fluvoxamine stromectol ivermektin fluvoxamine lopinavir ritonavir oxytrol pamelor pantozol parafon parexat pariet parlodel paronex paxil cr paxil penegra pentoxi pepcid pepcidine periactin persantine pharmaquine phenhydan phoslo pirocam pirosol pk merz plavix plendil pletal podomexef ponstel pradif prandin precose premarin prevacid priligy prilosec primacton primolut n primolut nor principen prinil probalan prodafem

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » MAKALELER » Şimdi seçim vakti, dünya ile ahiret arasında fark var

önceki konu   diğer konu
1 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Şimdi seçim vakti, dünya ile ahiret arasında fark var
211 Mesaj -

Buyrun okuyun, kolay gelsin:
Þimdi seçim vakti, dünya ile ahiret arasýnda fark var - Ýlyas Uçar - Ebû Rudeyha - Evvâh - Kiþisel Bilgi Sitesi

Hamd Alemlerin Rabbine, salât ve selam onun elçisi biricik Efendimiz (s.a.v.) üstüne olsun.
Rahman ve Rahîm olan Allah'ýn adýyla...

Ey gönül dostlarým, kutlu yolun kadîm yoldaþlarým malumunuz olduðu üzere ülkemizin dört bir tarafýnda bir karnaval var, karnaval ki hem de ne karnaval...
Bu kadar ülkesini, milletini, vatandaþýný seven liderlerin!!! olduðunu görmek gözlerimi yaþartýyor! Her sabah megafon seslerinden gelen o güzel naðmelerle! uyanmak ne kadar da tarifi imkansýz bir mutluluk!!! Sûr'un sesini duysam bu kadar etkilenmem herhalde!

Aðaçlardan aðaçlara, duvarlardan duvarlara nur cemallerine bakmaya doyamadýðýmýz ne kadar da çok gönül elçimiz varmýþ, bugüne kadar onlarla tanýþma þerefine nail olamamak ne kadar da büyük bir kayýpmýþ, sanki biz bir kýþ uykusunda idik de bize baharlar getirdiler, gözümüz gönlümüz açýldý gerçekten. O yüzden bize yaþatmýþ olduklarý bu muazzam güzelliklerden dolayý hepsine müteþekkir olduðumu ifade etmeden geçemeyeceðim!!! Yalnýz benim de ufacýk bir hatýrlatmam olacak haddim olmayarak belki bu yazdýklarýmý okuma fýrsatý bulamayacaklar ama onlarýn temsil edeceði siz deðerli kardeþlerimin okumasý da benim açýmdan önemli. Kim, neye, nasýl oy vereceðinizi bir kere daha düþünme noktasýnda belki birþeyler anlatabilir bu hadise sizlere. Aslýnda siyaseti de siyasileri de sevmiyorum ama yazma duygularýma da engel olamýyorum, o yüzden þimdiden affola. Mevla bizlere acýsýn, hatalarýmýzý affeylesin, zulme ortak olmaktan, zalime destek olmaktan hepimizi muhafaza buyursun. Gelelim bu yazýyý yazmama sebep olan olaya, bundan sonrasýnda gayrý bize laf düþmez, buyrun hep beraber okuyalým:

Ömer b. Abdülaziz'in (r.a) eþi Fatýma anlatýyor. (Ömer b. Abdülaziz'i her müslüman biliyordur sanýrým yazýnýn uzamayacaðýný bilsem onun hakkýnda da birþeyler yazardým ama kelimeler yetmez, ben de üstesinden gelemem zaten onu anlatmaya o yüzden kýsaca þöyle diyelim, Hz. Ömerin (r.a) torunu ve 5. büyük halife.)

Eþi Fatýma diyor ki:

"Onun odasýna girdiðimde çoðu zaman onu seccadesinin üzerine kapanmýþ aðlerken görüyordum. Bir keresinde niçin aðladýðýný sordum, þöyle dedi:

"Ben Muhammed sav ümmetinin devlet baþkanlýðý gibi sorumululuk isteyen bir görevde bulunuyorum. Bu ümmet arasýnda aç-susuz, parasýz pulsuz, hasta, yoksul, zulme uðrayan, haklý ya da haksýz zindanda olan var. Zayýfý var ihtiyarý var. Biliyorum ki Allah hesap gününde bunlarýn hesabýný soracak. Allah Rasulü sav ümmetinin iþerini nasýl idare ettiðimi soracak. Ýþte korkum o ki, bu dava aleyhime sonuçlanýr. Buna üzülüyor ve buna aðlýyorum. (Ýbn Kesîr, el-Bidâye, IX, s. 209)

Evet, þimdi seçim vakti ahireti mi seçeceðiz, dünyaya mý? Karar sizin hiç bilenler ile bilmeyenler bir olur mu? Hiç kendimizi boþa kandýrmayalým muhakkak ki Mevla herþeyi en iyi bilen ve en iyi görendir, hüküm verenlerin en iyisi O'dur. Deðerli vaktinizi aldýðým için haklarýnýzý helal etmenizi istirham ediyor ve cümlelerime son noktayý koyuyorum.

Ýlyas Uçar - Ebû Rudeyha - Evvâh
15.03.2009 - 17:31

Gönderen: 15.03.2009 - 18:24
Bu Mesaji Bildir   rudeyha üyenin diger mesajlarini ara rudeyha üyenin Profiline bak rudeyha üyeye özel mesaj gönder rudeyha üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 544 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
ayhan demirhan (42), milli (55), Faruk85 (39), buyukdere (50), akgulhassan (56), resulkol (42), aldirma_reis (45), cengiz__11 (45), musabbinumeyr (46), _rAbia_ (35), HACIBUBA (38), ergunoynamaz (67), emisya (43), cavittacir (47), arslanmurat1 (46), Ben_Neyim (45), hatipoglu (45), PinarKecik (46), Ugur_K (44), hami_74 (37), ust_mimar (41), Muhlise (43), lifos (49), osmanli (41), @tuba@ (39), oguzada (47), tolga67 (49), zoris (45), aydinhasan (45), ilkay turan (53), Muhammedbilal (35), burhann1 (41), esmafeyzaunal (43), havzanur (36)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.56785 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.