLGÝLER ELDE ETTÝM.AÞAÐIDAKÝ BAÞLIÐI GOOGLE’YE KOYARSANIZ,KONU HAKKINDA BÝLGÝ VARDIR.YAZIDAN ALDIÐIM BÖLÜMLERÝ BÜYÜK HARFE ÇEVÝRDÝM.

‘WWW.REKLAMAZZÝ.COM VESTEL'ÝN YENÝ REKLAM FÝLMÝ ÇEKÝLDÝ
05.11.2010 12:15:48’

BÝRBÝRÝNE ÇOK DA YAKIN OLMAYAN TEKNOLOJÝ VE DUYGU KAVRAMLARINI BÝR ARAYA GETÝREN VESTEL’ÝN ROBOT KAHRAMANLI REKLAMLARI, ÝNSANLA ROBOTUN SICAK TEMASINI, DOSTLUÐUNU ORTAYA KOYUYOR.

YARATICILARI G.S. SAATCHÝ EKÝBÝNDEN SERÝNÝN SON FÝLMÝNÝ DÝNLÝYORUZ. BÝR DE BÜTÜN HÝKAYENÝN NASIL, NEREDE BAÞLADIÐINI...SON FÝLMÝN HÝKAYESÝNE GEÇMEDEN ÖNCE ÞÝMDÝYE KADAR NELER OLUP BÝTTÝÐÝNÝ KISACA HATIRLAMAKTA FAYDA VAR. BU ARADA BU ARKADAÞLARA ROBOT DEYÝP GEÇMEK DE PEK DOÐRU DEÐÝL, ONLARIN BÝR ADI VAR, ONLAR VESTRONLAR...

MARÝFETÝ DE HACMÝ KADAR BÜYÜK OLAN VESTEL XXL’I TANIDIÐIMIZ YEDÝNCÝ FÝLMDEYSE ÝÞTEN EVE ELÝNDE POÞETLERLE DÖNEN BÝR ANNENÝN ÝKÝ YARAMAZ OÐLUNUN ÇÝKOLATA ARARKEN ÞUURSUZCA ETRAFA SAÇTIKLARI EÞYALARI YERE DÜÞMEDEN TOPLAYAN BUZDOLABIYLA TANIÞTIK. VESTEL ÜRÜNLERÝ VE ÇOCUKLAR ARASINDAKÝ BU TATLI MACERALAR BÜYÜKLERE YAKALANMADAN BÝR YILI AÞKIN ZAMANDIR BÖYLE SÜRDÜ GÝTTÝ.

VESTEL VE SAATCHÝ ÝÞBÝRLÝÐÝ 1 OCAK 2009’DAN BERÝ DEVAM EDÝYOR.

ÝÞTE BÖLÜMLER ALDIÐIM YAZININ TAMAMINI BÝLGÝNÝZE SUNUYORUM…

http://www.REKLAMAZZÝ.COM VESTEL'ÝN YENÝ REKLAM FÝLMÝ ÇEKÝLDÝ
05.11.2010 12:15:48
Duygusal robotlar ve yaramaz çocuklar

BÝRBÝRÝNE ÇOK DA YAKIN OLMAYAN TEKNOLOJÝ VE DUYGU KAVRAMLARINI BÝRARAYA GETÝREN VESTEL’ÝN ROBOT KAHRAMANLI REKLAMLARI, ÝNSANLA ROBOTUN SICAK TEMASINI, DOSTLUÐUNU ORTAYA KOYUYOR. YARATICILARI G.S. SAATCHÝ EKÝBÝNDEN SERÝNÝN SON FÝLMÝNÝ DÝNLÝYORUZ. BÝR DE BÜTÜN HÝKAYENÝN NASIL, NEREDE BAÞLADIÐINI...SON FÝLMÝN HÝKAYESÝNE GEÇMEDEN ÖNCE ÞÝMDÝYE KADAR NELER OLUP BÝTTÝÐÝNÝ KISACA HATIRLAMAKTA FAYDA VAR. BU ARADA BU ARKADAÞLARA ROBOT DEYÝP GEÇMEK DE PEK DOÐRU DEÐÝL, ONLARIN BÝR ADI VAR, ONLAR VESTRONLAR...

ÝLK FÝLMDE KÜÇÜK BÝR ÇOCUÐUN GÖZLÜK CAMLARINI SÝLEN BÝR ROBOTLA KARÞILAÞTIK, ASILI OLDUÐU DUVARDAN ÇIKARAK BÝR ROBOTA DÖNÜÞEN LCD, ÞEFKATÝYLE AKILLARIMIZDA YER ETMEYÝ BAÞARDI. Ancak Vestel’in insanüstü teknolojiye sahip ve bir makineden beklenmeyecek insani özellikler gösteren robotlu reklam filmlerinin ikincisini gördüðümüz zaman bunun tek filmlik bir hadise olmadýðýna kanaat getirdik.Bu filmde kahraman Ecowash, elindeki köpük yapma oyuncaðýyla oynayan küçük bir kýzýn musluðu kapamasýna yardým ediyor ve boþa su tüketimine karþý ne kadar duyarlý olduðunu bizlere gösteriyordu. Üçüncü filmde yoðun iþ temposu nedeniyle çocuklarýnýn uyku saatini kaçýran babalarýna doðum günü notunu, buzdolabýnýn MP3 kaydetme ve çalma özelliði sayesinde býrakan iki kardeþin ve babanýn mutluluðuna tanýk olduk.Sonra Vestel robotunu ilk defa evin dýþýnda gördüðümüz Twinjet reklamýgeldi. Robotumuz küçük bir kýza, annesinden gizli gizli yardým ediyor, yýkanmýþ çamaþýrlarý onun adýna taþýyordu. Beþinci filmde Vestel ürünlerini ve çocuklarý rekabetin had safhada olduðu bir maç yaparken izledik. Altýncý filmde duygusallýk üst noktadaydý. Ýnce tasarýma sahip LCD TV, fiziki inceliðini ruhuna da yansýtmýþ olacak ki, koltukta uyuyan baba-oðulun üstünü örtüyordu. MARÝFETÝ DE HACMÝ KADAR BÜYÜK OLAN VESTEL XXL’I TANIDIÐIMIZ YEDÝNCÝ FÝLMDEYSE ÝÞTEN EVE ELÝNDE POÞETLERLE DÖNEN BÝR ANNENÝN ÝKÝ YARAMAZ OÐLUNUN ÇÝKOLATA ARARKEN ÞUURSUZCA ETRAFA SAÇTIKLARI EÞYALARI YERE DÜÞMEDEN TOPLAYAN BUZDOLABIYLA TANIÞTIK. VESTEL ÜRÜNLERÝ VE ÇOCUKLAR ARASINDAKÝ BU TATLI MACERALAR BÜYÜKLERE YAKALANMADAN BÝR YILI AÞKIN ZAMANDIR BÖYLE SÜRDÜ GÝTTÝ.

Serinin sekizinci filmi televizyonlarda daha yeni dönmeye baþladý. Vestronlar ve onlarýn sýký dostu çocuklar dýþýnda yeni bir kahraman daha karþýmýza çýkýyor, müzisyen Yalýn da bu filmde rol alýyor. Konusu kýsaca þöyle:
Büyüyünce Yalýn’la evlenme hayalleri kuran Alara, sanatçýya arkadaþlarýyla -ki
bu arkadaþlar tabii ki Vestronlar- birlikte piþirdikleri kurabiyelerden ikram ediyor. Sonrasýnda da sanatçýyý arkadaþlarýyla tanýþtýrýyor.

SADECE ÇOCUKLAR GÖREBÝLÝR
VESTEL VE SAATCHÝ ÝÞBÝRLÝÐÝ 1 OCAK 2009’DAN BERÝ DEVAM EDÝYOR. Yaratýcý Grup Direktörü Kaan Ertüz’e bu maceranýn nasýl baþladýðýný soruyoruz. Öncelikle, robot - insan iliþkisine yer verme fikrini yeþerten brief’i merak ediyoruz: “Vestel’in yapýlan araþtýrmalarý þunu ortaya koymuþtu; marka bilinirliði olmasýna raðmen bilinen marka özü yoktu. Biz öncelikle dost teknoloji diye bir marka özü oluþturduk, ürünlerimizin insanlarla dost olduklarýný göstermek istedik. Bu dostluðu da biraz farklý bir yoldan kuralým dedik, iþin içinde biraz gizem, biraz hikaye olsun istedik. Sadece çocuklarýn görebildiði, ürünlerin kendilerinin birer kahraman olduðu bu film serisi böyle doðdu.” Burasý önemli ekip için, aslýnda filmlerde gördüklerimiz robot deðil, hepsi de birer Vestel ürünü. Amaçlanan onlara ekstradan bir sihir katmak. Hikayenin özünde buvar. Son filmin olmasa da bir yýlý aþkýn süredir devam eden serinin geri dönüþlerini merak ediyoruz ve öðreniyoruz ki bir marka özünün kafalara kazýnma süresi, oturmasý yaklaþýk iki hatta üç yýl sürermiþ. Bir önceki filmin, yani yaramaz iki kardeþin çýlgýnca çikolata arayýþýna girdiði ve buzdolabý Vestron’un onlarýn arkalarýný topladýðý filmin skoru özellikle çok yüksek çýkmýþ, hem çok eðlenceli bulunduðundan hem de ürünün özelliðini çok iyi anlattýðýndan...

Ertüz ekliyor: “Bizim ajansýn bir özelliði vardýr, filmlerimizin ortasýnda her zaman ürünün faydasý olur. ‘Ya ben bu filmi seyrettim, çok da güzel buldum, ama ne anlatýyor hiç bilmiyorum’dan hep kaçýnýrýz.”

OYUNCAKLARI YOLDA
Sokakta da Vestronlar’a ilgi büyükmüþ, posterini isteyenler, Vestel kataloðunun baþýnda yer alan kýsa çizgi roman yüzünden dükkanlara gidip, “Kataloðunuzun yeni sayýsý çýktý mý” diye soranlar var. Sýkýcý, fiyat ve model özelliklerinden ibaret kataloglar bile talep görür hale gelmiþ Vestronlar sayesinde. Aslýnda oyuncaklarý da çýksa keþke, fena olmaz mý? “Bizden duymuþ olmayýn ama inþallah o da yolda” diyerek müjdeyi veriyor Ertüz; “Gerçek action-figure’ler gibi sekiz inç’lik olanlarýný baz alarak yapacaðýz.”

Son filme geri dönelim, nasýl baþladý senaryo aþamasý, süreç? Reklam Yazarý Orhan Tanak, “Son filmde bu ankastre ürünlerin ne kadar þýk olduðunu ve mutfakta ne kadar iyi durduðunu göstermemizi istediler” diye baþlýyor anlatmaya: “Hepimiz yan komþumuz bir ablaya ya da abiye aþýk olmuþuzdur, hele ki o yaþlarda bu da çok doðaldýr. Bu durumu, toplumda sevilen ve sayýlan bir isimle yaratmak, o kontrastý artýrmak istedik. Bu fikir Yalýn yerine tanýnmayan bir kiþiyle de iþlerdi, ayný tadda olurdu ama biz ekmek kadayýfýný yapmýþken üzerine kaymaðýný da koyalým dedik.”

Kast seçimlerini nasýl yapýyorlar diye soruyoruz ve öðreniyoruz ki iþin bu kýsmýný çok ciddiye alýyorlarmýþ. “Çünkü filmin aslýnda baþrol oyuncularý robotlar gibi görünüyor ama çekim esnasýnda filmin baþrol oyuncularý çocuklar” diyor Yaratýcý Grup Baþkaný Kaan Ertüz; “Sette onlarýn karþýsýnda mavi ve yeþil taytlar giymiþ, iki metrenin üstünde, garip adamlar var. Orada olmaktan zevk alacak, hayat dolu, biraz yaramaz, oyuncu çocuklarla çalýþýyoruz.”

Peki ya robotlar, onlarý kim oynuyor? Bu taytlý, isimsiz kahramanlar kimler? Kaan Ertüz bu son filmde iki tane mavi taytlý, bir tane yeþil taytlý üç arkadaþ olduðunu söylüyor: “Bir tanesi mesela Þafak, annesi dalga geçiyormuþ ‘eþe dosta birþey söyleyemiyoruz, oðlumuz habire reklam çekiminde ama hiç filmi yok’ diye. Onun da öyle bir komedisi var, yani çocuk her sene altý filmde oynuyor ama hiç yok, görünmüyor.”

DEÐERLÝ OKUYUCU,
Yukarýdaki yazýdan bazý bölümleri tekrar bilginize sunuyorum.
‘ARKADAÞLARA ROBOT DEYÝP GEÇMEK DE PEK DOÐRU DEÐÝL, ONLARIN BÝR ADI VAR, ONLAR VESTRONLAR...’Robotlarýn isimleri VESTRONLAR mýþ.
‘VESTEL VE SAATCHÝ ÝÞBÝRLÝÐÝ 1 OCAK 2009’DAN BERÝ DEVAM EDÝYOR.’
Kendilerinin söylemesine göre 1 OCAK 2009’DAN itibaren beraber çalýþtýklarýný söylemektedirler.VESTEL XXL Reklamýnda bir tezat vardýr.Orada kendi anlatýmlarýyla
VESTRONLAR dan birisi yoktur. ’ÞUURSUZCA ETRAFA SAÇTIKLARI EÞYALARI YERE DÜÞMEDEN TOPLAYAN BUZDOLABIYLA TANIÞTIK.’Burada sadece bir buzdolabý yoktur.Buzdolabýndan ayrý olarak bir VESTRON görev yapmaktadýr.Anne içeri girmeden buzdolabýnýn içine girerek kaybolmaktadýr.Buzdolabýnýn ismi VESTEL XXL’dir. VESTRONLAR,ajansýn oynattýðý reklam senaryolarýnda Vestel’in bütün ürünleri olmaktadýr. ‘ÝLK FÝLMDE KÜÇÜK BÝR ÇOCUÐUN GÖZLÜK CAMLARINI SÝLEN BÝR ROBOTLA KARÞILAÞTIK, ASILI OLDUÐU DUVARDAN ÇIKARAK BÝR ROBOTA DÖNÜÞEN LCD, ÞEFKATÝYLE AKILLARIMIZDA YER ETMEYÝ BAÞARDI.’Görüldüðü gibi VESTRONLAR ürünlerden farklýdýr.Aþaðýda kullanýlan eþya kelimesi yanlýþtýr.‘ÇÝKOLATA ARARKEN ÞUURSUZCA ETRAFA SAÇTIKLARI EÞYALARI’ Savurduklarý ya da etrafa saçtýklarý eþyalar deðildir.Gýda maddeleridir.Eþya ile gýda maddeleri farklý þeylerdir.

TEKRAR ÝKÝ REKLAMIN ÖNEMLÝYERLERÝNÝ BÝLGÝNÝZE SUNUYORUM.
ONLARIN ANLATIMIYLA REKLAM SENARYOSU…
MARÝFETÝ DE HACMÝ KADAR BÜYÜK OLAN VESTEL XXL’I TANIDIÐIMIZ YEDÝNCÝ FÝLMDEYSE ÝÞTEN EVE ELÝNDE POÞETLERLE DÖNEN BÝR ANNENÝN ÝKÝ YARAMAZ OÐLUNUN ÇÝKOLATA ARARKEN ÞUURSUZCA ETRAFA SAÇTIKLARI EÞYALARI YERE DÜÞMEDEN TOPLAYAN BUZDOLABIYLA TANIÞTIK. VESTEL ÜRÜNLERÝ VE ÇOCUKLAR ARASINDAKÝ BU TATLI MACERALAR BÜYÜKLERE YAKALANMADAN BÝR YILI AÞKIN ZAMANDIR BÖYLE SÜRDÜ GÝTTÝ.
BENÝM GIDA IÞINLAMA REKLAM SENARYOMUN BÝR BÖLÜMÜ…

…Büyük bir market aramaya baþladým. Uzun uðraþlardan sonra karþýma Ýnternet'te büyük bir süper market çýktý. Reyonlarda ne yoktu ki, tavuk, peynir, zeytin, sucuk, pastýrma... Canýmýn çektiði hangi yiyecekler varsa, farenin imlecini o yiyeceklerin üzerine teker teker getirerek bir bir týkladým. Her týkladýðým yiyecek benim buzdolabýna üstten dolmaya baþladý. Buzdolabýný süper marketten aðzýna kadar doldurdum…
-Anne, benim reklam senaryomda olduðu gibi sanal marketten alþveriþ yapmaktadýr.
-Çocuklar benim gibi gýda maddesine ulaþmak istemektedirler.
-Çocuklarýn savurduðu gýda maddeleri benim gibi boþ bir buzdolabýna dolmaktadýr.

VESTEL,1 ARALIK 2000 DE YAZILI METÝN HALÝNDE NOTERE ONAYLATTIÐIM GERÇEK RÜYA GIDA IÞINLAMA REKLAM SENARYOMUN EN ÖNEMLÝ KISMINI 10 SENE SONRA DÜNYA VE TÜRKÝYE’DEKÝ TELEVÝZYONLARIN REKLAM KUÞAKLARINDA OYNATMIÞTIR.VESTEL YÖNETÝM KURULU BAÞKANI AHMETNAZÝF ZORLU,KENDÝSÝNE GÜVENÝYORSA, ÝSTEDÝÐÝ BÝR TELEVÝZYONDA KARÞIMA ÇIKSIN…

Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
NOT:BU HABERÝMÝ GENÝÞ OLARAK AÞAÐIDAKÝ BAÞLIKLA OKUYABÝLÝRSÝNÝZ.TIKLAYINIZ. ‘YALAN DEÐÝL GERÇEK.VESTEL’DE GIDA IÞINLAMA REKLAMI’MI KOPYALADI’

Alaçamlý=Köprübaþýlý Halk Þairi Reklâm Yazarý Eðitimci Gazeteci Hasan Sancak Kimdir?

DÜNYADAKÝ ÝLK GERÇEK RÜYA GIDA IÞINLAMA REKLAMI BANA AÝTTÝR!..

Dünya ve Türkiye’de en çok reklam senaryosu kopyalanan kiþiyim.

Orta Karadeniz Bölgesi’nin en büyük ili olan Samsun’umuzun güzel, þirin, turistik, yeþille mavinin kucaklaþtýðý, denizle kumun buluþtuðu… Alaçam ilçesinden en derin saygý ve sevgilerimi sunarým.

Adým soyadým Hasan Sancak’týr. Alaçamlý=Köprübaþýlý Halk Þairi, Reklâm Yazarý, Eðitimci, Gazeteciyim.26 senedir basýnýn içindeyim.55 yaþýndayým. Nagehan isminde bir kýzým, Alp Cihan ve Boðaç Han isminde de iki tane erkek çocuk sahibiyim. Alaçam ilçesinde 01.01.1956 yýlýnda doðdum. Dokuz kardeþiz. Aslen Trabzon'un Köprübaþý Ýlçesindenim. Bize burada Hacý Dedeoðlu Sülalesi (SANCAK) derler. (Hacý Seyit Dedeoðlu’ nun-(Merhum) en büyük oðlu Yakup Sancak’ýn (Merhum) oðluyum. Annemin ismi Emine Sancak’týr. (Merhume)

Alaçam’da sýrasýyla Fatih Ýlkokulu'nu, Alaçam Lisesi’nin orta ve lise kýsmýný tamamladým.06.11.1980'de Samsun Eðitim Enstitüsü Türkçe Bölümü'nü bitirdim. Ayný sene Ankara'da kurayý çekerek, 15.12. 1980 ’de Hatay ili Antakya Atatürk Ortaokulu’nda depo öðretmeni oldum.14. 01,1981’de iliþkimi kestim. 19.01.1981'de Antakya Þenköy Ortaokulu’na Stajyer Türkçe Öðretmeni olarak tayin edildim. 19.01.1982 de stajyerliðim kalktý.21.06.1981- 02.01.1982 yýllarý arasýnda müdür vekilliði üstlendim. Bu okulda 17.01.1983 tarihinde görevim sona erdi.15.12.1983 tarihinde Antakya Hassa Salmanuþaðý Ortaokulu'na gönderildim. 15.01.1984'te Isparta 40'ýncý Piyade Alayý'nda, dört ay süreyle, askerlik görevimi er olarak gerçekleþtirdim. 15.12.1985’te bu okuldan ayrýldým. Eþ durumu dolayýsýyla Samsun'un Alaçam Ýlçesi Ýmam Hatip Lisesi'ne tayinim çýktý. Burada 15.09.1999 yýlýna kadar vazife yaptýktan sonra ayný tarihte Alaçam Cumhuriyet Ýlköðretim Okulu'nda Türkçe Öðretmenliðine geçtim. Birinci dönem çalýþtýktan sonra Kaymakamlýk oluruyla ikinci dönem Fatih Ýlköðretim Okulu'na atandým. Millî Eðitim Bakanlýðý'nýn çýkarmýþ olduðu 'Norm Kadro' dolayýsýyla 06.07.2000 yýlýnda Alpaslan Ýlköðretim Okulu'na Türkçe Öðretmenliði görevine yollandým. 15 saat Alpaslan Ýlköðretim Okulu, 15 saat Karþýyaka Ýlköðretim Okulu'nda Türkçe dersine girdim.31.07.2001 tarihinde görevim sonlandý.2001 yýlýnýn ilk 6 ayýnda Karþýyaka Ýlköðretim Okulu ve Atatürk Ýlköðretim Okulu'nda Türkçe dersine girdim.31.07.2001’de Cumhuriyet Ýlköðretim Okulu'nda tekrar asil öðretmenliðe döndüm. Toplam 25 sene dört ay görev yaptým. 2005–2006 yýlýnýn Temmuz ayýnda emeklilik hakkýný kazandým.

Ben;1 Aralýk 2000 senesinde, 44 yaþýnda, gördüðü GERÇEK RÜYA GIDA IÞINLAMA REKLAM SENARYOSUNU notere onaylatan ve bu tarihten sonra da rüyalarýnda reklâm senaryolarý gören dünyadaki ilk ve tek kiþiyim. O tarihten itibaren de düþümde reklâm senaryolarý görerek, notere onaylattým. Reklâm senaryolarý yazmayý sürdürdüm. 5 Aralýkla, 12 Aralýk 2000 tarihleri arasýnda ulusal televizyon ve gazeteler beni dünya ve Türkiye’ye flaþ haber olarak duyurdular. N.O.R. GIDA IÞINLAMA REKLAMI’MI COCA COLA 5,TOMBÝ SOFÝX ÞEKER 7,VESTEL XXL 10, SENE SONRA BAÞKA BÝR KÂBUS REKLAMIMI BLENDAX 5,UFO 8,BAÞKA BÝR KÂBUS REKLAMIMI MAVÝ JEANS=ALÝ TARAN 4-5,AY SONRA DÜNYA VE TÜRKÝYE’DEKÝ ULUSAL KANALLARIN REKLÂM KUÞAKLARINDA OYNATMIÞLARDIR.Coca Cola’yý, GERÇEK RÜYA GIDA IÞINLAMA REKLAM SENARYOMUN aynýsýný kopyaladýðý için 2006’da mahkemeye verdim.Samsun 3. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde süren davayý kaybetmiþtim.Yargýtay’a itiraz ettik. Samsun 3. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin verdiði kararý,Yargýtay bozdu.Dava, Ankara Fikri ve Sýnai Haklar Hukuk Mahkemesi’ne gönderilmiþtir. Samsun 3. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde devam eden duruþma 22.02.2011 Salý günü, saat 10.00’da tekrar görülecektir.

Þimdiye kadar þiir kitaplarým, NOTER ONAYLI RÜYA REKLÂM SENARYOLARIM, Notere onaylattýðým "Televizyonlar Ýçin 300 e yakýn Ýlginç Yarýþmalarým ile kamuoyunun gündemine geldim. Çýkan üç tane þiir kitabým vardýr. Bu kitaplarla birlikte basýma hazýr 50 tane þiir kitabým ve 5000 taneden fazla þiirim bulunmaktadýr. 50 tanesi notere onaylatýlan 1000 (Bin) taneden fazla reklâm senaryom vardýr.GOOGLE’YE (HASAN SANCAK ALAÇAM-SAMSUN, RÜYALARIMI ÇALDILAR, BLOGCU HASAN SANCAK, NOTER ONAYLI RÜYA, MAHKEMELÝK RÜYA, REKLAM YAZARI HASAN SANCAK’IN REKLAM SENARYOLARI DÝYE YAZARSANIZ, BÝNLERCE SAYFAMLA KARÞILAÞIRSINIZ.Þiir kitaplarýma desteklerinizi bekliyorum. Faturasý kesilerek, kitaplarýmýn iç karton kapaklarýnda renkli olarak, þirket tanýtýmlarýnýzý sergileyebilirsiniz.Belirli yýllarda Alaçam'da (T.R.T-A.A.-Ý.H.A.-D.H.A -HÜRRÝYET-GÜNEÞ-ORTADOÐU-FOTOSPOR-HALK-SANCAK-ALTINOVA Gazetesi' nin muhabirliðini ve temsilciliðini yaptým.

ÇIKAN ÞÝÝR KÝTAPLARIM:

(O' DUR) ÖÐRETMENÝN EN GÜZEL ATATÜRK ÞÝÝRLERÝ (2000)
ONLAR ANALARIMIZ -ÖÐRETMENÝN EN GÜZEL ANNE ÞÝÝRLERÝ. (2003)
BENÝM ANNEM MELEKTÝ ('2005)

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

HASAN SANCAK
ALAÇAMLI HALK ÞAÝRÝ
REKLÂM YAZARI
(EÐÝTÝMCÝ-GAZETECÝgöz kırpma
Gönderen: 28.02.2011 - 12:37
Bu Mesaji Bildir   HASAN SANCAK üyenin diger mesajlarini ara HASAN SANCAK üyenin Profiline bak HASAN SANCAK üyeye özel mesaj gönder HASAN SANCAK üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 551 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
ayhan demirhan (42), milli (55), Faruk85 (39), buyukdere (50), akgulhassan (56), resulkol (42), aldirma_reis (45), cengiz__11 (45), musabbinumeyr (46), _rAbia_ (35), HACIBUBA (38), ergunoynamaz (67), emisya (43), cavittacir (47), arslanmurat1 (46), Ben_Neyim (45), hatipoglu (45), PinarKecik (46), Ugur_K (44), hami_74 (37), ust_mimar (41), Muhlise (43), lifos (49), osmanli (41), @tuba@ (39), oguzada (47), tolga67 (49), zoris (45), aydinhasan (45), ilkay turan (53), Muhammedbilal (35), burhann1 (41), esmafeyzaunal (43), havzanur (36)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.60571 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.