lopinavir ritonavir generique stromectol generique plaquenil fluvoxamine dexamethasone oxytrol pamelor pantozol parafon parexat pariet parlodel paronex paxil cr paxil penegra pentoxi pepcid pepcidine periactin persantine pharmaquine phenhydan phoslo pirocam pirosol pk merz plavix plendil pletal podomexef ponstel pradif prandin precose premarin prevacid priligy prilosec primacton primolut n primolut nor principen prinil probalan prodafem

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » MAKALELER » Bir damla gözyaşıyım ben..

önceki konu   diğer konu
6 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Bir damla gözyaşıyım ben..
Moderator

4254 Mesaj -
Bir damla gözyaþýyým ben..

Bazen dile getirilemeyen kelimelerin sesiyim,

Bazen yoðun piþmanlýðýn diyeti,

Bazen de bir aþkýn nefesi olurum,

Ama en çokta çocuklarýn gözlerinde naz olurum annelere..

Sessizliðin çýðlýklarýyým aslýnda, anlatamadýklarýnýzý anlatmak isterim karþýnýzdakine..

Eðer anlayabilirse...

Bir garipsiniz siz insanlar… Sevinir aðlarsýnýz, üzülür aðlarsýnýz, hasret çeker aðlar, kavuþur yine aðlarsýnýz. Kelimelerin kifayetsiz kaldýðý yerde benim görevim baþlar..

Aslýnda aðlayabilmek büyük bir nimettir ama siz utanýrsýnýz. Ne zaman süzülsem gözpýnarlarýnýzdan aþaðýya doðru, bir telaþtýr alýr sizi. Hemen baþýnýzý baþka yöne çevirir ve silersiniz beni ucuz bir kâðýt mendile. Bir anlasanýz ki aðlamak taþ kalpli olmadýðýnýzý gösteriyor. Hâla insan olduðunuzu, hissettiðinizi, duygusuz olmadýðýnýzý.

Bazen de gözpýnarlarýnýzdan süzülmem, dýþarý akýp ziyan etmem kendimi. Çünkü çok daha önemli bir görevim vardýr. Bir zalimin kývýlcýmýný düþürdüðü, içerideki bir yangýný söndürmek gibi.
Eðer bana inanmýyorsanýz bir daha göz kapaklarýnýzýn alev alev yandýðý, boðazýnýza bir þeylerin düðümlendiði, burnunuzun direðinin sýzladýðý zamanlarda dikkat edin bakalým gözyaþlarýnýzýn istikameti neresi?

En zor olaný da bu benim için..

Aðlamak zayýflýk deðildir. Aðlamanýz gereken anlarda sýkmayýn artýk yumruklarýnýzý, týrnaklarýnýzý batýrmayýn avuçlarýnýza, boðazýnýzdaki düðümleri yutkunarak gidermeye çalýþmayýn ve kaçýrmayýn buðulanan gözlerinizi baþkalarýndan. Býrakýn da süzüleyim yanaklarýnýzdan aþaðýya usulca..

Bir damla gözyaþýyým ben, evin istenmeyen ferdi deðil sizin bir parçanýzým...
ALINTI

Gönderen: 31.05.2009 - 00:25
Bu Mesaji Bildir   Muhtazaf üyenin diger mesajlarini ara Muhtazaf üyenin Profiline bak Muhtazaf üyeye özel mesaj gönder Muhtazaf üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
gecelerin_yargici su an offline gecelerin_yargici  
saolasin
8 Mesaj
emegine saglik arkadasim
Gönderen: 31.05.2009 - 01:32
Bu Mesaji Bildir   gecelerin_yargici üyenin diger mesajlarini ara gecelerin_yargici üyenin Profiline bak gecelerin_yargici üyeye özel mesaj gönder gecelerin_yargici üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
sevdaa1 su an offline sevdaa1  
1090 Mesaj -
çok güzel Elinize Saglik Te$ekkürler abim
Gönderen: 31.05.2009 - 18:35
Bu Mesaji Bildir   sevdaa1 üyenin diger mesajlarini ara sevdaa1 üyenin Profiline bak sevdaa1 üyeye özel mesaj gönder sevdaa1 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  
Moderator

4254 Mesaj -
RABBiM Sizdende RAZI Olsun
Gönderen: 31.05.2009 - 21:57
Bu Mesaji Bildir   Muhtazaf üyenin diger mesajlarini ara Muhtazaf üyenin Profiline bak Muhtazaf üyeye özel mesaj gönder Muhtazaf üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
rahil su an offline rahil  
RE: Bir damla gözyaşıyım ben..
1191 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý Muhtazaf

Aslýnda aðlayabilmek büyük bir nimettir ama siz utanýrsýnýz. Ne zaman süzülsem gözpýnarlarýnýzdan aþaðýya doðru, bir telaþtýr alýr sizi. Hemen baþýnýzý baþka yöne çevirir ve silersiniz beni ucuz bir kâðýt mendile. Bir anlasanýz ki aðlamak taþ kalpli olmadýðýnýzý gösteriyor. Hâla insan olduðunuzu, hissettiðinizi, duygusuz olmadýðýnýzý..

Allah Razı Olsun Te$ekkürler
Gönderen: 04.06.2009 - 17:05
Bu Mesaji Bildir   rahil üyenin diger mesajlarini ara rahil üyenin Profiline bak rahil üyeye özel mesaj gönder rahil üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  
Moderator

4254 Mesaj -
sizdende kardesim
Gönderen: 05.06.2009 - 00:33
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 831 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
1732 üye ile 14.01.2023 - 16:03 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
hircin (32), ayazdabirciftyu.. (38), arif_unal (64), lyoonn (46), ergali595 (42), FatihCgdm (38), kirenli (56), *imam_hatipli* (33), Muhsin B. (36), sezer74 (50), recepguducu (50), kenan_kygn (68), tek_1 (44), ajanpenny (46), basketcikid (34), sigat37 (37), erzincani (45), yasemin_nl (36), yosun (40), toprak_67 (45), By_Digital (38), gur (36), MustafaGED&Yacu.. (60), ademyildiray (49), ibrahimdzn (37), muka2828 (44), hagere (39)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 1.08718 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.