dexamethasone kaletra colchicine generique colchicine generique luvox seretide inhaler seretide rotacaps seretide serevent serocryptin seromycin serophene seropram seroquel servambutol servanolol servicillin serviclofen servispor servitet silagra sildalis sildenafil silvitra simcora simvasine simvast sinemet cr sinemet sinequan singulair sirdalud skinoren smap sortis spersanicol spiroctan sporanox starlix stocrin strattera stromectol suhagra force suhagra sumycin super avana

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » HADİS / SÜNNET » günün duası

önceki konu   diğer konu
17 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
günün duası
1090 Mesaj -
Ey gökleri yýldýzlarýyla, zemini üzerindekilerle ve bütün kâinâtý îcâd-ý bedîasýyla,

yani sanat harikasý halinde halk eyleyen yüce Rabbim!

Ey insanlarý kendisinde hiç þüphe olmayan günde toplayacak olan!

Kendisine yönelen elleri boþ çevirmeyecek kadar gufrân sahibi Allah'ým!

Kudsî hadisinde buyurdun:
"Ben kulumun zanný üzereyim." Seni Rahîm ve Gafûr biliyoruz.

Rahman, Rahîm ve Gufrân ism-i þeriflerini üzerimizde tecellî eyle!
Ýlâhî! Nasýl gizlenirsin ki, zâhirsin.

Nasýl kaybolursun ki, hâzýrsýn. Sana nasýl isyan edilebilir ki, Kâdirsin, Subhânsýn.
Allah'ým, biz Sana, kendini senâ ettiðin gibi senâ edemeyiz.

Bizi bu konuda hayrette býrakman, Sana ettiðimiz senâ cümlesindendir.
Allah'ým, Sana olan hayretimizi arttýr! Senden olan nasîbimizi bol eyle!
Ýlâhî, ne kadar ibâdet etseler de, âbidler Sana lâyýkýyla ibâdet edemediler.

Ne derecede bilseler de ârifler, Seni bilemediler. Ne kadar tevhîd etseler de muvahhidler,

Seni þânýna lâyýk bir þekilde tevhîd edemediler.

Ne kadar vasfetseler de, vasfedenler Seni Sana yaraþýr sûrette tavsîf edemediler.

Zîrâ var edilen, kendini var edenin künhünü nasýl idrâk edebilir?
Allah'ým! Biz âciziz, Sana hakkýyla kulluk edemeyiz.
Allah'ým! Biz Sana teslim olduk, Sana inandýk, Sana yöneldik, Sana tevekkül ettik, sýðýndýk!
Rabbim! Gerçekten bize indireceðin her hayra muhtâcýz! Ýcâbet edici Sensin.

Nitekim Sen her þeye kâdirsin.
Onun için ancak Sana kulluk eder, ancak senden yardým isteriz.

Ya Rab! Senden baþkasýna kulluk etmekten, Senden baþkasýný Senden fazla sevmekten,

yine Sana sýðýnýrýz.
Allah'ým! Duâlarýmýzý, âlemin her tarafýndaki Müslümanlarýn duâsýyla tamamlayýp kabul et!
Ey her þeyi bir anda görebilen Allah'ým!

Kapkara gecede, kapkara taþýn üzerinde yürüyen kapkara karýncayý gören Sensin!

O karýncanýn izinden daha gizli olan her türlü þirk ve günahtan Sana sýðýnýrýz!
Allâh'ým! Bizi, bir ân bile olsa nefsimizle baþ baþa býrakma!

Her ânýný Senin rýzâna uygun olarak geçiren, her adýmýný nefsi için deðil,

Senin rýzân için atan kullarýndan eyle!

Âmîn... Âmîn... Âmîn...
Gönderen: 26.02.2009 - 15:47
Bu Mesaji Bildir   sevdaa1 üyenin diger mesajlarini ara sevdaa1 üyenin Profiline bak sevdaa1 üyeye özel mesaj gönder sevdaa1 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
sevdaa1 su an offline sevdaa1  
1090 Mesaj -
dualar vardýr, gönlünden geçeni hakka ulaþtýrýr.anýnda bir cevap bulursun. dualar var aðýzdan çýkar gönle hitap etmez. þayet bizler çok dua ediyor da istediklerimize neden kavuþamýyoruz. samimiyet mi yok yoksa sadece dilde kalýp gönüle dayanmýyor mu. ya rabbi affet senden razý olmayacaðýn bir þey istediysek. ve bizi senin razý olduðun iþleri yapmamýza vesile eyle.....amin
Gönderen: 27.02.2009 - 15:58
Bu Mesaji Bildir   sevdaa1 üyenin diger mesajlarini ara sevdaa1 üyenin Profiline bak sevdaa1 üyeye özel mesaj gönder sevdaa1 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
halk yolcusu su an offline halk yolcusu  
1504 Mesaj -
sevinçli amin
Gönderen: 27.02.2009 - 20:00
Bu Mesaji Bildir   halk yolcusu üyenin diger mesajlarini ara halk yolcusu üyenin Profiline bak halk yolcusu üyeye özel mesaj gönder halk yolcusu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
1090 Mesaj -
Allah'ýn Ýsm-i celîli sayesinde ne semâda, ne de yeryüzünde hiç bir þey zarar veremez. O her þeyi iþiten, her þeyi hakkýyle bilendir. Yalnýz O'na sýðýnýr yalnýz O'ndan yardým dileriz.

'Allah’ým, Muhammed ve âline salat eyle ve beni günahlardan koru; itaatine muvaffak kýl; (sana doðru) güzel bir dönüþü bana nasip eyle; tövbeyle beni temizle; saðlýkla iþlerimi düzene koy; rahmetinin azatlýsý kýl;

amin

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son sevdaa1 tarafından, 03.03.2009 - 16:08 tarihinde.
Gönderen: 03.03.2009 - 16:06
1090 Mesaj -
Ya Rabbi! Farkýna vararak-varmayarak, gizli-açýk, bilerek bilmeyerek iþlediðim bütün günahlarýmý baðýþla! amin

Hz.Muhammed Mustafa (S.A.V)
Gönderen: 05.03.2009 - 22:47
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  
Moderator

4254 Mesaj -
Hz. Adem: Hz. Adem ve Havva dünyaya gönderilince hatalarýndan dolayý çok gözyaþý dökerek “ Ey Rabbimiz biz nefsimize zulmettik eðer bizi baðýþlamaz ve merhamet etmezsen þüphesiz hüsrana düþenlerden oluruz. (A’raf 7/23)
Hz. Nuh: Hz. Nuh’a uzun zaman zarfýnda pek az kiþi tabi olmasý karþýsýnda “Ya Rabbi maðlup düþtüm bana yardým et “diyerek Allah’a yalvarýr.(Kamer sh.10). Hz. Nuh’a gemiye yerleþtiklerinde þöyle dua etmesi emredilir.”Bizi zalim kavminden kurtaran Allah’a hamdolsun. Ya rabbi beni bereketli bir yere indir. Sen hayrul Muzazilinsin.(Mü’minun 23/28-29).Zalimlerin helakýndan sonra Hz. Nuh “Ya Rabbi! þüphesiz (boðulmuþ olan) oðlumda ailemdendir. Senin vaadin ise elbette haktýr sen hakimler hakimisin.
Hz. Ýbrahim: Hz. Ýbrahim “Ya Rabbi bana hikmet ver ve beni salih kullarýndan ilhak et. Sonra gelenler içinde bana lisaný sýdk (hayýrla anýlmak) nasib et. Beni; daim cennetinin varislerinden kýl. Babamý da baðýþla .Çünkü o sapýtanlardandýr. Ýnsanlarýn diriltilecekleri günde beni mahcup etme. Öyle bir gün ki o günde ne mal bir fayda verir ne de oðullar. Ancak kim selim bir kalple Allah’ýn huzuruna gelse (o kurtulur). Þuara (26/83-89)
Hz. Lut: Hz. Lut ‘un kavmi günahda ýsrar edince “Ya Rabbi beni ve ehlimi onlarýn yaptýklarýndan kurtar. Þuara 26/169.Ve kavmi azabý getir de görelim deyince; Ya Rabbi bozguncu kavme karþý bana yardým et.”dedi. Ankebut(29/30)
Hz. Eyyub: Ya Rabbi zarar bana dokundu ve sen Erhamer’rahiminsin (Enbiya 21/83) Kuran’daki diðer bir dua da” Ya Rabbi þeytan beni zorluk ve azaba uðrattý.(sad 38/41).
Hz. Yusuf: Hz. Yusuf zindana atýlmak veya Züleyha’nýn dediðini yapmakla karþý karþýya kalýnca “Ya Rabbi; zindan benim için onlarýn davet ettiðinden daha sevimlidir. Eðer bu kadýnlarýn hilesini benden çevirmezsen onlara meyleder ve cahillerden olurum.(Yusuf 12/33).Hz. Yusuf rüya misal dünya saltanatýna bedel gerçek saadetin olduðu beka alemini ister. Ve Ya Rabbi: bana saltanatla bir nasip verdin ve rüya tabirini öðrettin. Ey gökleri ve yeri yaratan; sen dünya ve ahirette benim velimsin. Beni müslüman olarak vefat ettir ve salihlere ilhak eyle.(Yusuf 12/101)
Hz. Þuayb: Bu peygamberin kavmi ona tabi olanlarý tehdit edip derler: “Ya bizim yolumuza dönersin ya da sizi bu beldeden çýkaracaðýz”. Hz. Þuayb þöyle dua eder: “Ya Rabbena bizim ile kavmimiz arasýný hak ile aç sen hayrul fatihinsin.” (Araf 7/89)
Hz. Musa: Cenab-ý Hakk Musa (a. s)’a firavuna gidip tebliðde bulunmasýný Beni Ýsrail’i kurtarmasýný ister. Orada Hz. Musa þu meþhur duasýný yapar: “Ya Rabbi kalbime inþirah ver iþimi kolaylaþtýr dilimdeki düðümü aç ta ki sözlerimi anlasýnlar. Bana ehlimden kardeþim Harun’u yardýmcý kýl onunla sýrtýmý kuvvetlendir. Onu iþimde bana ortak kýl. Ta ki sana çokça tesbih edelim ve seni çokça analým. Þüphesiz sen bizi görmektesin.
Hz. Süleyman: “Ya Rabbi beni baðýþla ve benden sonra kimseye nasip olmayacak bir saltanat ver. Þüphesiz sen Vehhab’sýn .(Sad 38/35)
Hz. Süleyman’ýn diðer duasý: “Ya Rabbi bana anneme ve babama ihsan ettiðin nimetine þükretmemi ve razý olacaðýn ameller yapmamý nasip et rahmetinle beni salih kullarýn arasýna kat.(Neml 27/19)
Hz. Yunus: Bu yüce Nebi balýðýn karnýnda þöyle yalvarýr: “Ya Rabbi senden baþka ilah yoktur. Seni tenzih ederim muhakkak ben zalimlerden olurum .(Enbiya 21/87)
Hz. Zekeriyya: “Ya Rabbi; kemiðim zayýflayýp gevþediði baþ bembeyaz alev gibi tutuþtu sana dua etmekle de Ey Rabbim hiç bir zaman mahrum olmadým Ya Rabbi gerçekten ben arkamdan yerime geçecekler hususunda korkmaktayým karým da kýsýr onun için bana yardýmcý ihsan buyur; bana varis olsun Yakup ailesine varis olsun ve onu ey Rabbim rýzana kavuþtur.(Meryem 19/ 4-6)
Hz. Ýsa: Havarilerin gökten sofra istemelerine karþý Hz. Mesih þöyle dua eder; “Ya Rabbena bize semadan evvelimiz ve ahirimiz için bir bayram ve senden mucize olarak bir sofra indir. Bizi rýzýklandýr Sen hayru-r razýkýnsýn.(Maide 5/114)
Hz. Muhammed: Kur’an-ý Kerim de Peygamberimiz(s. a. v)’in ve pek çok dualarý zikredilmiþtir. Bu dualarýn hemen hepsi -kul- yani “deki” ifadesi ile baþlamaktadýr.
“-De ki: Ey mülkün sahibi olan Allah’ým dilediðine mülk verir dilediðinden çeker alýrsýn dilediðini aziz eder dilediðin zelil kýlarsýn. Bütün hayýr senin elindedir. Çünkü sen her þeye kadirsin geceyi gündüze sokar gündüzü geceye dahil edersin ölüden diri diriden ölü çýkarýrsýn ve dilediðine hesapsýz rýzýk verirsin.” (Al-I Ýmran 3/26-27)
-Bir iþ veya yere sýdk ile girmek ve çýkmak için de ki; “Ya Rabbi sýdk ile beni girdir ve sýdk ile beni çýkar. Katýndan yardýma bir kuvvet ihsan buyur.” (Ýsra 17/80)
Gönderen: 15.03.2009 - 16:05
Bu Mesaji Bildir   Muhtazaf üyenin diger mesajlarini ara Muhtazaf üyenin Profiline bak Muhtazaf üyeye özel mesaj gönder Muhtazaf üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
1090 Mesaj -
Elinize Saglik

abi

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son sevdaa1 tarafından, 15.03.2009 - 16:33 tarihinde.
Gönderen: 15.03.2009 - 16:33
1090 Mesaj -

Nefret olan yere sevgi,
Yaralanma olan yere affedicilik,
Ümitsizlik olan yere ümit,
Karanlýk olan yere aydýnlýk,
Üzüntü olan yere sevinç götürmeyi
Bize lütfet ya Rabbi.
Amin

Gönderen: 16.03.2009 - 16:39
KUTAY_ su an offline KUTAY_  
335 Mesaj -
Amin

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son KUTAY_ tarafından, 17.03.2009 - 06:49 tarihinde.
Gönderen: 17.03.2009 - 06:49
Bu Mesaji Bildir   KUTAY_ üyenin diger mesajlarini ara KUTAY_ üyenin Profiline bak KUTAY_ üyeye özel mesaj gönder KUTAY_ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Moderator

4254 Mesaj -
Nefret olan yere sevgi,
Yaralanma olan yere affedicilik,
Ümitsizlik olan yere ümit,
Karanlýk olan yere aydýnlýk,
Üzüntü olan yere sevinç götürmeyi
Bize lütfet ya Rabbi.
Amin.
Gönderen: 17.03.2009 - 17:21
Bu Mesaji Bildir   Muhtazaf üyenin diger mesajlarini ara Muhtazaf üyenin Profiline bak Muhtazaf üyeye özel mesaj gönder Muhtazaf üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
1090 Mesaj -

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son sevdaa1 tarafından, 19.03.2009 - 18:06 tarihinde.
Gönderen: 19.03.2009 - 18:06
Moderator

4254 Mesaj -

Ey Allah'ým!
Ancak sana kulluk ederiz ve yalnýz senden medet umarýz.
Bize doðru yolu göster.
Kendilerine lütuf ve ikramda bulundugun kimselerin yoluna
Gazaba uðramýþlarin ve sapmýþlarin yoluna deðil.
Ey Rabbimiz!
Bizi sana boyun eðenlerden kýl,neslimizdende sana itaat eden bir ümmet çýkar.
bize ibadet usullerimizi göster.tevbemizi kabul et.
Zira tevbeleri çokca kabul eden,çok merhametli olan ancak sensin.
Ey Rabbimiz!
Bizi doðru yola ilettikten sonra,kalplerimizi eðriltme.
Bize tarafýndan rahmet baðýþla,lütfu en bol olan sensin.
Ey Rabbimiz!
Ýndirdiðine inandýk ve Peygamberine uyduk,þimdi bizi þahidlerden yaz.(birliðini ve Peygamberlerini tasdik eden)
Ey Allah'ým!
Unutursak veya hataya düþersek bizi sorumlu tutma.
Ey Rabbimiz!
Affýna sýðýndýk!Dönüþ sanadýr.
Ey Rabbimiz!
Bizden öncekiler yüklediðin gibi bize de aðýr bir yük yükleme.
Ey Rabbimiz!
Bize gücümüzün yetmediði iþler de yükleme!
Bizi affet!
Bizi Baðýþla!
Bize acý!
Sen bizim Mevlamýzsýn.Kafirler topluluðuna karþý bize yardým et!
Ey Rabbimiz!
iman ettik;Bizim günahlarýmýzý baðýþla,bizi ateþ azabýndan koru!
Ey Rabbimiz!
Günahlarýmýzý ve içimizdeki taþkýnlýðýmýzý baðýþla;Ayaklarýmýzý yolunda sabit kil;Kafirler topluluðuna karþý bizi muzaffer kýl!
Ey Allah'ým!
Amellerin hesap olunacaðý gün beni,ana-babamý ve mü'minleri baðýþla!
Ey Rabbimiz!
Cehennem azabýný üzerimizden sav.
Ey Rabbim!
Beni ve soyumdan gelecekleri namazý devamlý kýlanlardan eyle;
Ey Rabbimiz!
Duamý kabul et!
Ey Rabbim!
Bana ve ana-babama verdiðin nimete þükretmemi ve razý olacaðýn yararlý iþ yapmamý temin et.
Benim için de zürriyetim için de iyiliði devam ettir.
Ben sana döndüm.
Ve
Elbette ki ben Müslümanlardaným.
Ey Allah'ým!
Bize,Peygamberlerin vasýtasýyla vaadettiklerini de ikram et ve kýyamet gününde bizi rezil-rüsvay etme;Süphesiz sen vaadinden caymazsýn!
insanlarýn dirilecekleri gün,beni mahçup etme.
o gün ne mal fayda verir,ne de evlat.
Ey Rabbimiz!
Bize dünyada iyilik ver,ahirette de iyilik ver.Bizi Cehennem azabýndan koru!
Allah'ým!
Sen,gökleri ve yeri boþuna yaratmadýn.Seni tesbih ederiz.Bizi cehennem azabýndan koru!
Ey Rabbimiz!
Doðrusu sen kimi cehenneme koyarsan,artýk onu rusvay etmiþsindir.Zalimlerin hiç yardýmcýlarý yoktur.
Ey Rabbim!
Bana hikmet ver ve beni iyiler arasýna kat.
Ey Rabbimiz!
Bizi inkar edenler icin deneme konusu kýlma,
Bizi,baðýþla!
Yegane galip ve hikmet sahibi,ancak sensin....
Allah'ým!
Ben senden hidayet,takva,iffet ve servet niyaz ederim.
Allah'ým!
Hatalarýmý,cehaletimi,yaptýðým þeylerdeki aþýrýlýklarý ve benden daha iyi bildiðin günahlarýmý affet.
Allah'ým!
Ciddi olarak,þaka olarak,kasten ve hataen yaptýðým günahlarý affet.Bunlarýn hepsi bende var
Allah'ým!
Yaptýðým ve yapacaðým,açýða vurduðum ve gizlediðim ve benden daha iyi bildiðin günahlarýmý affet.Her þeyi yaptýranda,yaptýracak olanda sensin.Sen her þeye kadirsin.
Allah'ým!
iþlerimde beni günahtan koruyan dinimi benim icin faydalý kýl.Geçimimi temin ettiðim dünyayý bana hayýrlý kýl.Son duraðým olan ahiretimi de hayýrlý kýl.Hayýr yaptýðým müddetçe ömrümü uzat.Kötülüklerden alýkoymak için de ruhumu al.
Allah'ým!
Senin rýzan için Müslüman oldum.Sana inandým Sana güvenip itaat ettim.Sana yöneldim.Senin icin baþkalarýna düþman oldum.
Allah'ým!
Beni sapýtmadan izzetine sýðýnýrým.Senden baþka ilah yoktur.Sen ebedi hayat ile HAY'sýn.
Cinler ve insanlar ölürler.Ey kalpleri delaletten hidayete çeviren beni Din'inden ayýrma.
Allah'ým!
Vücuduma sýhhat ve afiyet ver.Gözlerime sihhat ve afiyet ver.Ve bunu benden sonrakiler de de devam ettir.Senden baþka ilah yoktur.Sen Halim'sin,Kerim'sin.Arþ'ýn sahibi yüce Allah'ý tenzih ederim.Alemlerin Rabbi Allah'a hamd olsun.
Rabb'im bana yardýmcý ol.Düþmanlarýma yardýmcý olma.Bana yardým et,düsmanlarýma etme.Düsmanlarýmý þaýþrt,beni þaþýrtma.Bana hidayet et Hidayeti kolaylaþtýr.Bana isyan edene karþý bana yardým et.
Rabb'im! Rabb'im!
Beni sana þükreden,Seni anan,Sen'den korkan,Sana itaat eden ve sana yönelen kullarýndan eyle.Tevbemi kabul et.Günahlarýmý affet.Dua'larýmý kabul et.iman ve islam-ý sabit kil,kalbime hidayet et,dilime doðruyu konuþtur,kalbimdeki kinleri söküp at.
Allah'ým!
Sen'den Rahmetine ve maðfiretine vesile olan amelleri,bütün günahlardan uzak olmayý,bol bol iyilik yapmayý,Cehennem'den kurtulup,Cennet'e kavuþmayý isteriz.
Allah'ým!
Yaptýðýmýz zulum ve günahlarý,þaka,ciddi ve kasten iþlediðimiz kusurlarý affet.Bunlarýn hepsi bizde var.
Allah'ým!
Beni en güzel þekilde yarattýn,Ahlakýmý da güzelleþtir.
Allah'ým!
Bana iyi ameller yaptýr,kötülüklerden vaz geçir,fakirleri ve düþkünleri sevdir,tevbelerimi kabul et.
Allah'ým!
ihtiyarlýðýmda,ömrümün sonunda bana,bol bol rýzýk ihsan et.
Allah'ým!
Borç yükünden ve düþmanlarýn hakimiyetinden sana sýðýnýrýz.
Allah'ým!
Verdiðin nimetlerin yok olmasýndan,lütfettiðin afiyetlerin kaybolmasýndan,beklenmedik afetlerden ve bütün gazablarýndan sana sýðýnýrým.
Allah'ým!
Alaca illetinden,delilikten,cüzzamdan ve tehlikeli hastalýklardan sana sýðýnýrým.
Allah'ým!
Kötü günden,kötü geceden,kötü zamandan,kötü arkadaþtan,mahalledeki kötü komþudan sana sýðýnýrým.
Sen'den baþka ilah olmadýðý,yedi kat göklerin sahibi ve Yüce Arþ'ýn sahibi olduðun icin senden istiyorum. Sen her þeye kadirsin..
Allah'ým!
Kur'an dan okuduðumuz her bir cüz karþýlýðýnda bize mükafaat ve her bir harf karþýlýðýnda manevi bir tad ver.
Allah'ým!

Yakarisim Sanadir Ey Rabbim!
Gecelerden sabahalara, karanliklardan güneslere dogru açilan yüreklerimizin perde araliklarindan süzülen nur katreleriyle geldim kapina!
Biliyorum, güllerden gecer sana giden yollarI Yakarislarla, dualarla, tahiyyatlarla bezenir.
Ey rahmetiyle kalpleri evirip çeviren, Sana kalbimi getirdim.
Ey kalpleri nuruyla sarip oksayan! Onulmaz yaralarla kan-revan kalbim avuçlarimda, kapina geldim.
"Selam olsun ömür seccadesini gönül dergahina serenlere" diyebilmeyi ne çok isterdim, ama biliyorum ne yüzüm var nede hakkim.
Ögrendim ki dua, asigin masuguna bir haber salmasidir; gözyaslariyla yazilmis bir mektubu. Ve bir bekleyistir, istiyakla, korkuyla, ümitle bekleyis.
Iste, zaman her saniyesini balyozlamaktayken ömrün, verilmemis hesaplarin korkusuyla, titreyen yüreklerimizin bir lahsa umut adina geldik kapina Ah gelebildik mi, bir haber var mi affina dair?
Acziyeimi alarak koynuma, bir dervis hirkasiyla, sevgili Eyyüb'unün sabrini yüklenerek gelebilmek isterdim kapina!
Meryem örtülerimle örtünebileseydim Tur Dagindaki o ses bir yanki bulabilseydi ruhumda insanligim adina. Önünde bütün ruhumla secde edebilseydim.
Yeri gögü bagrina basan Ey Rabbim!
Ey gökyüzünü kudretiyle sürmeleyen!
Rahmetini serp taslasan gönüllere Ey Rabbim!
Sanadir münacatim, yalniz Sana olsun askim lutfeyle!
Bir avuç ates böcegi uçuver ne olur zifiri yüreklerimize. Kararan günlerimize, gecelerimize Ve ne olursan ol gel diyen asiklarin hürmetine, ne olur affeyle!
Seni aradim durdum gönüllerin yalnizliginda çöllerinin, menzilsiz yollarinda ve bir katre rahmetine muhtaç topraginda. Ah perde, ah sah damarim! Sefkatinin gölgesine siginiyorum Ya Rabbim!
Hiçligin zerresinden kavrulmaya can attigim demdir. Vedudsun Iltifatina muhtaciz Ya Rabbim! Tenezzül buyur kulununu münacatina.
Dua dua acilirmis Sana giden kapilar. Hüzünlü bir sonbahar günü kapinda yalvarmaya geldim. Senden korkum nar degil, kaybetme korkusudur. Dostu, en sevgiliyi, sila-i rahimi, canani, canda kaybetme korkusu! Umudumsa rizan: iIlahi ente maksudi..
Yüreklerimiz ezik Ya Rabbim! Yüzümüz yerde. Kaldirip basimizi sonsuzluga bakmaya yüzümüz yok! Layik olamadik. Pismanligin dehlizlerinde boguluyorken aglayamadik, derinden sessizce Zayif irademizle, alaca karanlik yüreklerimizle bir damla gözyasi getirebilseydik yürekten, ihlas adina. Biliyorum pismanliklara delil kabul ederdin
Yüregin zayif noktalarinda mahkum oldum nefsimize. Ya Rabbim! Çikar kelepçelerini o aleyhillanenin Çikar ne olur, dostlarinin hatirina.
Azad et Ya Rabbim! Süphlerin oyuncagi olmus aklin nezarethanesinden. Kutlu sevdanin gül kokusundan doya doya içir sinelerimize diri meyyitler gibi degil, sirat-i müstakim üzerinde günahlardan nurunla yikanmis olarak yürümeyi nasib eyle.
Sehirler, evler mezar oldu Ya Rabbim! Her evden ceset kokulari yükseliyor semaya. Bedenler degil ruhlar ölü. Bizi nurunla dirilmeyi nasib eyle.
Biz sanemler insa ettik yüreklerimizde göktelenler boyu. Biz yeryüzü tanrilarinin etegini öptük. Diz boyu battik çirkefine alemin. Sahte dostlari, riyakar asklari çarparak yüzüne insanligin, Sana kosmayi nasib eyle.
Tevbe kapilarinin ardina degin açildigi ve meleklerin kanatlariyla yeryüzüne kapandigi günlerin rahmetinde yüzmekteyken edeb askini gönüllerimize nakset.
Iste can pazarinda canimizi satmaktayiz, bir iltifatin ugruna.
Gülistaninda renksiz, kokusuz bir yaprak olmayi çok görme.
Yüce kapinda kitmir olanlardan eyle.
Elimizden, yüreklerimizden katran rengi günahlar dökülüyor.
Dualari semadan çevrilmeyenler adina, geceleri nurlariyla sabahlara çevirenler adina, samimiyeti nakis nakis ömür gergefine isleyenler adina, tevbe ediyor, af diliyoruz dualarimizla
Ya Rabbim!.. Ben pismanim!.. Ben pismanim!..
A. Refik

Gönderen: 20.03.2009 - 00:15
1090 Mesaj -

Gönderen: 22.03.2009 - 17:36
1090 Mesaj -
Allah'ým hatâlarýmý kar ve dolu suyu ile yýka. Beyaz bir elbiseyi temizlediðin gibi kalbimi de hatalardan temizle. Benimle hatalarýmýn arasýný, maþrýkla maðribin arasýný uzak kýldýðýn gibi uzak kýl Aminn
Gönderen: 31.03.2009 - 16:20
1090 Mesaj -
Mevlam!
Seni hakkýyla sevmeyi bizede öðret.
Seni sevmede bizlere sabýr-ý cemil ihsan eyle.
Senin sevdiklerini sevmeyi sevmediklerinide sevmemeyi öðret bize.
Senin sevgini bize furkan olarak ihsan buyur.
Seni gönülden gizlice zikretmeyi ve bu zikrimizde bizlere daim olmayý öðret çünkü bizim zikrimiz boðazýmýzdan aþaðý inmiyor.
Sana hakkýyla þükretmeyi bizede öðret çünkü þükürlerimiz boðazýmýzdan aþaðý inmiyor.

Mevlam!

Letaiflerimizi ebediyyen çalýþtýr.
Senin zikrinle gönlümüzü hoþnud eyle.
Zikri tevhidi bize öðret ve hayatýmýzý bununla anlamlandýr.
Ehli beytimizden müttakilere önder olan nesiller yarat.

Ey bizim Mevlamýz!

Ýlahi ente maksudi ve rýzake matlubi kelime-i tayyibesinin sýrrýna bizleri mazhar eyle.
Sevdiðin kullarýnla bizleri karþýlaþtýr ve onlarla hemhal eyle.
Bizlere doðruyu yalnýþtan ayýrt edebilecek aklý selim ihsan buyur.

Ey kullarýný rahmeti ile terbiye eden aziz Mürebbi olan Mevlamýz!

Zaman zaman bize suret-i haktan gözüken þeytandan ve onun ilham ettiði nefisten acýmana sýðýnýyoruz bizi koru.
Sen Allah cc ý seversen Allah cc seni sevmezmi sözünün esrarýna bizleri erdir.

Ey Mevlamýz!

Din-i Mübin-i Ýslam'a hizmet edenlere bizleride dahil eyle,sen bu kullarýnýna nice nice lutuflar veriyorsun.
Uykularýmýzý ibadet rüyalarýmýzý mubarek eyle.

Ey Mavlamýz!

Biliyoruz bizler çok hatalýyýz ve kusurumuz hadsizdir fakat sen þefkatlisin kullarýný affeder vede çok seversin.
"Her insan hata eder,hata edenlerin en hayýrlýsý tevbe edenlerdir" buyuruyor sevgili Peygamberimiz,bu hadis sýrrýnca piþmanlýklarýmýzý kabul eyle ve dularýmýza icabet et.
Tevbe yapýlmýþ olan kötülüðün arkasýndan gelen ve kalpte hissedilen piþmanlýktýr,ýzdýraptýr.Bizide hatasýný ve ýzdýrabýný kalbinde hissetmek suretiyle tevbe edenlerden eyle çünkü bu bir fazilettir.

Ey sevgisini çeþitli þekillerde ve suretlerde esma-ul hünasý ile kullarýna lutuf olarak gösteren ve veren her iþe Muktedir olan Mevlamýz!

Muhabbetine ermeden þu dar-ý dünyadan göçen bahtsýzlardan etme bizi nolur.
Nolur bizede sevgi hazinenden bahþeyle ki herþeyimiz ve her iþimiz sen ol vede nereye baksak seni görelim.

Ey Mevlamýz!

Ýþiten ve dualarý kabul eden sensin.
Sen dualarýmýzý ahsen olarak izzetli dergahýnda makbul eyle.

Amin.
Gönderen: 31.03.2009 - 16:21
peygamber duaları
1090 Mesaj -

PEYGAMBER DUALARI

Hz. Adem: Hz. Adem ve Havva dünyaya gönderilince hatalarýndan dolayý çok gözyaþý dökerek “ Ey Rabbimiz biz nefsimize zulmettik eðer bizi baðýþlamaz ve merhamet etmezsen þüphesiz hüsrana düþenlerden oluruz. (A’raf 7/23)
Hz. Nuh: Hz. Nuh’a uzun zaman zarfýnda pek az kiþi tabi olmasý karþýsýnda “Ya Rabbi maðlup düþtüm bana yardým et “diyerek Allah’a yalvarýr.(Kamer sh.10). Hz. Nuh’a gemiye yerleþtiklerinde þöyle dua etmesi emredilir.”Bizi zalim kavminden kurtaran Allah’a hamdolsun. Ya rabbi beni bereketli bir yere indir. Sen hayrul Muzazilinsin.(Mü’minun 23/28-29).Zalimlerin helakýndan sonra Hz. Nuh “Ya Rabbi! þüphesiz (boðulmuþ olan) oðlumda ailemdendir. Senin vaadin ise elbette haktýr sen hakimler hakimisin.
Hz. Ýbrahim: Hz. Ýbrahim “Ya Rabbi bana hikmet ver ve beni salih kullarýndan ilhak et. Sonra gelenler içinde bana lisaný sýdk (hayýrla anýlmak) nasib et. Beni; daim cennetinin varislerinden kýl. Babamý da baðýþla .Çünkü o sapýtanlardandýr. Ýnsanlarýn diriltilecekleri günde beni mahcup etme. Öyle bir gün ki o günde ne mal bir fayda verir ne de oðullar. Ancak kim selim bir kalple Allah’ýn huzuruna gelse (o kurtulur). Þuara (26/83-89)
Hz. Lut: Hz. Lut ‘un kavmi günahda ýsrar edince “Ya Rabbi beni ve ehlimi onlarýn yaptýklarýndan kurtar. Þuara 26/169.Ve kavmi azabý getir de görelim deyince; Ya Rabbi bozguncu kavme karþý bana yardým et.”dedi. Ankebut(29/30)
Hz. Eyyub: Ya Rabbi zarar bana dokundu ve sen Erhamer’rahiminsin (Enbiya 21/83) Kuran’daki diðer bir dua da” Ya Rabbi þeytan beni zorluk ve azaba uðrattý.(sad 38/41).
Hz. Yusuf: Hz. Yusuf zindana atýlmak veya Züleyha’nýn dediðini yapmakla karþý karþýya kalýnca “Ya Rabbi; zindan benim için onlarýn davet ettiðinden daha sevimlidir. Eðer bu kadýnlarýn hilesini benden çevirmezsen onlara meyleder ve cahillerden olurum.(Yusuf 12/33).Hz. Yusuf rüya misal dünya saltanatýna bedel gerçek saadetin olduðu beka alemini ister. Ve Ya Rabbi: bana saltanatla bir nasip verdin ve rüya tabirini öðrettin. Ey gökleri ve yeri yaratan; sen dünya ve ahirette benim velimsin. Beni müslüman olarak vefat ettir ve salihlere ilhak eyle.(Yusuf 12/101)
Hz. Þuayb: Bu peygamberin kavmi ona tabi olanlarý tehdit edip derler: “Ya bizim yolumuza dönersin ya da sizi bu beldeden çýkaracaðýz”. Hz. Þuayb þöyle dua eder: “Ya Rabbena bizim ile kavmimiz arasýný hak ile aç sen hayrul fatihinsin.” (Araf 7/89)
Hz. Musa: Cenab-ý Hakk Musa (a. s)’a firavuna gidip tebliðde bulunmasýný Beni Ýsrail’i kurtarmasýný ister. Orada Hz. Musa þu meþhur duasýný yapar: “Ya Rabbi kalbime inþirah ver iþimi kolaylaþtýr dilimdeki düðümü aç ta ki sözlerimi anlasýnlar. Bana ehlimden kardeþim Harun’u yardýmcý kýl onunla sýrtýmý kuvvetlendir. Onu iþimde bana ortak kýl. Ta ki sana çokça tesbih edelim ve seni çokça analým. Þüphesiz sen bizi görmektesin.
Hz. Süleyman: “Ya Rabbi beni baðýþla ve benden sonra kimseye nasip olmayacak bir saltanat ver. Þüphesiz sen Vehhab’sýn .(Sad 38/35)
Hz. Süleyman’ýn diðer duasý: “Ya Rabbi bana anneme ve babama ihsan ettiðin nimetine þükretmemi ve razý olacaðýn ameller yapmamý nasip et rahmetinle beni salih kullarýn arasýna kat.(Neml 27/19)
Hz. Yunus: Bu yüce Nebi balýðýn karnýnda þöyle yalvarýr: “Ya Rabbi senden baþka ilah yoktur. Seni tenzih ederim muhakkak ben zalimlerden olurum .(Enbiya 21/87)
Hz. Zekeriyya: “Ya Rabbi; kemiðim zayýflayýp gevþediði baþ bembeyaz alev gibi tutuþtu sana dua etmekle de Ey Rabbim hiç bir zaman mahrum olmadým Ya Rabbi gerçekten ben arkamdan yerime geçecekler hususunda korkmaktayým karým da kýsýr onun için bana yardýmcý ihsan buyur; bana varis olsun Yakup ailesine varis olsun ve onu ey Rabbim rýzana kavuþtur.(Meryem 19/ 4-6)
Hz. Ýsa: Havarilerin gökten sofra istemelerine karþý Hz. Mesih þöyle dua eder; “Ya Rabbena bize semadan evvelimiz ve ahirimiz için bir bayram ve senden mucize olarak bir sofra indir. Bizi rýzýklandýr Sen hayru-r razýkýnsýn.(Maide 5/114)
Hz. Muhammed: Kur’an-ý Kerim de Peygamberimiz(s. a. v)’in ve pek çok dualarý zikredilmiþtir. Bu dualarýn hemen hepsi -kul- yani “deki” ifadesi ile baþlamaktadýr.
“-De ki: Ey mülkün sahibi olan Allah’ým dilediðine mülk verir dilediðinden çeker alýrsýn dilediðini aziz eder dilediðin zelil kýlarsýn. Bütün hayýr senin elindedir. Çünkü sen her þeye kadirsin geceyi gündüze sokar gündüzü geceye dahil edersin ölüden diri diriden ölü çýkarýrsýn ve dilediðine hesapsýz rýzýk verirsin.” (Al-I Ýmran 3/26-27)
-Bir iþ veya yere sýdk ile girmek ve çýkmak için de ki; “Ya Rabbi sýdk ile beni girdir ve sýdk ile beni çýkar. Katýndan yardýma bir kuvvet ihsan buyur.” (Ýsra 17/80)

Gönderen: 23.04.2009 - 19:09
Hamravat su an offline Hamravat  
25 Mesaj -
Allah im bizi sev,
Gönderen: 23.04.2009 - 20:11
Bu Mesaji Bildir   Hamravat üyenin diger mesajlarini ara Hamravat üyenin Profiline bak Hamravat üyeye özel mesaj gönder Hamravat üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 529 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
osmanli1 (49), TRABZONLU_TS (43), murat__ (41), remzay56 (61), Mikayil Demir (44), sadoðlu (68), yigilcali (48), müzisyennnn (46), hakankara (55), mikail06 (53), seyfullah (36), erguen (53), @hmed (49), emre-70 (34), AY-NUR (41), yagmurumm (33), ihvankudret (35), KeTeNci (38), zahid1 (49), hamdim (37), intifada (53), samsun1983 (41), veysel.hoca (48), mikail34 (54), zincefr (60), batmazhalil (36), MaziDENbiri (52), sero (58), Natuvan (40), tuana~islam (38), xturkkizx (37), seros633 (47), m_zahid (43), karanfil58 (39), halimyusufoglu (49), minam (44), HATÝCE81 (43), s.emine (43), naci edin (78), Yaseminerdem (36), fatih1981 (43), bekir tek (38), seyyidtalha (52)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.60917 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.