stromectol hydroxychloroquine generique luvox chloroquine kamagra cipralex ciprine cipro med cipro clamycin clarinex clarithrocine claritin claritine claromycine claropram clavamox clavu basan cleocin climara clobex clocim clomid clopin clot basan clozaril co acepril co atenolol co diovan co enalapril co enatec co epril co lisinopril coaprovel colcrys colofac combivir compazine competact concor plus concor confortid conjugen convulex copegus corangine

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » Bu yazı senin için A.A

önceki konu   diğer konu
1 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Bu yazı senin için A.A
Moderator

4254 Mesaj -
Mine Alpay Gün
Bu yazý senin için A.A

O eski sokakta. Köþe konaklarý ve ahþap köþklerin arasýnda. Kýzýlcýklarýn kendini býraktýðý aðýr bir Aðustos öðleninde.

Görselliðin zirve yaptýðý tarihi ve zenginliðin taçlandýðý bir mahallede. Doðanýn ve tarihin zenginliðini iyi deðerlendiren mimarlarý destekleyen paralý ellerin kokusunun bu kerte duyulduðu o sanat yüklü adada. Sokak kapýndan merdivenlerle iniyorum, alt kattaki evine ulaþtýran kapýný çalmak için. Hastalýðýný söylediðin bir iki kiþiden biri olarak, konuþtuðumuzun ertesi günü karþýmda görüyorum. Siyah saçlarýný adeta bir hâkimiyet tacý gibi tepende toparlayýp, karþýma çýkýyorsun. Aðzýnda maske. Çok önemsiz bir grip gibi üzerinde durmadan bahsediyorsun habis urdan. O habis urdan daha acýmasýz parasýzlýðýný aðzýna bile almýyorsun. Parasýzlýktan daha ölümcül yalnýzlýðýn için de yas tutmuyorsun. Kimselerin sana acýmasýna tahammülün yok. Anneni, kardeþlerini, kýzýný üzmeye hakkýnýn olmadýðýný düþünecek kadar asaletine bakakalýyorum. Hayat arkadaþýnýn o güvenli omuzu ile de uzun yýllardýr ayrýsýn. Kimselere haber vermeden tek baþýna ameliyat olduðuna þaþýyorum.

Taksiye atlayýp tek baþýna evine döndüðüne.

Evinin tek eþyasý olan yataðýnda ilaçlarla kendini tedavi ederken, saðlýkçý kardeþine bile haber vermediðine inanamýyorum. Ya bir þey olsaydý, kimsenin haberi yokken. "Kýzýmýn duymamasý gerekirdi, dayanamazdý, kardeþlerimi de üzmeye hakkým yok" . Ýyice bocalýyorum.

Ýyi bir ailenin çocuðu olarak dünyaya gelip de.

Ýþlerin iyi gitmemesi ile.

Anne babanýn ayrýlýþý.

Okuldan çýkmak zorunda kalýþýn.

Yanlýþ bir adamla çabuk biten bir evlilikle.

Yine de yaþama baðlayan tek çocuðun için ne kadar þükretmiþtin. O çocukla ne kadar mutlu olmuþtun. Ev iþlerine gitmekten de ar duymamýþtýn, ailenin haberi yoktu ama sen mutluydun, namusunla çalýþýp alýn teri ile yavrunu büyütüyordun.

Baþýna olmaz iþler geldiðinde de yalnýzdýn.

Üçüncü katýn camýný silerken düþtüðünde.

Kollarýn bacaklarýn kýrýldýðýnda de kimselere duyurmamýþtýn. Tam o sakatlýklarý atlatmýþtýn ki.

Eyyubi sabýrla sýnanman daha tamamlanmamýþtý. Genç yaþta gelen felci, "bu da geçer" deyip, yenmiþtin. Senden son haberlerde, yatýlý olarak bir hastayý bakmaktaydýn, sevgi doluydun, etrafý tertemiz tutmaktaydýn. Temizlik doktoru gibiydin.

Hekimler sendeki simetri hastalýðýný tedavi için de bayaðý uðraþmýþlardý. Her þey çok düzgün olmalýydý. Adeta düzgün gitmeyen kaderini boþ vermiþ, etrafý düzenlemeye adamýþtýn kendini.

Ama sýnavýnýn arkasý kesilmemiþti.

Önce kýzýnýn hastalýðý ile dünyan yýkýldý.

Onun tedavisi bitti derken, kendi sýkýntýn baþladý. Bakýyorum da, haber verdiðine nasýl piþmansýn. Beni üzdüðün için, üzülüyorsun.

Mutlu olduðunun altýný o kadar çok çiziyorsun ki. Evin de hiç eþya yok. Mutfaðýn, yemek piþen diðer evlerin mutfaðý gibi deðil.

Yalnýz bir kadýnýn hayatýný paylaþan sessiz bir arkadaþ gibi mutfaðýn. Parayý soruyorum.

Asaletinden bir çocuk gibi yüzün kýzarýyor.

Yeminler ediyorsun paranýn olduðuna, ablanýn getirdiðine. Bir miktar vermek istiyorum.

"Beni çok yaralarsýn" deyip, yanaþmýyorsun.

Bir de yolda önümüzü kesen sahte yoksullarý düþünüyorum. Arsýzca avuç açanlarý.

Bir de bu, saklý yoksulu.

Ne belediye yardýmlarýna tenezzül eden.

Ne konu komþunun kendisinden haberdar olduðu. Gözleri umutla parlamakta.

"Ýyileþince tekrar o hastayý bakacaðým, dert mi yine param olur". Ayrýlýrken bakýyorum, kocaman bir yalnýzlýðýn kolunda beni uðurluyor.

Ýnsan hasta olduðunda, sevdiklerine nazlanmak ister. Ýlgi, sevgi, þefkat ister. Ne parasý, ne kimsesi vardý. Soylu A.A, dilerim saðlýðýn olur. Tekrar sýhhatine kavuþur, alýn terinle kazandýðýný harcar, baþýn dik yaþamýný sürdürürsün. Biliyorum bu yazýdan haberin olursa bana çok kýzacaksýn. Üzüleceksin. Kimselere duyurmadýðýn hayatýný deþifre ettiðim için bana kýrýlacaksýn.

Ama sivilcesi için bile karalar baðlayýp, konforuna ait bir eþyanýn eksikliðinde; hayatý kendilerine ve ailelerine zehir eden ruh hastalarýnýn seni tanýmalarý lazýmdý. Hastalýða, parasýzlýða, yalnýzlýða karþýn, nasýl dimdik ayakta durulurmuþ öðrenmeleri gerekti. Üzüleceðini bildiðimden ellerim titreyerek yazdým, ne olur affet.

Gönderen: 24.08.2010 - 13:48
Bu Mesaji Bildir   Muhtazaf üyenin diger mesajlarini ara Muhtazaf üyenin Profiline bak Muhtazaf üyeye özel mesaj gönder Muhtazaf üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 553 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
fatihyenturk (46), kurtalanli (46), esmabanu (48), _LaL_ (36), !MesuD! (43), refya (45), þemsinur (69), dervis-9 (49), birparcaozgurlu.. (38), nuresmin (46), ankebut-57 (37), yassokiz (40), hamiyet (49), HeDo (35), gncmostar (38), ahmett25 (43), __peri__ (35), utkucan (44), mtbc (50), vuslat21 (44), bekir bora (37), CUNDULLAH (42), Bursa1975 (49), *~Beyaz_Gul~* (50), kazimsagir (42), Allah_korusun (39), Seyfo1 (55), gönülverumeysa (38), AKCAYLI10 (52), eoguz (39), cananaa (44), hicret14 (32), kemreluk (54), yunuss (54), ethem82 (42), Muhammed Rasid (47), akifd (38), özsu (39), serdar024 (43), htly (54), seferad34 (41), osmanlý (63), prenses (55), karakiz86 (38), Kutuptaki_Karan.. (42), Ufuk.S (), Davidoksen (37), aybalam (61), burak_sevgili (30), ömer küçükali (52), seyirdefteri (47), birsenkopuz (50), erdemli (35), safsofi (59), omer_yildirim (43), dialoginternet2.. (46), ALLAH_IN_ASLANI (54), sensiz_olmuyor (38), hasret81 (43), ismailkurt (60), Selam86 (38), mesudturan (43), ENGIN00 (45), mukadder (47), levyavuz (41), cecen3603 (), hnf (36), rabia 74 (50), son-sozum (48), DünyadakiGaflet (36), cog21 (55), yavuz37 (47), tubanur (49), nicknack (46), mhyd (51), rujhat (43), davut05 (49), mercan68 (57), ERSIN SELVI (49), cengizozkulluk (), hicret61 (51), nurefsan_ (50), yilmazgovdeli (74), Mollaislam (38), ozan ataþ (36), hasim20 (40), sakird (58)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57006 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.