hydroxychloroquine kaletra colchicine ivermektin ivermectine seretide inhaler seretide rotacaps seretide serevent serocryptin seromycin serophene seropram seroquel servambutol servanolol servicillin serviclofen servispor servitet silagra sildalis sildenafil silvitra simcora simvasine simvast sinemet cr sinemet sinequan singulair sirdalud skinoren smap sortis spersanicol spiroctan sporanox starlix stocrin strattera stromectol suhagra force suhagra sumycin super avana

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » ~~~ RaMaZaN-I ŞERiF ~~~ » Ramazan Ayına Ait Her Güne Özel Dua

önceki konu   diğer konu
3 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Ramazan Ayına Ait Her Güne Özel Dua
838 Mesaj -
Aþaðýdaki dualar büyük fazilet ve sevaplarla Ýbn-i Abbas kanalýyla Resulullah'tan (s.a.a) nakledilmiþtir.

1. Günün Duasý: "Allahummec'al siyamî fîhi siyam'es-saimîn ve giyamî fîhi giyam'el-gâimîn ve nebbihnî an nevmet'il-ðâfilîn ve heb lî curmî fîhi ya ilâh'el-âlemin ve'fu annî ya âfiyen an'il-mucrimîn."

Anlamý: Allah'ým! Bu günde tuttuðum orucu gerçek oruç tutanlarýn orucu gibi ve ibadetimi gerçek ibadet edenlerin ibadeti gibi kýl; bu günde beni gafillerin uykusundan uyandýr; suçumu bu günde baðýþla; ey alemlerin ilâhý! Affet beni, ey suçlarý affeden. Rabbim!

2. Günün Duasý:"Allahumme garribnî fîhi ilâ merzâtike ve cennibnî fîhi min sehatike ve negimatike ve veffignî fîhi li-girâeti âyâtike bi-rahmetike ya erhem'er-râhimîn."

Anlamý: Allahým! Bu günde beni kendi hoþnutluðuna yakýnlaþtýrýp, gazap ve azabýndan uzaklaþtýr. Bu günde ayetlerini okumaya beni muvaffak kýl; rahmetin hakkýna ey merhametlilerin en merhametlisi.

3. Günün Duasý: "Allahummerzugnî fîh'iz-zihne ve't-tenbîh ve bâidnî fîhi min'es-sefâheti ve't-temvîh vec'al lî nesîben min kulli hayrin tunzilu fîh, bi-cûdike ya ecved'el ecvedîn."

Anlamý: Allah'ým! Bu günde bana zeka ve uyanýklýk (ibadet ve itaatten gafil olmama) hali ver; beni cahillik ve batýl iþlerden uzaklaþtýr. Bu günde indirdiðin her hayýrdan bana da bir nasip ayýr; cömertliðin hakkýna ey cömertlerin en cömerdi!

4. Günün Duasý: "Allahumme gavvinî fîhi alâ igameti emrik ve ezignî fîhi halâvete zikrik ve evzi'nî fîhi li-edâi þukrik bi-keramik vehfeznî fîhi bi-hifzike ve sitrik, ya ebsar'an-nâzirîn."

Anlamý: Allahým! Bu günde emrini uygulamak için beni güçlendir; bu günde zikrinin güzel tadýný bana tattýr; kereminle beni bu günde þükrünü eda etmek için hazýrla; bu günde hýfzýn ve örtünle beni (günah ve beladan) koru; ey basiretlilerin en basiretli!

5. Günün Duasý: "Allahummecalnî fîhi min'el-musteðfirîn, vec'alnî fîhi min ibâdik'es-sâlihîn'el-gânitîn, vec'alnî fîhi min evliyâik'el-mugarrabîn, bira'fetike ya erham'er-râhimîn."

Anlamý: Allah'ým! Bu günde beni maðfiret dileyenlerden, sana itaat eden salih kullarýndan ve mukarreb velilerinden kýl; lütuf ve þefkatin hakkýnda ey merhametlilerin en merhametlisi!

6. Günün Duasý: "Allahumme la tehzulnî fîhi li-tearruzi ma'siyetik, velâ tazribnî bi-siyâti negimetik, ve zehzihnî fîhi min mûcibâti sehatike, bi-mennike ve eyâdîke, ya muntehâ raðbet'ir-râðibîn."

Anlamý: Allah'ým! Sana karþý iþlediðim günahtan ötürü bu günde beni yalnýz býrakma; azap kýrbaçýnla beni cezalandýrma; bu günde gazabýna vesile olacak þeylerden beni uzaklaþtýr; -sonsuz- lütfun ve nimetlerin hakkýna, ey þevkli insanlarýn en büyük arzusu!

7. Günün Duasý: "Allahumme einnî fîhi alâ siyamihi ve giyamih, ve cennibnî fîhi min hefevatihi ve asamih, verzugnî fîhi zikreke bi-devamihi, bi-tevfigike ya hadiy'el-muzillîn."

Anlamý: Allah'ým! Bu günde oruç tutup ibadete durmam için bana yardýmcý ol; bu günün sürçme ve günahlarýndan beni uzaklaþtýr; bu günde sürekli olarak seni zikretmeði bana nasip eyle; tevfikinle ey yolunu þaþanlarý hidayet eden!

8. Günün Duasý: "Allahummerzugnî fîhi rahmet'el-eytami ve it'am'et-taam ve ifþa'es-selâm ve suhbet'el-kiram, bi-tavlike ya melce'el-amilîn."

Anlamý: Allahým! Bu günde öksüzlere merhamet etmeyi, -fakirlerin- karnýný doyurmayý, karþýma çýkan herkese Selâm vermeyi ve deðerli insanlarla oturup kalkmayý bana nasip eyle; iyilik ve ihsanýnla, ey arzu edenlerin sýðýnaðý

9. Günün Duasý: "Allahummec'al lî fîhi nasiben min rahmetik'el-vasia, vehdinî fîhi li-berahinik'es-satia, ve huz bi-nasiyetî ila merzatik'el-camia, bi-mehabbetike ya emel'el-muþtagîn."

Anlamý: Allahým! Bu günde geniþ rahmetinden beni nasipsi býrakma; açýk delil ve bürhanlarýný bana göster ve beni alýp en kapsamlý hoþnutluða götür; muhabbetinle ey þevkli insanlarýn arzusu!

10. Günün Duasý: "Allahummec'alnî fîhi min'el-mutevekkilîne aleyke, vec'alni fîhi min'el-faizîne ledeyke, vec'alnî fîhi min'el-mugarrabîne ileyke, bi-ihsanike ya ðayet'et-talibîn."

Anlamý: Allahým! Bu günde beni sana tevekkül edenlerden, sana göre saadete eriþenlerden ve sana yakýnlaþan kimselerden kýl; ihsanýnla ey arayanlarýn en büyük talebi!

11. Günün Duasý: "Allahumme habbib ileyye fîh'il-ihsan, ve kerrih ileyye fîh'il-fusûge ve'l-isyan, ve harrim aleyye fîh'is-sehate ve'n-nîran, bi-avnike ya ðiyas'el-musteðisîn."

Anlamý: Allahým! Bu günde iyilik ve ihsaný bana sevdir; fýsk ve günahtan beni nefret ettir; gazabýný ve –cehennem- ateþini bana haram kýl; yardýmýnla ey imdat isteyenlerin imdadý!

12. Günün Duasý: "Allahumme zeyyinnî fîhi bi's-sitri ve'l-ifaf, vesturnî fîhi bi-libas'il-gunûi ve'l-kifaf, vehmilnî fîhi ala'l-adli ve'l-insaf, ve aminnî fîhi min kulli ma ehafu bi-ismetike ya ismet'el-haifin."

Anlamý: Allahým! Bu günde örtü ve iffetle beni ziynetlendir; bugün kanaat ve elde olana yetinme libasýný bana giydir; beni bu günde adalet ve insafa sevk et ve korktuðum herþeyden beni emniyete al; koruma ve ismetinle; ey korkanlarý koruyan -Rabbim-

13. Günün Duasý: "Allahumme tahhirnî fîhi min'ed-denesi ve'l-egdar, ve sabbirni fîhi alâ kainat'il-egdar, ve veffignî fîhi li't-tuga ve suhbet'el-ebrar, bi-avnike ya gurrete ayn'il-mesakîn."

Anlamý: Allah'ým! Bu günde beni (maddi ve manevi bütün) kir ve pisliklerden temizle; bu günde olmasý taktir edilen olaylara karþý beni sabýrlý kýl. Bu günde takvalý olmaya ve iyi insanlarla arkadaþlýk yapmaya beni muvaffak eyle; yardýmýnla, ey zavallý ve miskin insanlarýn göz nuru!

14. Günün Duasý: "Allahumme la tuahiznî fîhi bi'l-aserat, ve egilnî fîhi min'el-hataya ve'l-hefevat, vela tec'alnî fîhi ðarazan li'l-belaya vel-afat, bi-izzetike ya izz'el-muslimîn."

Anlamý: Allah'ým! Bu günde ayak sürçmelerimden dolayý beni cezalandýrma; hata ve yanlýþlarýmý baðýþla. Bu günde beni bela ve afetlerin hedefi etme; izzetinle, ey müslümanlarýn izzeti!

15. Günün Duasý: "Allahummerzugnî fîhi taat'el-haþiîn, veþreh fîhi sadrî bi-inabet'il-muhbitîn, bi-emanike ya eman'el-haifîn."

Anlamý: Allah'ým! Bu günde bana huþu ehlinin itaatini nasip eyle; mütevazi insanlar gibi dönüþ yapýp tövbe etmemle göðsümü geniþlet; emanýnla, ey korkanlarýn emaný ve güveni!

16. Günün Duasý: "Allahumme veffignî fîhi li-muvafeget'il-ebrar ve cennibnî fîhi murafagat'el-eþrar, ve avinî fîhi bi-rahmetike ila dar'il-garari bi-ilahiyyetike ya ilah'el-alemîn."

Anlamý: Allah'ým! Bu günde iyi insanlarla arkadaþ olmaya beni muvaffak kýl ve kötü insanlarýn arkadaþlýðýndan beni uzaklaþtýr. Rahmetinle bana ebediyet ve sükunet yurdu olan -cennette- yer ver; ilahlýðýn hakkýna, ey alemlerin ilahý!

17. Günün Duasý: "Allahummehdinî fîhi li-salih'il-e'mali, vegzi lî fîh'il-havaice ve'l-amal. Ya men la yehtacu ile't-tefsiri ve's-sual. Ya alimen bima fî sudur'il-âlemin, salli alâ Muhammedin ve Âlih'it-tahirin."

Anlamý: Allah'ým! Bu günde beni salih amellere hidayet et; bu günde beni hacet ve arzularýma kavuþtur. Ey açýklamaya ve sormaya ihtiyacý olmayan; ey alemdekilerin göðsünde bulunanlarý (içinde geçenleri) bilen –Rabbim-! Muhammed'e ve onun tertemiz Ehlibeyti'ne rahmet et.

18. Günün Duasý: "Allahumme nebbihnî fîhi li-berakati esharih, ve nevvir fîhi galbî bi-ziyai envarih, ve huz bi-kulli â'zâî ile't-tibai asarih, bi-nûrike ya munevvira gulûb'il-arifîn."

Anlamý: Allah'ým! Bu günün seherlerinin bereketlerinden yararlanmak için beni uyandýr; nurlarýn ýþýðýyla kalbimi aydýnlat ve bütün uzuvlarýmý bu günün eserlerinden, bereketlerinden yararlandýr; nurun ile, ey ariflerin gönüllerini aydýnlatan!

19. Günün Duasý: "Allahumme veffir fîhi hazzî min berakatih, ve sehhil sebîlî ila hayratih, vela tehrimnî gabûle hasenatih, ya hadiyen ile'l-hagg'il-mubîn."

Anlamý: Allah'ým! Bu günün bereketlerinden nasibimi bol et; hayýrlarýna ulaþma yolumu kolaylaþtýr; iyi amellerinin kabulünden beni mahrum býrakma; ey apaçýk hakka hidayet eden -Rabbim-!

20. Günün Duasý: "Allahummefteh lî fîhi ebvab'el-cinan, ve eðlig annî fîhi ebvab'en-nîran, ve veffignî fîhi li-tilavet'il-gur'an, ya munzil'es-sekîneti fî gulûb'il-mu'minîn."

Anlamý: Allah'ým! Bu günde cennet kapýlarýný (yüzüme) aç; cehennem kapýlarýný -yüzüme- kapat; bu günde Kur'ân okumaya beni muvaffak kýl; ey müminlerin kalplerine sükunet ve huzur indiren -Yüce Allah-!

21. Günün Duasý: "Allahummec'al lî fîhi ila merzatike delîla, vela tec'al li'þ-þeytani fîhi aleyye sebîla, vec'al'il-cennete lî menzilen ve megîla, ya gaziye havaic'it-talibîn."

Anlamý: Allah'ým! Bu günde beni hoþnutluðuna götürecek bir kýlavuz kýl bana; bu gün Þeytan'ý bana ulaþtýracak hiçbir yol býrakma; benim yerleþeceðim ve rahat edeceðim yeri cennet kýl; ey arayanlarýn hacetlerini yerine getiren -Rabbim-!

22. Günün Duasý: "Allahummefteh lî fîhi ebvabe fazlik, ve enzil aleyye fîhi berakatik, ve veffignî fîhi li-mucibati merzatik, ve eskinnî fîhi buhbûhati cennatik, ya mucîbe davet'il-muztarrîn."

Anlamý: Allah'ým! Fazl-ü rahmetinin kapýlarýný bugün yüzüme aç; bu günde bereketlerini üzerime indir ve beni hoþnutluðuna vesile olacak þeylere muvaffak kýl; beni cennetlerinin ortasýna yerleþtir; ey periþanlarýn duasýný kabul eden -Allah-!

23. Günün Duasý: "Allahummeðsilnî fîhi min'ez-zunûb, ve tahhirnî fîhi min'el-uyûb, vemtehin galbî fîhi bi-tegv'el-gulûb, ya mugîle eserat'il-muznibîn."

Anlamý: Allah'ým! Bu günde beni günah ve kusurlardan beni yýkayýp temizle; kalbimin imtihanýnda bana kalplerin takvasýný ver; ey günahkarlarýn sürçmelerini baðýþlayan –Rabbim-!

24. Günün Duasý: "Allahumme innî es'eluke fîhi ma yurzîk, ve eûzu bike mimma yu'zîk, ve es'eluk'et-tevfîge fîhi lien utîake vela a'siyek, ya cevad'es-sailîn."

Anlamý: Allah'ým! Bu günde seni razý edecek þeyleri senden diliyor ve seni rahatsýz edecek þeylerden sana sýðýnýyorum. -Allah'ým!- Bu günde sana itaat edip karþý gelmemek için senden tevfik ve yardým diliyorum; el el açýp dilenenlere cömert davranan –Rabbim-!

25. Günün Duasý: "Allahummec'alnî fîhi muhibben li-evliyaik, ve muadiyen li-e'daik, mustennen bi-sunneti hatemi enbiyaik, ya asime gulûb'in-nebiyyîn."

Anlamý: Allah'ým! Beni bu günde velilerini seven, düþmanlarýna düþmanlýk besleyen ve peygamberlerinin sonuncusu -Muhammed Mustafa'nýn (s.a.a)- sünnetine uyan kimselerden kýl; ey peygammerlerin kalplerini koruyan -Yüce Allah-!

26. Günün Duasý: "Allahummec'al sa'yî fîhi meþkûran ve zenbî fîhi maðfûran ve amelî fîhi magbûlen ve aybî fîhi mestûra, ya esme'as-samiîn."

Anlamý: Allah'ým! Bu günde çabamý mükafatlandýr; günahýmý baðýþla; amelimi kabul buyur ve gözümü –günahlara- kapa; ey duyanlarýn en iyi duyaný!

27. Günün Duasý: "Allahummerzugnî fîhi fazle leylet'il-gadri ve sayyir umûrî fîhi min'el-usri ile'l-yusr, vegbel meazîrî ve hutta anni'z-zenbe ve'l-vizr, ya raûfen bi-ibadih'is-salihîn."

Anlamý: Allah'ým! Bu günde bana kadir gecesinin sevabýný lütfeyle; iþlerimi zorluktan kolaylýða dönüþtür; mazeretlerimi kabul buyur; günah ve vizr-ü vebalý üzerimden kaldýr; ey salih kullarýna þefkatli olan!

28. Günün Duasý: "Allahumme veffir hazzî fîhi min'en-nevafil, ve ekrimnî fîhi bi-ihzar'il-mesail, ve garrib fîhi vesîletî ileyke min beyn'il-vesail, ya men la yeþðaluhu ilhah'ul-mulihhîn."

Anlamý: Allah'ým! Bu günde müstehap (sünnet) amellerden nasibimi çoðalt; -dünya ve ahirette- sorumlu olduðum þeyleri hazýrlayarak bana lütuf ve baðýþta bulun; bugünde vesileler arasýndan sana vesilemi yakýnlaþtýr bana; ey ýsrarla –yalvaranlarýn- ýsrarý kendisini –baþkalarýyla ilgilenmekten- alýkoymayan –Rabbim-!

29. Günün Duasý: "Allahumme ðaþþinî fîhi bi'r-rahmet, verzugnî fih'it-tevfîga vel-isme, ve tahhir galbî min ðayahib'it-tuhmet, ya rahimen bi-ibadih'il-mu'minîn."

Anlamý: Allah'ým! Bu günde rahmetinle beni kapla; bu günde bana -iyi amelleri yapmak için- tevfik ve -kötü amellerden- korunma -gücü- lütfeyle ve beni þüphe ve suç unsuru addedilebilecek þeylerin karanlýðýndan temizle; ey mümin kullarýna merhametli olan -Rabbim!-

30. Günün Duasý: "Allahummec'al siyamî fîhi bi'þ-þukri ve'l-gabûli alâ ma terzahu ve yerzah'ur-resûl, muhkemeten furûuhu bi'l-usûl, bi-haggi seyyidina Muhammedin ve Âlih'it-tahirîn, ve'l-hamdulillahi rabb'il-alemîn."

Anlamý: Allah'ým! Bu günde tuttuðum orucu kendin ve resulün beðendiði þekilde mükafatlandýrýp kabul buyur ve onun furuunu -iman ve ihlas olan- usuluyla pekiþtir; efendimiz Muhammed ve onun tertemiz Ehlibeyti hakkýnda

-Ey Rabbim!- Ve bütün övgüler alemlerin rabbi olan Allah'a mahsustur.

selam ve dua ile..
Gönderen: 01.09.2008 - 06:13
Bu Mesaji Bildir   _LaL_ üyenin diger mesajlarini ara _LaL_ üyenin Profiline bak _LaL_ üyeye özel mesaj gönder _LaL_ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  
Moderator

4254 Mesaj -
Elinize Saglik Te$ekkürler Kardesim
Gönderen: 01.09.2008 - 07:52
Bu Mesaji Bildir   Muhtazaf üyenin diger mesajlarini ara Muhtazaf üyenin Profiline bak Muhtazaf üyeye özel mesaj gönder Muhtazaf üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
uçanterlik su an offline uçanterlik  
147 Mesaj -
BÝZÝMLE PAYLAÞTIÐINIZ ÝÇÝN
Elinize Saglik Te$ekkürler
Gönderen: 01.09.2008 - 12:13
Bu Mesaji Bildir   uçanterlik üyenin diger mesajlarini ara uçanterlik üyenin Profiline bak uçanterlik üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 423 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
zumruduanka (54), musabenes (50), ecelikkaya (39), beytullah akbas (45), arkadaþ63 (43), ihsanoral (58), Risale-i_Nur (40), afilli67 (45), SrSn (32), sofilutuf (57), dosta-dogru (54), mucahid79 (45), ryk1804 (60), rüzgar (40), makif2 (51), {{esmanur}} (37), hamit70 (54), nureddin (38), canberk- (39), feyza-_- (41), sinan.s (48), serbey (43), konuralp (55), barla07 (55), yildirim10 Dk (54), rümeysam (40), CEYLÝN (38), Gurbet_Gulu (39), TAHÝR (46), gokhan62 (62), edyebu (46), esra kaya (38), Nurozingo (38), beraat (39), ist79 (45), ouz (36), imanlý (45), OsmanÖZGEN&Cced.. (42), cemcuneyt (38), reyyan62 (62), gokhansedacengi.. (36), yenikoy (47)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.56345 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.